Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez nem koronavírus?

Ez nem koronavírus?

Figyelt kérdés

Két napja láz, a legmagasabb 38,9 fok volt. Folyamatos lázam lenne, ha két napja nem nyomnám magamba az algopyrint. Az viszi le de csak 37,2-3 -ig. Hidegrázás van, olyan, hogy majd megfagyok, de az a láztól van, mert melegebb a testem az átlagosnál, aztán meg úgy izzadok, hogy ömlik rólam a víz.

Voltam orvosnál és mondta, hogy kicsit piros a torkom. Mondtam neki, hogy a légcsövem fáj. Kérdeztem, hogy nem-e koronavírus, azt mondta, hogy "jó pofa vagyok, mi ő, hogy kitalálja"

Mondtam neki, hogy sárgás váladékot köhögök fel, azt mondta, hogy akkor bakteriális lehet, de minden bakteriális fertőzést vírus okoz.

Mondta, hogy ír fel antibiotikumot és, ha bakteriális, akkor fog rá hatni, ha vírus, akkor pedig feleslegesen beszedem, rosszul nem leszek az antibiotikumtól.

Szerintetek meg lehet nyugodni, hogy ez nem koronavírus, ha már sárgás színes váladékot köhögök fel?



2020. okt. 22. 15:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
'minden bakteriális fertőzést vírus okoz' Hogy mi?
2020. okt. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
De miért nem kért neked szűrést? Baromira nem mindegy, hogy eljárkálsz-e hozzá, vagy a boltba... én nem nyugodnék meg, mert a COVID-ra is rárakódhat egy bakteriális fertőzés (nyilván ugyanúgy, ahogy más vírusra is, csak most speciális helyzet van).
2020. okt. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Kötelessége lett volna ezekkel a tünetekkel tesztet kérni. Hívd fel, hogy küldjön tesztelőt.
2020. okt. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Na már most, ez vagy kamu sztori, vagy ótvar béna az orvos. Csak pár nyom ami miatt ezt tartom, mert ilyet orvos nem mond: "minden bakteriális fertőzést vírus okoz" "ír fel antibiotikumot és, ha bakteriális, akkor fog rá hatni, ha vírus, akkor pedig feleslegesen beszedem"


Egyébként meg nem koronavírus, inkább ilyen hörghurut szerű betegség, semmi komoly.

2020. okt. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Pedig sajnos elég sok orvos felír antibiotikumot egy szimpla megfázásra is.
2020. okt. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ja és nem is a háziorvosnál voltam hanem ügyeleten, mert a háziorvos nem rendel, telefonon kell hívni, ha valami betegség, panasz van. Hívtam volna telefonon, leűltem az ágyamra, hívtam, 51-szer hívtam, folyamatosan foglslt volt. Ez kedden volt. Akkor mentem el az ügyeletre és írt antibiotikumot, amit már akkor bevettem, mikor kijöttem az ügyeletről és a szembeni gyógyszertárból kiváltottam. Be is vettem. Minden nap ugyanakkor kell. Már tehát ma 3. napja, hogy szedem, de még ma délelőtt is hidegrázás, láz volt.

Az ügyeletes mondta, hogy ha panasz van, akkor mostmár a háziorvost kell hívni. Mivel csak lázas voltam tehát ma, ezért ma is próbáltam hívni, de nem lehet elérni. Állandóan foglalt. Az ügyeletre meg, ha visszamegyek, mostmár elhajtanának.

2020. okt. 22. 15:43
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet covid, annak is sokféle tünete van, pl. magas láz. És az is lehet, hogy nem covid.

Antibiotikumot baktérium okozta betegségre érdemes szedni, mivel vírus ellen nem hat. Most már szedd be. Ha akarsz teszteltetni akkor szerintem a házidokival kell beszélned és ő kihívja a tesztelőket, jó esetben egy héten belül kijönnek, addigra már semmi bajod nem lesz.

2020. okt. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
#ja, mert a háziorvosnak az áll, aki amúgy kiváló agysebész lett volna, minden bizonnyal. Főleg ha már 60 feletti, és 40 éve ül a kis székében egy 2000 lelkes faluban.
2020. okt. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Ez nem koronavírus?"


Jópofa vagy, mik vagyunk mi, hogy kitaláljuk? 😁


Ha annyira kíváncsi vagy rá, csinaltass tesztet. De ha elég, hogy meggyógyulj, akkor szedd be az antibigyot, mire a végére érsz, meggyógyulsz, bármi is ez. Ha mégis lenne panasz még akkor is, akkor meg hívd fel majd a hazidokit. Kitartó legyél, nyilván sokan akarják hívni, de egyszerre csak egy emberrel tud beszélni.

2020. okt. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"vagy kamu sztori, vagy ótvar béna az orvos... mert ilyet orvos nem mond: "minden bakteriális fertőzést vírus okoz""

Vagy rosszul emlékszik a kérdező, és nem is ezt mondta. Vagy félreértette a kérdező, mert igaziból nem ezt mondta. Vagy rosszul írta le a kérdező, hogy mit mondott a doki, esetleg épp az ellenkezőjét irta, mert kimaradt egy" "nem" ". Stb.

2020. okt. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!