Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi a véleményetek a járványhel...

Mi a véleményetek a járványhelyzetről? Szerintetek le fog csillapodni vagy most fog berobbanni?

Figyelt kérdés
Követem a híreket, mennyi fertőzöttet találnak napról-napra. Minden nap újabb rekord születik. A karantén idején nem volt ennyi fertőzött. Tegnapelőtt 510 új fertőzöttet találtak, abból 200at Budapesten. Szerintetek milyen irányba fog haladni a járvány? Le fog csillapodni vagy épp most készül berobbanni? Szerintetek lesznek vmi spéci intézkedések a kormány részéről? Ha igen, mi?

2020. szept. 6. 07:44
A kérdező szavazást indított:
A járvány most fog berobbanni, nagyon sok fertőzött lesz
Még valamennyit fog emelkedni a fertőzöttek száma, de már nem jelentősen
Elértük a csúcsot, most már csillapodni fog
Hagyjatok már ezzel a hülyeséggel, egyetlen ismerősöm sem lett vírusos. Tehát vírus nincs (meg a föld is lapos, hisz nem látjuk, hogy gömbölyű.)
#nincsjárvány #ezegyvilágméretűösszeesküvés #mindmeghalunkavédőoltásoktól #aföldlapos
30 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%

Most még húzzák, amíg tudják. A tavaszi lezárásoknak is komoly következményei voltak. Egy ugyanolyan teljesen hazavágná a gazdaságot.

Mivel csak idősek, és betegek haltak bele, ezért sok fiatalt ez nem érdekel.

Most a fiatalok kapják el nagyrészt, és ők enyhe tünetekkel átvészelik. Viszont emellett terjesztik ezerrel.

Csak idő kérdése, hogy bejusson az idős közösségekbe, a kórházakba. Ha ott elszaporodtak, akkor viszont összeomlik az egészségügyi ellátórendszer.

És ez lesz az a pont, amikor a világ vezető politikusainak döntenie kell: a gazdaságot áldozzák be, vagy a rengeteg emberéletet?!


Mindez azért, mert az emberek nem képesek egy évig a seggükön maradni (nem munkáról beszélek), hordani a maszkot, tartani a másfél méteres távolságot, mert őket ne korlátozza senki!

2020. szept. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
78%
Aki nem hisz a vírusban, az miért lenne automatice laposföldhívő is? Legalábbis nem adtál meg olyan lehetőséget, hogy pusztán nem hiszek benne.
2020. szept. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
38%
#2: Kb ugyanaz a kategória a kettő. :D
2020. szept. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
24%
1: Figyu, vazze! Nem tudom, hogy te mit szeretsz csinálni a szabadidődben, de feltételezem, nem örülnél, ha bizonytalan időre (Lehet, hogy hónapok, de az is lehet, hogy évek.) megvonnák tőled. Nekem a koncertre járás az egyik legfőbb hobbim, nem vagyok hajlandó felhagyni vele.
2020. szept. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
75%

#4: Akkor viszont ha az idős családtagjaid majd belehalnak, remélem, nem fog problémát okozni. De gondolom a középkorú családtagjaid közt sincs se szívbeteg, se magas vérnyomásos, se cukorbeteg, vagy pedig őértük sem kár.


Pont ez az, amiről beszéltem:

A fiatalok közt csak tünetmentesen, vagy enyhe tünetekkel terjed. Ezért leszarjátok, és nem gondoltok azokra, akik belehalhatnak.


Igen, tudom, a szolgáltatóipar is nagy piac. De most vagy a gazdaság látja kárát, vagy emberéletek.

Ha a gazdaság, az is emberéletekkel jár.

De ha bedől az egészségügyi rendszer, akkor te sem fogsz ellátáshoz jutni, ha például balesetet szenvedsz.

Ezért lenne jó megtalálni egy viszonylag normális középutat. Amibe senki nem roppant bele.

