Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan ne pánikoljak még...

Hogyan ne pánikoljak még jobban a járványhelyzettel járó következmények miatt? Van olyan rajtam kívül akit nagyon megvisel a helyzet,vagy túlreagálom?

Figyelt kérdés

Szerintem nem kell bemutatni nagyon a helyzetet, valószínű sok embert hátrányosan érint ez a helyzet. Nem sajnáltatni szeretném magam, tisztában vagyok vele, hogy sokaknak rosszabb, de ettől én nem érzem magam jobban.. sőt. Minden nap megnézem a híreket ezzel kapcsolatban és az új fertőzöttek számát, bár tudom, hogy ez sokszor nem segít és nem is kell mindent elhinni,amit feltesznek az internetre. De már annyi féle cikk és vélemény van, hogy sokszor teljesen össze vagyok zavarodva. Ami a legjobban kikészít az egészben, az a bizonytalanság, hogy nem tudni, hogy alakul, lesznek-e nagyon szigorú korlátozások stb. Azt hozzátenném, hogy nem magamat féltem attól,hogy elkapom, a szeretteimet féltem, és természetesen betartom az előírásokat mert másokra is szeretnék tekintettel lenni, sose nyávogok, és panaszkodok mondjuk a maszk miatt, elfogadtam, hogy ez van. Legjobban nem is a vírustól félek, hanem attól, hogy ez már mindent meg fog változtatni, és örökké pánikban, bezárkózva fogunk élni, állandóan rettegni kell majd, hogy holnap még lesz-e állásom. Vendéglátásban dolgozom, viszonylag szerencsés vagyok, mert visszavettek,miután újra kinyitott a hely, de most ki tudja megint mi lesz, hogy tervezzen így az ember bármit is. Mióta újra felfelé mennek a számok,szinte másra sem tudok gondolni, úgy érzem semmi nem érdekel, nem tudok belekezdeni semmi értelmes dologba, csak vagyok és szorongok, és szörnyű gondolataim vannak , mondjuk már évek óta, nem a járvány hozta elő az csak rátesz egy nagy lapáttal. Sokszor nem tudom megállni, hogy ne tegyek kárt magamban, főleg, ha elrontok valamit. Nem tudnám megölni magam szerintem, de sokszor vágyom arra, hogy ne éljek (mert úgy érzem hogy teher vagyok és csak ártok a környezetemnek ). Muszáj dolgoznom, hogy hasznosnak érezzem magam, ezért is rettegek az újabb leépítésektől. Meg persze valamiből élni is kell. Sokszor ok nélkül elkezdek sírógörcsöt kapni, vagy pánikolni, úgy hogy úgy érzem nem kapok levegőt és m

Valahogy az is megijeszt, hogy ez a helyzet nemhogy összehozza hanem inkább széthúzza és uszítja egymás ellen az embereket. Úgy érzem nem leszünk figyelmesebbek egymással, és ráadásul így hogy minden online lesz szinte a személyes kapcsolatok még jobban kikopnak majd..Úgy örültem, hogy most kicsit ki lehetett mozdulni, el tudtam végezni a tanfolyamom gyakorlati részét és egyebek, amik régen teljesen normális, mindennapi dolognak számítottak. Sajnálom, ha panaszkodásnak tűnik, de nem tudom kihez forduljak, úgy veszem észre, hogy sokan teljesen lazán veszik, nem idegeskednek, mert nincsenek egyedül és biztos munkahelyük van (még akkor is ha korlátozások vannak) én ennek örülök, nem szeretném, hogy más is rossz helyzetben legyen, csak úgy érzem senki nem ért meg, hogy mindenki elfogadja, beletörődik, csak én nem tudok túllépni azon, hogy ez a dolog már belépett az életünkbe. teljesen kétségbe ejt a bizonytalanság. Van valaki, akinek van hasonló problémája és fél? Mit tehetek, hogy jobban el tudjam fogadni és ne vegye át az irányítást a helyzettől való rettegés?



2020. aug. 28. 23:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

Jelen.

És én még a párkapcsolatom miatt is aggódom. Szóval ép elmével ebből a hullámból már nem fogok kikerülni. De az is lehet hogy élve sem, mivel van krónikus betegségem.


Ez a hullám meg még erősebb is lesz,mint az első, már most a felfutó szakaszban van annyi beteg mint az elsőben a csúcson. :( :(

2020. aug. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%
Majd ha találkozok valakivel, aki már megbetegedett, vagy legalább ismer olyat, aki megbetegedett, vagy ismer olyat, aki látott már olyat, aki megbetegedett, akkor lehet, hogy el fogom hinni, hogy ez a kamu vírus tényleg létezik.
2020. aug. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Ajánlatos lenne szakemberhez fordulni! Nem ciki pszichológushoz menni.
2020. aug. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Flagstaff ***** válasza:
69%

2-es, én több embert is ismerek, aki elkapta ezt a vírust. Úgyhogy mostantól kezdheted hinni.

Kérdező, idegenforgalomban dolgoztam márciusig, értem, miről beszélsz.

Szerintem kezdj el tanulni valamit, ami nem vendéglátás, nekem segített.

2020. aug. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"Valahogy az is megijeszt, hogy ez a helyzet nemhogy összehozza hanem inkább széthúzza és uszítja egymás ellen az embereket. Úgy érzem nem leszünk figyelmesebbek egymással, és ráadásul így hogy minden online lesz szinte a személyes kapcsolatok még jobban kikopnak majd"

....

