Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha a 👑 virus miatti korlátozás...

Ha a 👑 virus miatti korlátozásokat feloldják, azzal lényegében halálra ítélik a krónikus betegeket?

Figyelt kérdés
És itt nem az idősekre hanem pl. a középkorú autoimmun/szív- és érrendszeri betegekre gondolok. Oké, hogy a makkegészséges fiatalok alig várják a nyári bulikat, a nagycsaládosok pedig a közös sétákat és nyaralásokat, de én pl. 26/f vagyok nemrég diagnosztizáltak Bechterew-kórral ami egy autoimmun reumatológiai krónikus betegség, nem halálos, de az életem végéig tartó biológiai kezelés miatt gyenge marad az immunrendszerem és én továbbra is ki leszek téve a vírusnak és nem csak azért mert kénytelen vagyok betartani a szabályokat. Magyarul idő kérdése, hogy mikor kapom el a vírust, ami baromi veszélyes számomra, amíg nem tűnik el teljesen vagy nem lesz hatékony ellenanyag. Vagy a hozzám hasonló embereket egy törvényhozással nyugodtan fel lehet áldozni, hiába élhetnék még 30-40 évet normális kezelés mellett?

2020. máj. 9. 22:04
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
"Mindenki vigyázzon magára és a családjára, de na másoktól várja ugyanezt." - de jó látni, hogy milyen toleránsak az emberek kishazánkban. :D Ma is a (persze a lehető legszűkösebb boltban) a s*ggembe jött két marha. Köhögtem egy kamut. Arrébmentek. Azért próbálok másokra vigyázni, nem szeretném, hogy bárki másnak baja essen miattam, a feleltőlenségem miatt.
2020. máj. 12. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
63%

Utolsó, igen a boltban érthető, de ezt arra írtam, hogy ne várja el a kronikus beteg, hogy a nem krónikus betegek otthon üljenek munka nélkül, ne menjenek strandra, kirándulni, vendéglátóhelyekre, mert vannak krónikus betegek. Ne várjak el, hogy minden zárva legyen, mert ők betegek.


Nekik kell magukra vigyázni ne legyen az elvaras, hogy miattuk mindenki otthon marad, mert nem fog.

2020. máj. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem egy idős és krónikus beteg sem fogja elvárni másoktól, hogy otthon üljenek és maszkban, kesztyűben mászkáljanak csak még le kell csitulnia mindenkiben a pániknak és a zűrzavarnak ami kialakult a járvány kapcsán. Ha több infónk lesz megnyugszanak a kedélyek és a védekezés is arányos lesz a helyzet súlyával.
2020. máj. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!