Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Most hogy kötelező lesz a...

Most hogy kötelező lesz a maszk vagy sál a BKV-n, olyan is jó, amit kilyuggatok mondjuk lyukasztóval?

Figyelt kérdés
Csak mert én maszkban nem kapok levegőt. De ha fel kell vennem, akkor lesz rajtam, csak legföljebb lyukacsos. Teljesítem a törvény parancsát, az meg nincs leírva, hogy milyen kell.
2020. ápr. 18. 13:45
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
19%

Utolsó vagyok,maszkosok megnyugodhattok mivel a törvényt betartom,lesz rajtam is egy home-made maszk ami 200 Ft-os wc papírból lesz és át lesz lyukasztgatva.De maszk lesz,és rajtam lesz.


Csak arra akartam kilyukadni hogy aki idáig se hordta mint én meg a kérdező, az ezután is próbál olyat viselni,készíteni ami neki kényelmes és megfelelő.


De mivel köteleznek rá minket megoldjuk. Csakhát így.


De akkor ez is hatásos lesz nektek ezek szerint sőt.

2020. ápr. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
0%

"De hát most mit pánikoltok? Ennyire átmosta a média az agyatokat? Ez az egész koronavírus pánikoltatás csak egy átverés, üzlet. Messze nincs akkora baj, mint amekkora látszata van a média szerint. A cikkek 99%-áról kiderült hogy klikkvadász átverés."


Szerintem inkább te vagy agymosott :) Amúgy mutass nekem ilyen átveréseket :)


A számok amúgy nem hazudnak, ez a járvány a 21. század legkomolyabb járványa jelenleg.

2020. ápr. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

Én kezelésre járok kórházba. Minimum 8 órán keresztül van rajtam és betegtársaimon maszk. Nővéreken 12 órát. (4 óránként csere)


Mindannyian élünk és lélegzünk alatta.

2020. ápr. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
19%

28-29


Elgondolkodtam egy kicsit.


Én maszk ellenes vagyok mint feltűnt még mindig. Neked az arcod csak az orrod belsejéből áll ezek szerint még mindig. Na mindegy. Viszont el kell ismerni hogy pro és kontra vélemények vannak orvosok között is. Tehát részben igazam van és részben neked is. Viszont ha részben neked is igazad van, akkor a sajátom mellett a tied is el kell fogadnom. Továbbá ti féltek is ettől a vírustól, ezt tiszteletben kell tartanom én mert én meg mondjuk mástól félek. Úgyhogy viselni fogom én is még ha csak részben is jól a kényelmem miatt pl. szabadon lesz az orrom hogy ki tudjam fújni de rajta lesz a számon,akkor már egy ici picit talán teszek értetek valamit.És a kérdezőnek is még ha a 200 Ft.-os egyrétegű wc papírt teszi maga elé vagy zsebkendőt kilyuggasztva mert orrsövényferdülése van akkor tényleg még talán az is hacsak 0000,1%-ban de tesz valamit és lehet megérte. Szóval fogom hordani és nem nem wc papírt meg xaros alsónacit hanem varrottat /orvosit,csak úgy ahogy nekem kényelmes jó nyilván nem a fejem tetején. És akkor ebből kiindulva mi maszk ellenesek már egy ici picit tettünk felétek úgy gondolom.

2020. ápr. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

... egyébként azért is ez csak egy pszichológiai baromság. Agyrém.


Nekem most masszív allergiás orrdugulásom van, tehát egy durva orrsövényferdülésnek felel meh...és amúgy pollenasztmám is.


3 féle maszkom van:


1. Orvosi 3 rétegű, 2 mikronos részecskékre: szinte mintha fent sem lenne, bepárásodik de simán kapok levegőt. Nem akadályozza a légzést viszont ha köhögök benne nem megy át rajta kifelé.


2. 3M Aura FFP3, ez jól simul, ebben dolgoztam 5 órákat és 22 nanométeres részecskéket is szűr. Ebben kellemetlen fizikai munkát végezni. Buszra szaladva már érezhető egy kis nehézlégzés még nekem is fullra dugult orrokkal. Kifelé ez is megfogja a köhögést, a szelepen csak levegő távozik, nagy részecskék nem. (Aerosolok lehet)


3. Dupla filteres P3R gázálarc, 100%ban hermetikusan ráillik az arcomra, munkában használtuk. Ebben is több órát dolgoztam laborban is. Teljesen könnyű benne levegőt venni.


...

Mind közül az orvosi maszk amiben szinte semmi ellenállás nélkül lehet levegőt venni.


Összefoglalva: a maszk nehézlégzés csak egy képzelt tünet. Nem valós.

2020. ápr. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

30-as vagyok.


