Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Most hogy kötelező lesz a...

Most hogy kötelező lesz a maszk vagy sál a BKV-n, olyan is jó, amit kilyuggatok mondjuk lyukasztóval?

Figyelt kérdés
Csak mert én maszkban nem kapok levegőt. De ha fel kell vennem, akkor lesz rajtam, csak legföljebb lyukacsos. Teljesítem a törvény parancsát, az meg nincs leírva, hogy milyen kell.
2020. ápr. 18. 13:45
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:

Egy biztos: ép légzőrendszerrel és tüdővel 4 órát lehet dolgozni FFP2-3 maszkokban is fulladás nélkül.


Gondoljatok az orvosokra és ápolókra akik majd az életetekért küzdenek. Nekik napi 12 órát kell hordani, intenzív fizikai munka mellett.

2020. ápr. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:

De hát most mit pánikoltok? Ennyire átmosta a média az agyatokat? Ez az egész koronavírus pánikoltatás csak egy átverés, üzlet. Messze nincs akkora baj, mint amekkora látszata van a média szerint. A cikkek 99%-áról kiderült hogy klikkvadász átverés.

Afrikában 100-szor többen halnak éhen. Azokért miért nem aggódtok?

2020. ápr. 19. 11:05
 13/36 A kérdező kommentje:
Amúgy nem vagyok hülye bagós, csak orrsövényferdülésem van. De látom minden információ nélkül mocskolódni jó magyarhoz méltó dolog továbbra is.
2020. ápr. 19. 11:07
 14/36 anonim ***** válasza:
18%
Nyugodjál le 69%-os én magam is maszkban dolgozom napi nyolc-tíz órát. Bármily hihetetlen, nem fulladok benne, nincs légszomjam stb. Az meg, hogy bagózom az én problémám, nem a tiéd. Nem kértem sem tőled, sem mástól bármiféle különleges bánásmódot mert bagózom. Neked a mániád itt minden egyes dohányost erőszakosan b.@sztatni, meg gyökérnek titulálni, holott ha jól emlékszem az egyik kérdés válaszánál beismerted, hogy te magad is bagóztál. Ja, amikor te szívtad, akkor nem volt drága/büdös stb, ugye?
2020. ápr. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
Az orvosok/ápolók között is vannak dohányosok, hajjaj, de még mennyi.
2020. ápr. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
54%

#19,Igen elismertem, felelőtlen 16-18 éves tiniként koncerteken cigiztem, mert "menőnek" éreztem, aztán elkezdtem kívánni a hétköznapokban is és hiányzott. Akkor határoztam el, hogy ez annyira addiktív drog, hogy nem hagyom hogy átvegye az életem felett az irányítást. Aztán kezdtek meghalni a dohányos rokonok áttétes tüdőrákban, úgyhogy főleg most nagyon örülnék ha elkezdenének leszokni az emberek.


Leszokás után a tüdőfunkció gyorsan javulásnak indul, szóval maszkban is könnyebb lesz levegőt venni.

...


Az orrsövényesektől elnézést kérek, az tényleg szívás.

2020. ápr. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
0%
Ez most mindenkinek szar helyzet, ez tény. Viszont a BKKra tényleg kell valami mert hatalmas kockázat a légkeverés/huzat miatt.
2020. ápr. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
51%

21- es, 69%-os!

Nem a dohányzás miatt alacsony a tüdőfunkció. Nekem volt tüdőkapacitás mérésem, és mondta a doki, hogy ezek szerint nem dohányzik. Mondtam, hogy de igen, 10-15 szálat naponta. Csak hetente 2-3-szor elmegyek futni 6-10 km-t. A dohányos azért liheg, mert edzetlen. Semmi az égegyadta világon nem akadályozza, hogy kardioedzést csináljon. Csak fejben dől el. A dohányos lusta, és ha fut 20 métert, majd kiköpi a tüdejét, azt hiszi, hogy a dohányzása miatt van. Pedig az edzetlensége miatt fullad. Ha elkezd futni egy hónap múlva lefutja az egy kilométert anélkül, hogy kiköpné a tüdejét. Én így voltam vele. Ennyire egyszerű. Persze a dohányzás egészségtelen, de a tüdőt karban lehet tartani dohányzás mellett is. A mozgásszegény életmód a helytelen táplálkozás mellett rosszabb, mint egymagában a dohányzás. Persze, ha ez a három együtt van, az a legrosszabb.

