Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kullancs csípés után ha ilyen...

Kullancs csípés után ha ilyen piros lehet akár a betegség kezdete is?(képpel)

Figyelt kérdés

Pár napja történt, nincs az a kokárda féle csípés kinézete csak piros és kicsit mikor megyek mintha szúrna.


Ma elmegyek szerintem dokihoz aki azt mondta ha pirosabb lesz menjek nézze meg, de félek.


[link]



2020. máj. 22. 06:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyenlőre csak gyulladásnak tűnik, de a kullancs esetében mindig fennáll a lyme kór veszélye is. Akkor a csípés körül, illetve akár más területeken is Lyme foltok jelennek meg. Tipikusan "kokárdaszerű" mintázattal:

[link]


Nem kell megijedni akkor sem, ha beigazolódik a gyanú. Antibiotikum kúrával könnyen gyógyítható. De majd az orvos többet mondd, mégis csak ő ért hozzá.

2020. máj. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

de aggódj, ha valóban az tényleg gyógyítható.

ha félsz, akkor szerintem nyugodtan menj el orvoshoz.

2020. máj. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Tegnap végül elmentem bőrgyógyászhoz aki megnyugtatott és 2 szem antibiotikumot írt fel amit beszedtem.

2020. máj. 23. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!