Maszkellenes vagyok.Csak tényleg próbáltam más szemszögből is nézni .Ha nem vezette volna be ezt Karigeri akkor tényleg nem is hordanám.

Viszont gondolkodjunk el senki nem állította hogy a maszkosoknak igaza van, de azt se hogy nem. Senki nem állította hogy nekünk maszkelleneseknek nincs igazunk de azt se hogy nem. Tehát innen az következik hogy igaza van mindenkinek nekünk is és nekik is. Mintha te azt mondanád sötétkék én meg azt hogy halvány. De attól még kék és igazat mondtunk mindketten.


Továbbmentem. Ők mondjuk félnek ettől a vírustól és gondolom ők is tisztába vannak vele hogy elkapják csak szeretnék 10-ről 5-re csökkenteni az esélyét. Átfordítottam más példára mintha mondjuk én félnék az őzektől és megkérnélek hogy legközelebb ne vigyél az erdőbe.


Utána pedig átgondoltam. Hogy végülis teljesíthetetlen a kérés/gondot okoz? Az erdőt el lehet kerülni és nem találkozok az őzzel.


A maszkot vagy papírzsebkendőt mint maszk magamra tudom tenni? Magamra. Nyilván úgy hogy nekem is jó legyen mint írtam valakinél orrsövényferdülés miatt még a kilyuggatott zsebkendő is több, nekem viszont csak a számon lesz, és az is valami végiggondolva szerintem lehet tényleg több mint a semmi. Szóval fogom hordani nyilván nem egész nap csak utazásnál meg max boltba.

2020. ápr. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

#29 vagyok.


Kedves 30#!


Értem amit mondasz. Nincs gondom se a maszkellenesekkel se a vírusprobléma tagadókkal. Mindenkinek a maga dolga.

Ahogy írtad is, tekintettel kell lenni másokra.

Ha már a szádig felhúzod, valóban tekintettel vagy másokra. Viszont onnan már nem sok az orrod.


Belülről látom a vírus problémát. Két hét alatt hat ember halt meg csak ott ahova én járok. Amikor testközelből látod, hogy fogynak az emberek az egész más. Az is más, hogy mindennap úgy kelsz fel, hogy több krónikus betegséged van. Mindenhol az a mondat jön szembe, hogy krónikus betegek haltak meg. Kezelésre meg muszáj menni, mert életben tartó kezelésről van szó...


Egy légtérben 9 ember a betegszállítóban. Aztán 12-13 a kezelőben.


Ha csak egy olyan huszonévesnek átadod aki belehal valami miatt az is sok. Ha ennek az esélyét még kisebbé tudod tenni és ezért csak annyit kell tenned, hogy az orrodra is felhúzod, kérlek tedd meg.


Persze azt is értem, hogy egész más az életünk. Más helyzetből, életből látjuk az egészet. Más helyszínen, más szituációban.

2020. ápr. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
34 Bocsánat de az orromra már nem fogom felhúzni. Mint te is írtad mindenki más és más. Az hogy percenként húzzam-le fel orrfújáshoz azt köszönöm de nem, mert annak még mindig azon a véleményen vagyok és azt is állítják hogy ne taperold mind a maszkot mind az arcod.Én megteszem miattatok ami tőlem elvárható.Mint minden allergia más és más nálam a percenkénti orrfújás és a szemviszketés. Másnál meg állandó tüsszögés. És én a magam részéről ezt megfogom tenni hogy legalább csak így viselem a maszkot. A kérdezőnél pedig még a lyukkatott papírzsebi is jó csak tényleg legyen valami legalább a szája előtt már az is valami.Szóval fogom viselni de csak így mert abban mostmár egyetértek veletek ha még így hordom is az is több a semminél mintha abszolút nem hordanám. És nem ellened irányult csak a véleményemet írtam le. És tudom sajnos azt is hogy ti vagytok sajnos a legkiszolgáltatottabb helyzetben, és hogy készenlétben kell lennetek, mindenki becsüli és tiszteli a munkátokat. Kitartást nektek.
2020. ápr. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

Kérjél szénanátha elleni szteroidos orrcseppet. Lokális minimális hatóanyag, nincs mellékhatása és antihisztaminnal együtt már is kevesebbet kell fújbi.


Tudom mert agresszív szénanáthám szokott kezdődni tavasszal, és megoldom mégis. Na meg nem egész nap ül az ember a BKVn.

2020. ápr. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
Utolsó. Köszönöm.Végre. Ez talán hatásos lehet a problémámra. Utánajártam és tényleg jókat írnak róla de azt írják hogy orvossal kell konzultálni, ő írja fel egyénre szabottan, tehát ha jól értelmezem vényköteles?
2020. ápr. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!