Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Jobb lenne, ha hagynák, hogy...

Jobb lenne, ha hagynák, hogy végigmenjen rajtunk is a koronavírus?

Figyelt kérdés

Egy jegyellenőr ismerősömmel beszélgettem és mondta, hogy egész műszak alatt hordaniuk kell a maszkot, meg az utasokon, akin nincs, le kell szállítani, ez van kiadva nekik. Viszont azt mondta, hogy hülyeség ez az egész maszkozás.


Most maszk miatt szigorítottak, ezután bezárják majd az iskolákat, megint lesz kijárási, stb, hülyeség az egész, nem kellene semmi, még maszkolás sem, hanem hagyni kéne, hogy végigmenjen rajtunk. Ezt mondta.


Tényleg hagyni kéne, hogy végigmenjen rajtunk a koronavírus?



2020. szept. 17. 22:54
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
10%
De amúgy az mekkora delírium már mikor valaki ránéz a svéd halálozási statisztikára és azt gondolja, áááá úúúúristen mekkora halálos járvány tombol mindmeghalunk. Szerintem ti teljesen kész vagytok! :D
2020. szept. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
Mutass adatokat a többi év első 8 és fél honapjáról, hogy osszehasonlithatoak legyenek a számok.
2020. szept. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
0%
Nem mutatok. Három hónapot bírj még ki, hátha meghalnak az embertársaid a kedvedért elegendően ahhoz, hogy elmondhasd na látjátok!
2020. szept. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%

Én mutatok, mert Svédországban vannak heti halálozási adatok, és valaki már volt olyan kedves, hogy összehasonlította ezt az elmúlt 5 évvel:


[link]


Abba lehet hagyni most már a hülyeséget?

2020. szept. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

Köszi. Elég erősen ott van a görbe az előző évek adatai fölött jó ideig.


Es egy az egyben azt írja a cikk, amit én is írtam korábban, hogy "it is important to flatten the curve, that is to keep the number of seriously ill people down, so that our health care can manage". És ha még a fejlett svéd egészségüggyel kapcsolatban is fontos ez, akkor annál inkább fontos a rozoga magyar egészségügy esetében, vagyis mégiscsak maszkot kell viselni és távolságot kell tartani.

2020. szept. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
23%
Az megvan, hogy kb. 33.000 svédnek kellene még év végéig megmurdelni ahhoz, hogy azt mondhasd, hogy na hát itt azért volt valami akármi kis szokatlan történés. És kb. 55.000-nek ahhoz, hogy azt mondhasd húúúú bakker halálos őrületes járvány csapott szét a svédek között?? Tényleg reálisnak gondolsz ennyi halált év végéig? Oszt amúgy jól vagy?
2020. szept. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

24-es

A szezonális influenza vírusai 100 éve velünk vannak, amióta ismerjük őket, nyugodj bele, hogy nálad jobban tudják, hogy mekkora a halálozási arány.

2020. szept. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
Ez a 33 meg 55 ezer hogy jött ki?
2020. szept. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

37-es: Ezt nem nekem kellett volna címezned.


Én arról beszéltem, hogy most a koronára kivételesen a járványtagadók kitalálták, hogy a sima, halál/összes fertőzött képlet nem jó mortalitás számításra. Ki lehet találni, de akkor meg az influenza, eddig ugyanígy számolt mortalitását is korrigálni kellene az "új" számítási módszerrel.


Csak akkor összehasonlítható két érték, ha ugyanazzal módszertannal lett számolva.

2020. szept. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

36: te nem olvastad, vagy nem érted a heti bontású, svéd halálozásról szóló cikket?

[link]


Senkinek nem kell év végéig meghalnia, a járvány első hullámban elhunytak már így is hatalmas kiugrást okoztak az összesített svéd halálozási adatokban.


Jó lenne látni, a korábban linkelt statista cikk milyen adatokra támaszkodik, mert az első mondata önmagában is teljesen téves, és nincs összhangban a táblázattal sem.

2020. szept. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!