Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez a koronavírus kezd már...

Ez a koronavírus kezd már nevetség tárgyává válni. Ki mit gondol?

Figyelt kérdés

A második hullám az több embert érint, mint az első - legalábbis ha csak a tesztek számát nézzük -, de a tünetek minimálisak. Van több koronás is a tágabb ismeretségi körömben (6 ember) és nekik náthájuk van, sőt valaki tünetmentes is, csak épp pozitív lett a tesztje (más okból tesztelték őket). Ahogy utánaolvastam, ismerősök elmeséléseiből is hallottam, a többségnek ez csak egy nátha, max 1-2 napos láz és csókolom.


Kérdem én: egy náthát okozó vírus miatt tényleg szükséges ez a hatalmas felfordulás?


A tesztek hamisságáról inkább már nem is beszélek, több ismerősömnél is voltak hatalmas bakik, amik fizikailag lehetetlenek, pl. egy távolabbi rokonom is kapott leletet (ráadásul pozitívat), miközben még csak tesztre sem ment el (nem volt gyanús eset).


Ne értsetek félre, az első hullámnál én is komolyan vettem még az egészet, de így hogy ez a vírus ténylegesen ennyire kezd közel merészkedni és több embert érinteni, rájöttem, kész vicc ez az egész.


Ellenpélda is nyilván van, egy 80 év és a kripta közöttinél valószínűleg LEHET akár halálos is (ugyanúgy, mint egy influenza vagy egy hasmenős-hányós betegség is!).


Nektek mi a véleményetek?


Természetesen az én véleményemmel ellentétes álláspontot is szívesen meghallgatok, mert érdekel, ki miként éli ezt meg, mit tapasztal a környezetében, ilyesmi.



2020. szept. 9. 14:47
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
55%
Aki most tünetmentesen vagy enyhe tünetekkel éli meg, az valószínűleg az influenzát is ugyanúgy viselné. Ellenben akit egy influenza megfektet, azt valószínűleg a korona is, sőt még súlyosabb tünetekkel is, és itt ezen van a hangsúly, hogy rosszabb, mint az influenza, és még meg se tudja magát óvni tőle egy rá érzékeny személy, hiszen védőoltás sincs, mint mondjuk az influenza ellen.
2020. szept. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
47%
Félnek a vírustól, és azt hiszik hogy ha mindenki azt mondja hogy nem komoly, akkor az úgy is van.
2020. szept. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
66%
Sajnos fiatalabbnál is lehetnek komoly, sőt halálos szövődmények is, erre is van példa, nem mindenki ússza meg egy náthával és mivel nincs rá gyógyszer és egyelőre még védőoltás sem, mint az influenzára, ezért jobb az elővigyázatosság, ez az én véleményem.
2020. szept. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
46%

Figyelj, hiába mondjuk azt, hogy ezt nagyon felfújta, a média agymosott birka nép úgyse fogja elhinni, és rádordít, hogy vedd fel a maszkot, mert ezzel a másikat véded, maradj otthon..stb.


Emberek, ősszel és tél végén van a szezonális influenzajárvány, amely, ha heti szinten meghaladja a 15 600 beteget, na, akkor van járvány.

Most, mi is van?

Nem olyan veszélyes, csak a média nagyon felfújja, amit sokan be is nyalnak.

A Die Hard 4-ben is megmondta a srác, hogy a híreket manipulálják. Nos? Az emberek mégis elhiszik és nem gondolkodnak.

2020. szept. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim válasza:
92%

Az a véleményem hogy amikor kb.: 1 évvel ezelőtt, influenzás vagy náthás voltam nem tudom pontosan melyik vírus, de még a háziorvos se tudta...

Lényeg, hogy mindenki magasról lesz*rt engem. Akkor még nem volt ez a korona akármi ismert, mégis volt nátha , influenza vírus... Olyan rosszul voltam azthittem végem van. 5 tabletta után is folyamatos köhögő görcsök jöttek rám. Semmilyen gyógyszer, étrend kiegészítő, házi gyógymód nem segített. Érdekes módon ezt qrvara nem érdekelt senkit.

2020. szept. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
3, Semmilyen vírusra nincs gyógyszer (ellenben a bakteriális fertőzésekkel), egyszerűen ki kell heverni, ami kb. 2 hét. A tüneteket enyhíteni lehet gyógyszerekkel, de a vírusokat kiirtani nem.
2020. szept. 9. 15:04
 7/26 anonim ***** válasza:
25%

Nagyon buta vagy 4 az influenza ellen van védőoltás, van rá gyógyszer és nagyon ritkán halálos.


A covid sokkal nagyobb eséllyel öl meg.

2020. szept. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
87%

#7

Te vagy a nagyon buta.

"nagyon ritkán halálos." TÉVEDSZ! Éves szinten több tízezer, hanem százezer ember hal meg sima influenzában a világon.


A védőoltások többségét az emberek nem kérik.

2020. szept. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
32%
Nem nevetséges, inkább az emberek azok. Ez egy veszélyes vírus és vigyázni kell vele nagyon. Ha mutálodni fog még halálosabbra, akkor lesz igazán nagy baj. Vegyétek komolyan kérlek!
2020. szept. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

7-es,


olvass utána a Googleban: "influenza kezelése gyógyszerrel", és kiadja, hogy nem lehet kezelni, csak a TÜNETEKET enyhíteni. De magát a vírust gyógyszer nem tudja kiirtani.

Védőoltás igen, van rá, ez valóban különbség, de rengeteg más betegség is van, amire nincs védőoltás, mégis hasonló tüneteket okoz, mint a korona.

2020. szept. 9. 15:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!