Ez nekem is nagy félelmem. :/

2020. aug. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%

1-es vagyok. Ezen, amit utolsó válaszoló kiemelt át is sikerült siklanom...

szóval az én párkapcsolatom pont emiatt fog tönkremenni... sajnos még külön háztartás és én a veszélyeztett nagyszüleimmel élek így a találkozásaink is ritkultak, de csak amiatt mert ő egyáltalán nem veszi komolyan ezt a vírust és félek hogy az óvatlansága miatt okoznék szenvedést a nagyszüleimnek. De ő ezt nem érti meg... annak ellenére sem hogy anyukám a fertőző osztályon ápoló, kontaktban van ilyen betegekkel.... semmit nem képes komolyan és felelősséggel kezelni, de ez már egy másik téma.

Körülöttem és bennem ez a vírus mindent, mindent tönkretett.

2020. aug. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező: Ez is egy helyzet. Megváltoztak a körülmények, már nem olyan, mint régen. Viszont a világ állandóan változik, ez ellen nincs mit tenni. Most épp ilyen. Alkalmazkodni kell hozzá.

A változásokat nem a legerősebbek, nem a legbátrabbak, legokosabbak élik túl, hanem azok, akik leginkább képesek alkalmazkodni.

Dobd ki a TV-t, állj neki alkalmazkodni!

2020. aug. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 manly ***** válasza:
90%
Ne aggődj, én is állandó félelemben élek.Utóbbi napokban pláne.
2020. aug. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek!

1. Sajnálom, hogy téged is mélyen érint a dolog.Valóban nehéz úgy párkapcsolatban lenni, hogy külön éltek,főleg, hogy nagyszüleiddel élsz. De azért drukkolok, hogy kibírja a kapcsolatotok. Megértelek téged. Nekem is rossz hatással van (tegyük hozzá hogy a nem létező kapcsolatomra), mert így nem is nagyon lehet majd ismerkedni, interneten meg nem szeretnék.


7. Igen, valamennyire igazad lehet,nem egy könnyű dolog, de én is próbálok nyilván változtatni, alkalmazkodni,amennyire lehet. csak az ejt nagyon kétségbe, hogy miután a munkahelyem bezárt én azonnal kerestem az új lehetőségeket, mondtam, hogy ha kell, wc-t pucolni is elmegyek, vagy gyárba vagy akárhova, de legtöbb esetben mondatot se jeleztek vissza. Amennyire lehet, próbálom elfogadni ami várható.


2. Nem tudom, őszintén szólva én sem találkoztam még olyannal, és ismerőseim sem tudnak róla, hogy bárki a környezetükből elkapta volna, néha én is szkeptikus vagyok, csak ott van a félelem, hogy de mi van, ha még is létezik, és veszélyeztethetek másokat.


3. Tudom, már jártam pszichológushoz, de szeretnék menni újra...a lehetőségeket majd megnézem mindenképp.


4. Köszönöm a tanácsod,már van egy angol szakos végzettségem, illetve más területen is munkatapasztalatom (gyermekfelügyelet), de márciustól júniusig kb sehova nem akartak felvenni, még takarítani sem..De igyekszem fejleszteni magam több területen is, meg pl. egy másik nyelvet is megtanulni.


5: hát igen.. ez szomorú és sokan nem szeretnék szerintem, hogy bekövetkezzen.Nekem a munkanélküliségen és azon auz érzésen kívül hogy haszontalan vagyok, a legrosszabb az volt, hogy nem tudtam személyes kapcsolatot fenntartani a barátaimmal, akik nagyon fontosak számomra, és sokszor igazi kincset érnek a nehéz időszakokban (meg amúgy bármikor.


7. Igen, valamennyire igazad lehet,nem egy könnyű dolog, de én is próbálok nyilván változtatni, alkalmazkodni,amennyire lehet. csak az ejt nagyon kétségbe, hogy miután a munkahelyem bezárt én azonnal kerestem az új lehetőségeket, mondtam, hogy ha kell, wc-t pucolni is elmegyek, vagy gyárba vagy akárhova, de legtöbb esetben mondatot se jeleztek vissza. Amennyire lehet, próbálom elfogadni ami várható.


8. Sajnálom nagyon, én is így vagyok teljesen. Kitartást és a lahető legjobbakat neked!


Bocsánat, hogy ilyen hosszan írok, csak kíváncsi vagyok mások véleményére, szívesen meghallgatom és beszélek erről.

2020. aug. 29. 17:33
 10/15 anonim ***** válasza:
29%

Megkérdezhetem, hogy mégis mi a fenétől félsz? Minek nézed naponta a propaganda híreket? Éld az életed, szórakozz, élvezd azt az 5,10,20,50, 70 évet ami még hátra van. Senkinek nincs a homlokára írva a jövője, hogy mikor hal meg, hogy mi lesz vele holnap, hogy hol lesz holnap. A jelent kell élvezni és megélni.


Őszintém, beteges amit írsz a sírógörcsről meg az önbántalmazásról. Mit stresszeled magad feleslegesen?

Belépett az életedbe és nem tudod túltenni magad rajta? Mit tennél ha valakid (ne adj Isten) meghalna, halálosan megbetegedne, hajléktalan lennél egy csapásra?

2020. aug. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!