2020. ápr. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
65%

Nekem asthmám van, nem a terheléses fajta, van állandó gyógyszerem, és a tüdőfunkciómmal soha nem volt baj (kb 3 havonta nézik), és nem kapok levegőt a maszkban, nincs semmi ami indokoltá tenné hogy ne kapjak az asthmám általában csak köhögés és torokköszörülés formájában jelenik meg, még sem kapok levegőt ha az arcom előtt van valami anyag

Van ilyen, biztos előfordul egésuéges emberekkel is, nem mindenki birja

2020. ápr. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
55%

Köszi kérdező.Most adtál nekem is egy ötletet.


Maszkmániások,megnyugodnak akkor most biztos,mert aki idáig nem hordta az ezután így oldja meg.És a törvény betartva.Mert maszk a wcpapírból készült is.És vannak jópáran akiknek meg van az oka miért nem hordtak maszkot.Mint pl.kérdezőnél orrsövényferdülés,nálam allergia,ami 5 percenkénti orrfújással telik,és a maszk engem is zavar és én is tapasztaltam magamon többet nyúlok az arcomhoz és maszkhoz egyaránt.Tehát amit nyertek kilégzéssel/tüsszentéssel/köhögéssel,azt elvesztitek a taperolással mert a kezemre így 100 % hogy rákerül és azzal továbbadom.És a maszk maradjunk a wc papírnál (házilag készített maszk)ami még 1%-ot se fog érni csak 00001-t.De maszk, csakhogy nehogy rendeletet szegjünk és maszkpártiaknak megfeleljen.


Mert a figyelmetek csak addig terjed hogy maszk maszk maszk viselés.De azt nem véletlenül hangsúlyozzák is orvosok is hogy még 1 %-ot se ér ha nem használják megfelelően.Mint pl. aki küldte a dohányos képet egy tipikus példája.De csak igyon meg útközbe egy kávét/egyen stb.Vagy beül az autóba leveszi csak rárakja az ülésre már ott is a vírus.És hasonlók.Vagy valaki rosszul veszi fel.

Továbbá engem véd téged véd az ffp légzőszelepesnél is engem véd?Nem hinném mert ott kilégzed.Vagy kilégzésnél nincs vírus.


És majd a gyerekre is add rá mert gyerek-felnőtt egyaránt terjeszti.Vagy csak te felnőttként veszed fel?Megnézem hogy pici gyerekre ráadod.Gyerekkel is utaznak a tömegközlekedésen.


Háziállatodra is tedd rá főleg ha cicád van mert erről is több megoszlás van de állatok is terjesztik /terjeszthetik.És állatokkal is utaznak a BKK járatain.


Meg ne egyél halat mert a Kínai halpiacról indult az egész.


Szóval ha mindenképp ki akarjátok zárni ezt a vírust,akkor zárjátok magatokat vitrinbe.Mert óhatatlan hogy elkapd.


Kínában is hordták és hordják a maszkot mégis bukkannak fel újabb és újabb fertőzöttek.


Továbbá gondolom már nincs akkor ezek szerint maszkhiány.Tehát ha elmegy mindenki aki használja a Bkk járatait és mondjuk nemcsak a Bkk utazók hanem a maszk ajánlók agymosottai is és mint az élelmiszereknél is minden maszkot kilószámra felvásárolnak akkor még attól függetlenül lesz ugyaúgy maszk az eü dolgozóknak/bolti dolgozóknak stb.akiknek valóban szüksége van rá.


Itt pedig egy videó


https://www.youtube.com/watch?v=VCAi6hBm_MI


4:37 a műsorvezető rosszul veszi fel...El tudom képzelni mennyi ilyen ember van.

És a videóban elmondja az orvos a pro kontrát.

2020. ápr. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!