Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van aki felnőttként is ugyanan...

Van aki felnőttként is ugyanannyit náthás mint gyerekként?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy amikor gyerekként suliba sokat volt náthás, annak nem csökkent ez le és amint jön az évszakváltás szinte mindig megfázik bármit is tesz

2020. aug. 18. 13:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekként folyton beteg voltam. Felnőttként ritkán. Mióra van ez a maszk hordás meg egyáltalán nem.
2020. aug. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is időszakos ez! Gyerekként sokat betegeskedtem, de középiskolában nem sokat. Aztán úgy évente 1-3×, majd amikor dolgozni kezdtem, akkor megint sokat, főleg mióta a kollégámnak, akivel osztozunk az irodán, gyereke született és mindent hazahoz az óvodából. Ő is annyira "felelős", hogy amint lemegy a láza 39 alá, már jön. Ott haldoklik, köhög stb., de bejön dolgozni, pedig nálunk nem lenne muszáj annyira, de úgy látszik neki kell nagyon a keresete. Ha elkapom tőle, engem ezek kiterítenek 2 hétre. Amiből ő meggyógyul két nap alatt... Úgyhogy amit ő nyer ezen, annak én a többszörösét bukom el pénzben, mert ő ennyire "nagyon" odafigyel arra, hogy ne hordja szét a kórokozóit. Az már szinte magától értetődő, hogy tömegközlekedéssel jár be... De az az érdekes, hogy tavaly augusztustól, majd a vesztegzár idején (amikor én tényleg otthon voltam, kéthetente mentem ki piacra), mégis 2-3 naponta volt valami panaszom, fájt a torkom, köhögtem párat, aztán ez mindig elmúlt és visszatért. Kb. júliusban aztán ez megszűnt, azóta nincs.

De az is érdekes, hogy gyerekként allergiás voltam minden tipikus allergén fának, fűnek a virágporára, ki is van mutatva Prick-teszttel, de amikor elkezdtem az egyetemet, ez eltűnt.

2020. aug. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Utolsó, ezt mondtad a kollégádnak, hogy betegen ne jöjjön vagy kerüljön? Milyen betegen mentél be Te is még?
2020. aug. 25. 16:04
 14/17 anonim ***** válasza:
Na, én nem megyek be betegen, teljesen kiterít a betegség, alig vonszolom magam. Ha meg már 38+ fokos lázam van, csak a vízszintes testhelyzet megy. Mondtam már neki és mondja, hogy "próbálkozik" nem bejönni... :D De egyeseknek itt ez valami virtus, hogy nem ismerik be maguknak se, hogy betegek...
2020. aug. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Sajnos tudják, hogy betegek. Szerintem nem jó kedvükből mennek be, ahogy én sem. De sokszor nem tehetnek mást, dolgozniuk kell.
2020. aug. 25. 16:19
 16/17 anonim ***** válasza:
Hát, itt nem különösebben kényszeríti őket senki a dolgozásra, max. a bevételkiesés lehet szempont, de nem éhbérért dolgozunk, azt azért hozzátenném.
2020. aug. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Jól meg kell erősíteni az immunrendszert és akkor nem lesz gond a náthával. Régebben a mi gyerekeink is ugyanúgy lebetegedtek a náthától, mint az összes többi gyerek. 1 hét ovi, 2 hét otthon, sokszor ATB. Persze mi is elkaptuk gyakran. Aztán elegünk lett belőle és változtattunk. Megkérdeztük azoknak a gyerekeknek a szüleit, akik nem hiányoznak az oviból, suliból, hogy ők mit csinálnak. Megfogadtuk az általános tanácsaikat. Odafigyelünk a táplálkozásra, vitaminokat szedünk. Azóta lassan 5 éve a gyerekek nem hiányoztak betegség miatt az oviból, suliból. Azóta patikában se voltunk egyszer sem. A legkisebb gyerek most 5 éves, a legnagyobb most lesz 9. Nem is merül fel olyasmi, hogy távol tartsuk magunkat azoktól a felnőttektől, gyerekektől, akiknek taknyuk-nyáluk egybefolyik, hogy nehogy elkapjunk valamit. Egyszerűen nem szoktuk elkapni. (a Covid más téma, ott kötelező tartani a távolságot)
2020. szept. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!