Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi lesz a kisállatokkal...

Mi lesz a kisállatokkal (korona vírus)?

Figyelt kérdés
Ha elkapja egy valaki a családból, akkor mehet mindenki karanténba, mi lesz a kisállatokkal két hétig, hogy lehet ezt megoldani?

2020. márc. 16. 11:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%
Milyen kisállatokkal? Hol? 😃miről beszélsz?
2020. márc. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A házi kedvencekre gondoltam, ki fogja etetni őket?
2020. márc. 16. 11:42
 3/14 anonim ***** válasza:
41%

Nincs meg a koncepció 😃


Gondolom ha karanténba zárnak, akkor Jani a hörcsög, Pufi a tengerimalac és Gedeon a csincsilla remekül fogja érezni magát, mert végre lesz ideje a gazdinak rá.


Amúgy a kisállateledelboltok nyitva maradnak, ahogy a supermarketek is. Kajáért meg el kell menni... mert ha ezek is bezárnak akkor a kisállatok lesznek az utolsó gondunk... így Jani, Pufi és Gedeon lesz megsütve vetőkrunplival a szájukban. Különben mind éhenpusztulunk.

2020. márc. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

* a karanténban kötelesek ellátni az ottlévőket. Így a szupermarketből hoznak majd száraztápot nekik is.


Ez van elméletben, de a valóságban annyi fertőzött lesz, hogy mindenki karanténban lesz, általános kijárási tilalommal... és lényegében nem lesz már kontaktuskövetés, viszont bárki elmehet boltba saját felelősségre.

2020. márc. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Házi karanténban ellátod te (illetve lakásban élő kutya esetén kontaktusmentesen átadod valakinek, hogy levigye (tehát ajtó kinyit, kutya kimegy / bejön). Kórházi karantén esetén rábízod családra, barátra, szomszédra vagy panzióba adod.
2020. márc. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet kiadni kutyát kontaktusmentesen.


Eleve simán megfertőzheted a kutyust kívülről. Kutyáknál eddig pár esetben mutattak gyenge pozitív tesztet, immunválaszt nem is.


A szőrén ott a vírus.

2020. márc. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Na és ha az egész családot elviszik otthonról?


Vannak már kezdeményezések az ilyen bajbajutott gazdik/állatok megsegítésére. Állatmentő szervezetek is készülnek, de nálunk pl. én indítottam egy helyi ideiglenes befogadó csoportot Facebook-on. Felvettem a kapcsolatot egy képviselővel is, aki közvetít az önkormányzat és a jegyző felé. Így remélhetőleg meg tudjuk előzni, hogy az állatok éhen haljanak vagy gyepmesteri telepre/menhelyre kerüljenek.

Sajnos nem olyan egyszerű a megoldás, mert hiába van rokona sokaknak, mi van, ha az illető nem hajlandó a fertőzött család otthonába elmenni megetetni az állatokat a fertőzéstől való félelmében? Mi van, ha rokon sincs és a gazdi hirtelen kerül kórházba? A kulcsot nem adhatja át idegeneknek, ezt a mentősök se fogják engedni. Hatóság nélkül civilek nem mehetnek be bajbajutott állatokért.

Én több szervezetet láttam már készülni Fb-on:

Szurkolók, Újpesti Állatmentő Liga is szervezkedik.

Egy biztos, fertőzött otthonból én is csak úgy fogadnék be állatot, hogy előtte valahol jól lecsutakolnám, nehogy a szőrén legyen vírus. Elvileg ha nekünk elég a szappan, akkor szerintem egy alapos kutyasamponos fürdetés után a kutya/cica vírusügyileg biztonságosnak mondható. Hangulatilag már nem lennék ebben olyan biztos.:)

2020. márc. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem a kisállatok védelme legyen a legkisebb probléma azt mondom :D
2020. márc. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, magadról állítasz ki ezzel bizonyítványt. Te az a fajta hányinger fajta vagy, aki simán hagyja láncon elrohadni a beteg kutyáját, aki észre se veszi, ha a lánc belenőtt a nyakába, aki úgy gondolja, megoldja a felesleges szaporulat problémáját azzal, ha a kölyköket zacskóba köti vagy vízbe fojtja, aki úgy költözöl albérletről albérletre, hogy ott felejted a kutyádat bezárva a 4 fal közé és hagyod szomjan/éhen halni...Hányok a hozzád hasonlóktól.
2020. márc. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Attól függ, egy hörcsög, nyúl vagy valami rágcsálóféle az sajnos akkor bevégzi.


Macska, kutya már meg kell oldani.


...de megnyugtatásul, nagyon nagyon kevés a statisztikai esélye hogy pl egy 3 tagú családból mindenki annyira rottyon van hogy kórházba kerül.


Ne aggódjatok, a kórházi karantén fogalma mára megszűnt mert járvány és tömeges megbetegedés van. Kb csak otthoni karantén és otthoni gyógyulás van. Súlyos esetben kórház.

2020. márc. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!