Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit gondoltok erről a maszkvis...

Mit gondoltok erről a maszkviselési mániáról?

Figyelt kérdés
Én nekem már kivan a tököm vele,főleg úgy,hogy tudom,hogy a vírus időszak alatt még veszélyesebb mntha nem lenne rajtunk semmi,de ezt a drágalátos politika nem képes felfogni. Nincs rá szükség mármint a maszkra. Csak a pénzért csinálják ezek egy maszk 190 ft,ha valaki fosós és 5 darabot vesz az már ezer forint. Elpazarolják egy ilyen marhaságra a pénzüket aztán még jót nevetenek a nagyok,hogy jön a bevétel.

2020. szept. 1. 18:40
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
73%

A maszk nem azt védi elsősorban, aki hordja, hanem mindenki mást, egy esetlegesen magában hordozott fertőzéstől.


A beszéd és lélegzés során levegőbe kerülő, esetenként fertőző saját nyálcseppek nagy részét fogja fel a maszk.


(A fertőzéshez szükséges egy bizonyos minimálisat meghaladó fertőző nyál dózis kiporlasztása. Ennél kisebb expozíció nem okoz fertőzést a legtöbb esetben.)


Ezt a légutainkból kiporlasztott esetlegesen fertőzött nyálcseppek nagyrészét lehet korlátozni a maszk segítségével.


Azért fontos, hogy mindenki hordja a maszkot, hogy az esetlegesen fertőzötteken biztosan legyen, mert csak így van esély a bizonyos "1" alatt tartani a fertőzés terjedését, ami pillanatnyilag 3 körül van, vagyis egy fertőzött 3 embernek adja most tovább, mert úgy látszik az emberek elkényelmesedtek, belefásultak a maszk viselésbe.


Inkább teliszájjal kiabálnak a járműveken a mobiljukba az állra húzott maszk fölött, ezzel teleporlasztják nyálcseppekkel a jármű légterét.


Ha épp fertőzött az illető, akkor itt van az újabb sok és egyre több fertőzött, akik ha nem hordanának maszkot, megint mindenki további 8-10 emberre köpködné rá a fertőzést hasonlóan, vagy többre.


De legalább a sírásóknak is lenne munkájuk, mint Boliviában.


Csak egy a baj, nem a maszk nélküliek bünhődnek ezért mert épp ők azok akik fertőznek (ha épp hordozzák a vírust)!


Ezért kellene súlyosan szankcionálni aki nem hordja a szükséges helyeken az orrot is takarva !

2020. szept. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Barátom,te tévedsz! Semmit nm kéne büntetni! Különben is az aki akar vesz aki nem nem,miért te úgy gondolod,hogy büntetéssel meg lehetne oldani?! :D
2020. szept. 2. 18:59
 23/27 anonim ***** válasza:
44%

Nem ezzel van a probléma. A maszk bizonyosan számít, sőt ha laboratóriumi körülmények között és semmi mást figyelembe nem véve mérjük, akkor sokat is.

A valóság azonban más. Sokkal többet számít az immunrendszer, a népsűrűség, hogy mennyi bulika van, hogy ki kivel keveredik és mennyi időre, hogy milyen az általános egészségi állapot.

És főleg az, hogy mivel az aktívak aránya - belevéve a fel nem fedezetteket is - még mindig jóval kevesebb az 1:1000-nél is, gyakorlatilag lényegtelen, hogy általános maszkviselés van-e vagy nincs, úgy meg főleg, hogy így csak itt-ott előírva, mert mindenki érintkezik maszk nélkül is több-kevesebb emberrel.

Ha jobban megnézzük igazából semmilyen összefüggés nem mutatható ki országok vagy akár országon belüli csoportok között aszerint, hogy ők nem viselték a maszkot, ezért köztük 5x annyi van, ők meg viselték és ott meg nincs. A többi tényező teljesen elnyomja ennek hatását.

2020. szept. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
57%
nektek mi a velemenyetek errol a biztonsagiov maniarol ? Én nekem már kivan a tököm vele,főleg úgy,hogy tudom,hogy az alatt még veszélyesebb mntha nem lenne rajtunk semmi, mert az autobalesetnel ratekeredik a nyakunkra es meg meg is fulladunk benne.Nincs rá szükség mármint a biztonsagi ovre. csak penzert csinaljak az autogyarto cegek, aztan meg nevetnek hogy mindenki hasznalja.
2020. szept. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
34%
Tulajdonképpen egész nyáron felesleges volt viselni. Mégcsak járvány sem volt. Most aktuális, hiszen ősz van vagyis inkább közeledik és jönnek a megfázásos megbetegedések.
2020. szept. 3. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
84%
#24: Ha van biztonsági öv, minek a légzsák? Ha van légzsák, minek a biztonsági öv? Ha mindkettő van az autóban, minek egyáltalán fék bele? Na ugye!
2020. szept. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
53%

"Bármilyen meglepő, de a maszk az idei évben ugyanolyan társadalmi elvárás, minthogy nem pucéran mész ki utcára." - muhhaha, bearanyoztad az estémet, régen röhögtem ekkorát.


Amúgy nem figyeltétek? Aki picit is szkeptikusan meg nézni erre a covid dologra, azt egyből boszorkányüldözésnek teszik ki.

2020. szept. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!