Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha a 👑 virus miatti korlátozás...

Ha a 👑 virus miatti korlátozásokat feloldják, azzal lényegében halálra ítélik a krónikus betegeket?

Figyelt kérdés
És itt nem az idősekre hanem pl. a középkorú autoimmun/szív- és érrendszeri betegekre gondolok. Oké, hogy a makkegészséges fiatalok alig várják a nyári bulikat, a nagycsaládosok pedig a közös sétákat és nyaralásokat, de én pl. 26/f vagyok nemrég diagnosztizáltak Bechterew-kórral ami egy autoimmun reumatológiai krónikus betegség, nem halálos, de az életem végéig tartó biológiai kezelés miatt gyenge marad az immunrendszerem és én továbbra is ki leszek téve a vírusnak és nem csak azért mert kénytelen vagyok betartani a szabályokat. Magyarul idő kérdése, hogy mikor kapom el a vírust, ami baromi veszélyes számomra, amíg nem tűnik el teljesen vagy nem lesz hatékony ellenanyag. Vagy a hozzám hasonló embereket egy törvényhozással nyugodtan fel lehet áldozni, hiába élhetnék még 30-40 évet normális kezelés mellett?

2020. máj. 9. 22:04
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Ne dőlj be a pánikkeltésnek, kérdező! A koronavírus messze nem olyan veszélyes, mint amilyennek beállítják, nyárra pedig egyébként is vége lesz.
2020. máj. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
87%
Nem leszel gyík mert maszkot hordasz, ez a te egyéni döntésed. Csupán ne várd el, hogy mindenki otthon üljön a kronikus betegek miatt, mert irreális elvaras minden téren. Mindenki vigyázzon magára és a családjára, de na másoktól várja ugyanezt.
2020. máj. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
88%

+ akkor mégis hogy képzeled a dolgokat? Tehát teljes korlátozás, munkanélküliség, maradjotthon amíg a vírus jelen van?

Szerinted ha egy dolgozó embert megkerdezel név nélkül, mert sokan nem merik felvallalni a véleményüket, szóval ha feltenned a kérdése, hogy kockaztatna e a saját anyagi biztonságát, más emberek élete érdekében (munkahely kontra munkanélküliség) hidd el, mindenki leszarja pl a te krónikus betegséged.

Azok vannak a #maradjotthon mellett, akiknek van munkája így is, akit ez anyagilag nem befolyásol. Hidd el, akit igen, azok felől nyugodtan megbetegedhettek.

2020. máj. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Salx Narval ***** válasza:
100%
Az én tapasztalatom az hogyha maszkot visel valaki és nincs járványidőszak azt nem gúnyolja ki senki, sőt a kellő távolságot is betartják vele szemben mert betegnek gondolják az illetőt ami ugye állt igaz is. Az a baj, hogy te még nagyon fiatal vagy idő kell ahhoz, hogy megbékélj és elfogadd a betegségedből adódó korlátokat. Egy percig ne érezd kellemetlennek ha saját érdekedben védőfelszerelést kell hordanod. Mint már fentebb írtam az emberek inkább elhúzódnak majd mellőled mintsem, hogy rád másszanak. Nyilván nem a maszk viselése a fontos hanem az ilyen helyzetek kerülése amennyire csak lehet.
2020. máj. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
54%

"Nem. Svédországban és Japánban be sem vezettek komolyabb korlátozásokat, mégsem halt meg minden krónikus beteg."


A svédek pont ma ismerték be, hogy csúfosan elb*szták:


[link]

2020. máj. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
55%

#15 Olvastad a végén a zárójeles megjegyzést is, trollocska? :)

(A cikk címében korábban az szerepelt, hogy a járvány kezelésében vallott kudarcot a svéd modell, miközben a miniszter csak az idősek védelméről beszélt. A félreértésért az olvasók elnézését kérjük.)

2020. máj. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Szeiff ***** válasza:
Szerintem elsősorban az érintetteknek egymással kell kerülni a találkozást. Bár többször hangsúlyozták, hogy tünetmentes ember is tud fertőzni, de szerintem sokkal valószínűbb, hogy egy erős tünetek kitörése előtt álló potenciális érintett legyen a fertőzés bomba. Ezért tud egy nyugdíjas otthonban ekkorát kaszálni a vírus.
2020. máj. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
16: Amikor linkeltem a cikket az még nem volt ott, köszi, hogy felhívtad a figyelmem a módosításra (az url-ben láthatod egyébként az eredeti címet)
2020. máj. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
75%
A krónikus betegek mindig a társadalom része voltak - most is. Ott vannak körülöttük, csak nem eddig nem mondták be a TV-benm, hogy hányan haltak meg naponta. Szóval a válasz nem: nem ítélték őket halálra, majdnem ugyanannyian fognak meghalni mondjuk a következő egy hónapban, mint az elmúlt egy év bármely hónapjában.
2020. máj. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom nem kell félned. Ez olyan, mint más légúti fertőzések. Hiába jönnek mások azzal, hogy ebben többen meghaltak, igen, jelenleg többen meghaltak, mint influenzában, csakhogy ez ellen a vírus ellen senkinek nincs védettsége, influenza ellen viszont elég sok embernek van.

semmivel sem veszélyesebb ez sem.


Ha nézed az elhunytakat, rájössz, hogy a legtöbben napokon belül egyébként is meghaltak volna. Combnyaktörés, hólyagtumor stb. Ezek önmagukban is végzetesek.


Nem egy 26 éves embert fog elvinni, akkor sem, ha Bechterew kóros.


Amúgy nagyon sajnálom. Én ismerem ezt a betegséget. Nem tudom hol tart a kezelése, de minden jót kívánok!

2020. máj. 12. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!