Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Vajon tényleg veszélyes egy...

Vajon tényleg veszélyes egy kicsit is a covid 19?

Figyelt kérdés
Én valószínű elkaptam, meg öcsém is, de nem colt semmi nekem egy éjszaka volt nehezebb fájtak az izületeim gyenge voltam, folyt az orrom és begyulladt a torkom.. az orvos azt mondta ez valószínű csak megfázás, viszont édes anyámnák ugyan ezek a tünetei voltak, viszont neki 3. Stádiumú szívbetegsége van, ami nagyon is krónikus, és neki sem volt komoly baja csak a szokásos, viszomt ő elvégezte a korona tesztet és pozitívra jött ki, tehát egyértemű, hogy az egész család elkapta, anyumnál bizonyíték is van, de semmi bajunk nem volt, anyumnal is csak kis gyengeség stb.. petig neki nem jó a szíve.. a vírus tezstet egyépként tegnap csináltuk, nem veszek félválra semmit, de ha anyumnak semmi baja nem volt akkor.... neki tényleg rossz az állapota és (KRÓNIKUS) 53 éves... nyilván nagyon sok barátom is elkapta, és nekik is hasonló.. valószínű nem fogjuk megtudni, meg összeesküvés- elméletek stb.. de én ezt egy kicsit mű balhénak látom, lehet csak rányomják 1-2 emberre a “covid 19-ben halt meg” sztorit. De miért tennének.. Na jó de lehet ez tényleg összeesküvés-elmélet, de szerintem fel lett fújva..

2020. okt. 30. 08:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
4%

én is hasonlóan jártam mint te

első napon jöttek a tüneteim (szédülés, gyengeség, hőemelkedés meg még pár apróság), mivel háziorvos nem rendelt már ezért csak másnap hívtam fel, akkor már csak enyhe hőemelkedésem és hányingerem volt, orvos mondta hogy ne menjek sehova majd jönnek a mentők tesztelni

3. napon már semmi bajom nem volt

4. napon jöttek a mentők tesztelni

6. napon csörgött a telefon hogy pozitív lett a tesztem és karanténba vagyok

már itt rohadok 2 hete, család többi tagja is karanténba van és nekik sincs semmi bajuk és nem is volt

2020. okt. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
87%

Nem a betegségtől kell félni, hogy elkapod... Hát elkapod istenem. Aztán vagy meghalsz vagy nem. Ha meghaltál úgyse számít már neked, nem igaz?


Viszont, ha túléled és maradadandó károsodás marad egész hátralévő életedben.. Na ettől kell félni... És ezért kell mindent megtenni, hogy ne kapd el! Nem kell olyan hülyének lenni, mint a B közép, hogy ezerszámra egymás hegyén hátán mennek a focimeccsre, maszk nélkül. Na az ilyen embereket beállítanám a kórházakba segédápolóasszisztensnek - FELSZERELÉS NÉLKÜL! Na az után már figyelnének.

2020. okt. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
11: Ugyanez volt ismerősőmmel. Semmi tünet vagy enyhe. 2. hétnél intenzívre került, csak úgy csetintésre egyik pillanatról a másikra rosszul lett. Pár napra rá sajnos elhunyt. Komolyan kell venni akkor is, hogyha nincs tüneted. És nagyon oda kell figyelni, hogyha egy kicsit is romlik az állapodod azonnal telefonálni kell az orvosnak, nem azt hogy ááh ez még enyhe, nincs gáz, mert lehet az az 1 nap számítani fog.
2020. okt. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősnél is ez volt, hogy hosszabb ideig nem volt nagyon súlyos tünete, de hirtelen rosszabbul lett, kórházba került, másnap lélegeztetőgépre. Jelenleg kritikus az állapota.
2020. okt. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
7-es válaszolónak, eddig összeszámoltam 10 barárom, és 7 idősebb (köztük két krónikus) családtagomnak lett pozitív covid 19-re a teszt, és közülük egyiknek sem volt semmi baja.. Ugyan az kis megfázás, de még sem megfázás mert korona vírus, de a megfázás tüneteit tapasztalták ahogy jó magam is..
2020. okt. 31. 00:19
 16/21 A kérdező kommentje:

12-es egy szóval nem mondtam hogy vírus tagadó lennék nyugi van.


Fontos a masz és az elővigyázatosság, sak nyilván hogy ezt talasztalom, hogy krónikus beteg öreg családtagjaim vannak túl a kis megfázásos tünetekkel úgy hogy közben az korona..es sok barátom akik szintén pozitívra lettek tesztelve, jó magam is, és ugyan azokat a mellék hatásokat tapasztaltuk.. kis torokgyuszi szédülés egy bapig azt annyi..

2020. okt. 31. 00:26
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
#16 Igen, az emberek többsége még mindig enyhe tünetekkel vészeli át szerencsére (legalábbis egyelőre úgy néz ki). Viszont a balszerencsés kisebbségbe tartozók is olyan sokan vannak, hogy abba könnyen belerokkanhat az egészségügyi ellátórendszer. Enyhe megfázás, de még influenza miatt sem szoktak megtelni az intenzív osztályok és nem kerülnek százával gépre emberek.
2020. okt. 31. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Vércsoport függő,súlyfüggő is állítólag, hogy kinél valószínűbb, hogy súlyos tünete lesz. Van olyan,aki még áprilisba kapta el, de még most is van utóhatása légszomj,

fáradékonyság.

2020. okt. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező,igen a nagy többség főleg a fiatalabb korosztályban enyébb tüneteket mutat, de még náluk is van ugyan szintén kis számban, akiknél még ezek mellett is szövődmények alakulnak ki.

Ugyanakkor többször mondták, hogy kérdés az immunrendszer memórija, ami sajnos úgy néz ki nem tart túl sokáig, azaz pár hónap és újra elkaphatja, ráadásul egyes állítások szerint súlyosabb, de reméljük ez azért nem fordul elő túl nagy számban.

A középkorosztály felsőbb részénél már a kórházba is többen kerülnek, de a túlélési esélyeik jobbak.


Úgy olvastam, hogy az egyik legynagyobb probléma ezzel a vírussal a fertőzőképssége mellett az, hogy álcázza azt, mennyire is vagy valójában beteg, ezért van, hogy egyik percben még enyhe tünetek, és aztán pár óra és már lélegeztetőn van az illető..

2020. okt. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
6%
Ha azt nézzük még a lakosság 1% sem kapta el, ha az igazolt fertőzöttek számát nézzük. Ez azt jelenti, hogy iszonyatosan lassan terjed, tehát hogy elkapd kevés az esélye. :). Jelenleg minden 200. ember beteg csak.
2020. okt. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!