Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » HIV Pozitívként hogyan tovább?

HIV Pozitívként hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok, körülbelül 8 hónapja, hogy megtudtam, HIV pozitív vagyok, derült égből villámcsapásként ért, mivel csak egy várandós barátnőmet kísértem el anonim tesztre, és akkor már úgy voltunk vele, hogy nekem is végezzünk el egy tesztet.

Sajnos itt meg kaptam életem eddigi legrosszabb hírét, rá 2 hónapra már el is kezdtem a gyógyszeres kezelést, ennek fél éve már. Azóta is rendhagyóan szedem, mindent próbálok megtenni hogy ne károsítsam magam jobban.

A baráti körömben mindenki akinek elmondtam megértően állt hozzá, azóta se távolodtunk el, viszont mostanára egyre rosszabb a lelki állapotom, minden nap halálfélelmem van, este sírok a tudattól, hogy hogy lehettem ekkora szerencsétlen és miért pont velem történik ez meg.

A fertőzésről nem mondom, hogy nem tehetek, mert felelőtlen voltam, egyszer, meg is lett az ára, bíztam valakiben akivel kapcsolatban voltam már fél éve.

Miért pont mostanság jön elő bennem ez az érzés nap mint nap? Semmi különös nem történt az elmúlt időszakban, mégis gyötör mindig, pedig az elején meglepően jól fogadtam, mióta ilyen a lelki állapotom a munkában is vannak problémáim, ezen kattogok, nem tudok aludni, pihenni, és ez is aggaszt, hisz ezek is rontanak a helyzeten.

Esetleg van itt olyan aki hasonló cipőben jár mint én? Beszélgetni.. szerintem ez is probléma lehet, hogy nem ismerek velem egy sorsú embereket, és külső szemlélővel pedig nem tudok nyíltan beszélni ezekről.

22/F BP.



2019. dec. 2. 14:07
1 2
 11/15 Cukrasz1992 válasza:

Szia nekem lenne egy kérdésem hozzád privàtban. Irj ram e-mail címem: cukraszkis@gmail.com

Fontos lenne

2019. dec. 15. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Tudom, hogy 20 napos a kérdés, lehet, azóta rég helyre is rázódtál, vagy már rátaláltál a megoldásra, amit javaslok: esetleg menj el a Háttér Társaság HIV-eseknek rendezett valamelyk beszélgetőestjére, ha van rá módod, ott találkozhatsz betegtársakkal, és kimondottan a támogatás a cél. Nem kell undorodnod magadtól, ez is csak egy vírusos betegség, még ha súlyos következményei is lehetnek kezeletlenül. Sokféle vírust hordoz magában az átlag ember. Talán érdekesnek fogod találni: az emberi DNS 8 %-a olyan vírusokból van, amik a HIV rokonai, ún. retrovírusok. Ezek persze legjobb tudomásunk szerint inaktívak, vagy csak részlegesen aktívak, sok teljesen degenerált, a távoli őseinket fertőzték meg anno, és mi örököljük. A HIV az elkapás módja miatt "ciki" de hát te egy kapcsolatban, monogám emberként kaptad el, 4 hónap után. Nem egy glory hole-ban, megannyi ismeretlennel összefeküdve. Annyi tanulsága van a dolognak mások számára, hogy az óvszer elhagyása előtt érdemes közösen elmenni egy tesztre. Csak hát sokan, pláne kapcsolatban, egyenesen sértésnek veszik a feltételezést is, hogy bármi bajuk lehet, és a párjuk szeretne biztosra menni...:/

2019. dec. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Akárhogy is, te azzal, hogy 4 hónap után már lefeküdtél ővszer nélkül a pároddal, nem követtél el olyat, amit az emberek zöme (heterok, melegek egyaránt) el ne követnének. Peched volt, de nem voltál kirívóan felelőtlen. A többség nem teszteltet 4 hónap együttjárás után, az első óvszermentes együttléthez. Nagyon sokan vannak egyébként, akik éppen ezért fertőződnek. és még csak nem is sejtik. Ezért fontos a teszt is. Esetleg még azt megteheted, hogy névtelenül elküldöd a történetedet a Karolina rendelősöknek, mert tökéletes példája annak, hogy olyan is lehet érintett, aki nem felelőtlen, és nem tipikus virágról virágra szálldosós típus.Hátha néhányan elgondolkoznak, elmennek...és ha csak egyvalakit kiszűrnek és kezelni kezdenek, már nagyon sokat segítettél valakinek. Amiért érdemes részt venni ilyenekben. És a rossz hangulatodra talán a tél is rátesz. Fel a fejjel! :)
2019. dec. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Fogjuk rá, azóta voltam dokinál, azt mondta egészséges vagyok már mint a makk. Sőt sok “egészséges” embernél is jobb lábakon áll az immunrendszerem, ahogy mondta szívós vagyok. :D ez visszahozott kicsit az életbe...

Köszönöm szépen utolsó! :)

2019. dec. 23. 19:25
 15/15 anonim ***** válasza:

Azert ez egy nagy lelki teger, szorongaz es sok miert van a fejedben, ez teljesen normalis. Fel kell dolgoznod valamkt amirol ugy gondolod felelmetes es megfoghatatlan. Pazichoterapeuta talan segithetne. Jobban vagy azota? :))


Ettol az egesztol te nem vagy semmivel sem kevesebb mint barmelyik ember :))

2020. dec. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!