2020. szept. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
8%
5: Te mit szeretsz csinálni a szabadidődben? Mondjuk, hogy te nem vagy bulizós, hanem filmeket nézni meg könyveket olvasni szeretsz. Tegyük fel, hogy egyszer kitör egy járvány. És bevezetik, hogy tilos mozgóképet nézni meg olvasni, mert az fokozza és terjeszti a vírust. Hogy mennyi időre, senki nem tudja, lehet, hogy hónapok, de az is lehet, hogy évek. Te csak úgy lazán elfogadnád és lemondanál a kedvenc időtöltésedről? Meg kellene próbálnod egy kicsit a mi szemszögünkből nézni a dolgot.
2020. szept. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
78%

#6: Képzeld, tudom milyen! Én is szeretem a koncerteket. De dohányos vagyok, krónikus hörghuruttal. A férjem magas vérnyomásom. Ezért nem megyek tömegbe.

Ha hazahoznám a vírust egy koncertről, és a férjemnek komolyabb baja lenne, nem tudnék a tükörbe nézni. Tudom, munkahelyről, boltból is hazahozhatom, de egy tömegrendezvényen jóval nagyobb az esélye.

De számolgassunk:

Itt volt az augusztus 20-i hosszú hétvége. A vírus lappangási ideje 4-14 nap. Mikor is kezdett megint drasztikusan növekedni a fertőzöttek száma? Elárulom, augusztus 26-án! Gondolom, véletlenül...

Mint írtam, most köztetek terjed, tünet nélkül, vagy enyhe tünetekkel. De hordozzátok, terjesztitek. Mert egy kis nátha miatt nem maradtok otthon.

Így 2-3 hét, de eljut megint az időseket is, akiknek nem csak egy kis nátha.

Csak most már nagyobb mennyiségben, mint tavasszal, mivel jobban elterjed addig. Az egészségügy bedől, és megint muszáj lesz mindent leállítani, annak minden következményével...

De igazad van, a koncertek fontosabbak, kit érdekel az a párezer halott, meg az a párszázezer munkanélküli...

2020. szept. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
36%
7: És akkor szerinted mit kellene csinálnunk nekünk zenerajongóknak? A meghirdetett koncertekre nem elmenni, a zenekarokat hoppon hagyni?
2020. szept. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
83%

#8: Igen. Digitális világban élünk. A koncertek mehetnek online, a jegy ára meg a zenekaroknak. És akkor ők is fenn tudják tartani magukat.

Nagyon szerencsés vagy, ha a családodban egy idős ember, vagy krónikus beteg sincs, ezért nincs miért aggódnod. De ez nem mindenkinek adatik meg.

De lehet, koncert után például a legjobb barátodnak adod tovább, akinek már esetleg van egy szívbeteg édesanyja.

Kb. január-februárig kellene kibírni. Addigra remélhetőleg már lesz védőoltás.

Valószínűleg ez is olyan lesz ebből a szempontból, mint az influenza. Együtt kell élnünk vele, de lesz rá oltás, kezelés, felismeri az immunrendszer. De arra a pontra el kell jutni.

És azt se felejtsük el, hogy az Influenza A vírus első járványába a Föld lakosságának 3-5%-a belehalt, több áldozatot követelt, mint az egész első világháború!

2020. szept. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
25%

9: Vannak idős emberek a családomban, és ők úgy vannak vele, hogy már leélték, amit le kell, akármikor akármiben meghalhatnak, őmiattuk ne korlátozzák le a fiatalabb generációt!

A január-február korántsem vehető biztosra. Írnak olyat is, hogy lehet majd csak egy év múlva lesz vakcina. De akármikor is lesz, megy majd még a s**rakodás, hogy amíg mindenkinek be nem adták, addig nem enyhíthetnek, további egy évig fenn kell tartani a korlátozásokat, meg ilyenek. És ez itt a legfőbb gond, hogy a hírekben és felhívásokban nem igyekeznek arra reflketálni, hogy ez csak egy átmeneti állapot. Így persze, hogy ez emberfia lázadni akar, mert egy feltörekvő, diktatórikus rendszert lát.

2020. szept. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!