Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Koronavírus: mennyire valósak...

Koronavírus: mennyire valósak a számadatok?

Figyelt kérdés

A következő tűnt fel ma nekem:

- a mai 3150-el 41 ezer valamennyien aktív fertőzöttek jelenleg

- hatósági karanténban 27 ezren, kórházban 2 ezren vannak (tehát össz 29 ezer)


Namost akinél igazoltan kimutatják a fertőzést az ugye evidens, hogy karanténban van (ha nem kórházban...)


41 ezer-29 ezer= 12 ezer

Mi van akkor azzal a maradék 12 ezer elvileg aktív fertőzöttel?


A másik a tesztek száma, ugyebár elvileg a kapacitás maxon van, nem tudom pontosan mennyit tesztelnek, gondolom 5-10 ezernél nem többet. Ami ugye azt jelenti, (10 milliós ország vagyunk) hogy minden 100-adik/200-adik embert tesztelik. Nem gyanúsan sok ez egy kicsit, hogy minden 200-adik emberre jut egy teszt?


Mennyire lehet hitelesnek, hihetőnek tekinteni ezeket az adatokat amiket írnak a kormányzati kovidos oldalon?



2020. okt. 25. 20:54
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
A maradék 12 ezer meggyógyult.
2020. okt. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
A karantén szerintem itt csak arra vonatkozik a leírásban hogy aki nem fertőzést csak kontakt volt
2020. okt. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
A 41 ezer aktív fertőzött nem gyógyulhatott meg, pont ezért aktívak.
2020. okt. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Hat en sose ertettem mit hogyan sza.olnak. Azonban biztos alulbecsultek a szamok.

A hatosagi karantent nem szamolhatjak lakcimre? Mert ha egy hatosagi karantenban tobben ucsorognek (pl egesz csalad), akkor ugy mar stimmelhetnek a szamok.


De ha csak azt nezem, hogy az adatbazisba napokig nem kerulnek be azok, akik tunetesek es biztosan koronasok (mert tudjak koronas jart naluk es ugyanazok a tuneteik), mert varjak a tezsteloket, es igy hatosagi karantenban se lehetnek...majd x nap mire van eredmeny es kikuldik hogy hatosagi karanten jon. Szoval nagyjabol a korhazban fwkvoket, lelegeztetetteket es az adott napi pozitiv tezstek szamat hihetjuk el (de ez is pont eleg aggaszto).

2020. okt. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

Annyira valósak, minthogy én vagyok Magyarország királynéja.


Jó pár esetről hallottam személyesen, és olvastam is, hogy el se végezték a teszteket, de kiküldték a klienseknek, hogy pozitív a teszteredményük.

Van, hogy a pácienstől kérdezik meg, hogy ráírhatják-e, hogy pozitív, mert azért pénzt kapnak mind a ketten.


Világviszonylatban se kéne mindent elhinni, hisz éhenhalásban napi szinten jóval többen halnak meg, mint amiket ide lehazudnak.


Nem kell mindent feltétel nélkül elhinni a médiának, hisz a média az egyik legnagyobb kamugyáros.

2020. okt. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
Elszamolod egy nullaval. Minden 500.-1000. emberre jut naponta egy teszt.
2020. okt. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ill. 1000.-2000.
2020. okt. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én meg olyanról hallottam, hogy valaki megkapta a végzést arról, hogy karanténba kell lennie. Egy nappal azután, hogy lejárt a karantén.

[link]

Valószínűleg mindkét szám vastagon alatta van a valós értéknek.

2020. okt. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
31%

Semennyire.

1. A protokoll szerint mindenkit a koronavírus áldozatának tekintenek, akinek korábban már volt pozitív tesztja. (Nem vicc, Cilike mondta, utána lehet nézni.)

2. A tesztek nagy része fals pozitív eredményt ad. (Egy friss német kutatás szerint akár 85%-ban is.) Nem véletlen, hogy egészséges embereket pozitívra tesztelnek. Ők nem koronavírusosak, nem betegek! Rengetegen megmondták, hogy kevesebb melegítés kell a tesztek esetében, mert így ugyan valóban kiszűrhetők a betegek, de rengeteg olyan ember is pozitív lesz, aki nem beteg, nem fertőz.

3. A kórházból nem engedik haza a koronavírusosakat csak úgy. Otthon három tünetmentes nap után feloldják a karantént, de a kórházban gyakran egy hónapig is bent tartják az illetőt gyógyultan. Ez többnyire amiatt van mert ott több negatív teszt is kell, az meg gyakran elveszik, soká jön meg , fals pozitív lesz, stb. Így aztán a kórházakban rengeteg egészséges ember van. (A valódi betegek, akiknek meg más betegségük van nem jutnak ellátáshoz.)

4. A hatósági karanténban többnyire egészséges emberek vannak, akik például külföldről jöttek haza. Nem betegek, nem voltak soha kornavírusosak, nem fertőznek, csak szivatják őket, mert esetleg, talán, lehet... De jól mutatnak a statisztikában.


Szóval így kell csinálni a statisztikát.

2020. okt. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
Churchill és a statisztika. “Csak abban a statisztikában hiszek, amit én magam hamisítok”
2020. okt. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!