Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit szólnál hozzá ha majd...

Mit szólnál hozzá ha majd itthon is kötelezővé tennék a koronavírus elleni oltást? Illetve ha nem lesz kötelező, beadatod?

Figyelt kérdés

2020. aug. 23. 22:14
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
58%

Jézusom!

a vírust szinte biztosan el fogjátok kapni egyszer az elkövetkező években, amíg ki nem alakul a nyájimmunitás-persze oltás nélkül.

a legtöbb kutatás szerint kb. a népesség kb. hetven százaléka fertőződne meg ez esetben(előbb-utóbb). akárhogy is nézzünk, a vírusnak van kockázata, még egészséges emberekre is. Hosszabb távon is okozhat problémát, de ha nem, akkor is hosszú időre kidönthet a munkából-(persze sokakon gyakorlatilag tünet nélkül megy át).

Ezzel szemben az oltás kockázata elhanyagolható. Hónapokon keresztül tesztelik embereken, ismerik az összetevőit, stb. Mint már korábban is mondtam, az esetlegesen elkapott betegségnél semmiféleképpen nem okozhat súlyosabb tüneteket maga a legyengített kórokozó sem-az elölt, vagy működésképtelenné tett kórokozót tartalmazó vakcináról már ne is beszéljünk. Esetleg az egyéb segédanyagok veszélye merülhet fel-de mint már mondtam, erre való a tesztelés, ráadásul ismerik az egész cucc hatásmechanizmusát. Hossztávú hatások, amik a tesztelés alatt nem derülnek ki? az oltóanyag hatásmechanizmusából kifolyólag szinte kizárt, sőt, tudomásom szerint az elmúlt pár évtizedben egyetlen hosszútávon problémát okozó oltóanyag sem került piacra.

a be nem oltatás kockázata összehasonlíthatatlanul nagyobb a beoltatásénál. Ez teljesen egyértelmű, és világos minden normális ember számára. a be nem oltatás egy orosz rulett-magad egészsége ,és mások élete a tét. a beoltatás szintén egy orosz rulett-csak a tárban egymillió tölténynek van hely, és csak egyetlen egyet helyeztünk be. Remélem most már világos mindenkinek-és amint elkészül egy biztonságos vakcina, úgy jövő év eleje körül, az első

útján megy, és beoltatja magát!

2020. szept. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
59%
#41 Ezt a legnaivabbak mondják, akik annyira buták, hogy elhiszik, hogy a gazdáinknak tényleg számít az egészségünk. A vak is látja, hogy arra megy ki a játék - a gazdasági válság mellett -, hogy bejuttassanak a szervezetünkbe valamit, amit önszántunkból nem akarnánk magunkba juttatni. Hogy ez micsoda, arról csak találgatni lehet, de minden bizonnyal veszélyesebb, mint a koronanátha.
2020. szept. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
25%
@42 ezen jót nevettem, köszi:DD
2020. szept. 9. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
87%

Nos ennyit a covid19 elleni oltásról:

[link]

Köszönöm, de én nem akarok lebénulni.

2020. szept. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
47%

Persze, de nem pont ez a lényege a tesztelésnek?

Ha tudják miért van ez a hatás bizonyos embereknél, akkor ők kizárhatóak az oltásból.., vagy javítható, de még úgy is valószínű lesznek mellékhatások, mert ..


Szerintem a kérdés az, hogy minek van nagyobb esélye, hogy elkapd a vírust ÉS súlyos szövődményei legyenek, vagy az oltástól legyen ugyanez. Azaz az oltásnak sokkal kisebb eséllyel 'szabad' hasonló súlyos tüneteket okozni, mint magának a vírusnak.

Gondolom ezzel számolnak és a tesztalanyok száma is ez szerint alakul..

2020. szept. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
85%
Hát nem tudom, de mindegyik ismerősöm, aki beoltatta magát influenza ellen, betegebb lett az oltástól, mint magától az influenzától szokott. Úgyhogy belém biztosan nem fognak oltani semmit, még akkor sem, ha kötelezővé teszik.
2020. szept. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
36%
Termeszetesen beoltatnam magam es minden csaladtagom! Es kotelezove tennem!
2020. szept. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 A kérdező kommentje:
41-es, végül is van abban valami amit írtál, elgondolkodtató.. Én még vacillálok azon hogy beoltassam -e magam de egyre inkább arra hajlok hogy igen, na de mindegy is még van időm eldönteni,bár ha kötelező lesz akkor nem én döntök, ígyis úgyis beleszek oltva.
2020. szept. 12. 00:43
 49/63 anonim ***** válasza:
80%

47-es:

"Termeszetesen beoltatnam magam" Ez a Te dolgod.

" es minden csaladtagom" Ez meg az ő dolguk.

"Es kotelezove tennem!" Anyád p@csáját tegyed kötelezővé. Semmi közöd hozzá, hogy ki oltat, és ki nem. Oltasd be magad, ha ez megnyugtat, de ne rendelkezz mások felett.

2020. szept. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
8%

@49 A társadalom, a közösség érdeke mindig fontosabb az egyénénél!

Ha azzal, hogy nem oltatod be magad, másokat veszélyeztetsz, nincs jogod dönteni.

2020. szept. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!