Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Változott-e a véleményed a...

Változott-e a véleményed a koronavírus veszélyességének mértékéről?

Figyelt kérdés
2020. szept. 25. 13:10
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
41%

18:58 "Az emberi ostobaság viszont a világ összes vírusánál károsabb és veszélyesebb." Na, ezt személyes tapasztalatból írtad!

Én pl. bocs, de nem szeretném elveszteni az idős szüleimet, akiket szeretek, én sem szeretnék pl. egy lábon kihordott covidot követően vesekárosodásra vagy csökkent tüdőkapacitásra ébredni. De neked kívánom, hogy esetedben a természet rendje érvényesüljön (saját logikád alapján!), a civilizációt nem neked találták ki.

2020. szept. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 A kérdező kommentje:

Úgy látom a kétkedők nem olvasták amit linekltem.. magukat egészségesnek gondoló emberek is bekaphatják és súlyos szövődményei lehetnek..


De ma itt egy új dolog, ami ezt igazolja..

[link]

2020. szept. 25. 19:38
 13/47 A kérdező kommentje:
#10-es ha elüt egy busz egy cukrost, meg egy magasvérnyomásost, és egy embert, akinek nem volt más baja, akkor hány embert ütött el a busz? Csak az egészségest , vagy hogy számolod?
2020. szept. 25. 22:11
 14/47 anonim ***** válasza:

Mióta apám a covid osztályon van bent azóta megváltozott a véleményem. Ő 72 éves cukorbeteg. Szerencsére a tüdőgyuladáson kívül más baja nincs. Viszont a kórházban összeszedett egy fertőzést a karján ahol az infúziótkapja. Ez nagyon aggasztó.


Több egyetemista ismerősöm lett pozitív, de szinte minsenkinél enyhe tünet van/volt. Így fiatalként nem félek.

2020. szept. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
17%
Március óta röhögök rajta, és élvezem az előnyeit. Most kicsit idegesít, hogy az őszi útjaimat át kellett foglalnom, de a sok járványidiótán továbbra is csak röhögni/szanakozni tudok.
2020. szept. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 A kérdező kommentje:

Amerikában 23-61 ezer ember szokott meghalni évente influenzába, a covidban eddig 209 ezer.. és a kórházban ápoltakról még nem is esett szó..

Szóval elég elkeserítő látni, hogy ennyire nem veszik komolyan sokan, azt pedig, hogy sokan most kevésbé tartják veszélyesnek, még rosszabb..


[link]


Szóval értem én, hogy vannak akiknek közvetlen közelében még nincs olyan, aki kórházba vagy gépre került volna..

Azt hiszem 2 hónap múlva felteszem ugyanezt a kérdést..

Miért veszélyes szerintem:

- sokkal több embert fertőz, így többen kerülnek egyszerre kórházba is

- nem szezonális ellentétben az influenzával

- újra elkaphatod pár hónap után (lásd Brazília)

- hosszú távú komplikációk még enyhe tünetek mellett is előfordulnak


Ezek pedig grafikonok az éves halálozási eltérésről a covid és nem covid-os évek átlagával összevetve..

[link]


Csak azért, hogy aki azt gondolná amúgy is meghaltak volna..

2020. szept. 28. 09:06
 17/47 anonim ***** válasza:

A covid halálozás a pcr teszteken alapul, ezért szabad kizálólag majd az évvégi halálozást nézni. Az előző évek átlagához mérve megnézni mennyi ember halt meg pluszban, az lesz a valódi covid halottak száma. A pcr tesztekről érdemes lenne most már a laikusoknak is kicsit utánaolvasgatni.

[link]

Magyar kommentárral talán érthetőbb: [link]

2020. szept. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:

Ennyi erővel a dohányt és alkoholt már rég be kellett volna tiltani és a híradóban naponta riogatni pl. a rákkal!


2020 évi:


996 695 koronavírus általi halálozás világszerte


1 249 619 HIV illetve AIDS által okozott halálozás


6 105 080 Rák által okozott halálozás


3 716 015 Idei dohányzás által okozott halálozás


1 859 180 Idei alkohol által okozott halálozás


Forrás:

[link]

2020. szept. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 A kérdező kommentje:
#18 próbálták is..
2020. szept. 28. 10:01
 20/47 A kérdező kommentje:

Egyébként is rossz hasonlat az alkohol és dohányzás, mert ott az illető dönti el, hogy iszik vagy dohányzik.

Viszont az külön büntetve van, ha valaki tiltott helyen dohányzik, vagy ittas vezetés miatt balesetet okoz, angoloknál utóbbinál, ha meghal az áldozat, akkor életfogytiglant is kaphat.

Itt viszont nem mutatható ki egyértelműen, hogy kit ütöttél el..

2020. szept. 28. 10:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!