Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Amikor boldog vagyok, olyan...

Amikor boldog vagyok, olyan mintha kicseréltek volna. Teljessen megváltozik a világnézetem, a hozzáállásom, minden. Hogyan érhetném ezt el tartósan?

Figyelt kérdés

Kicsit fura kérdés tudom. Vannak olyan emberek, akik szinte ugyanúgy viselkednek boldogan, mint "normál" esetben. Nálam ez szinte két különböző ember. Alapból nem vagyok nyitott az emberekre, önbizalomhiányom van, kissé zárkózott vagyok. Viszont ha valamiért boldog vagyok, hirtelen minden negatív eltűnik. Úgy érzem bármelyik csajt feltudnám szedni, úgy érzem az egész világ a barátom, úgy érzem alkotnom kell stb. Akkor is néha rámjön a "boldogság", amikor nincs is okom rá. Próbálok régóta rájönni, hogy tarthatnám fenn tartósan ezt a nézetemet, mert érzem hogy gyorsan nagyon messzire juthatnék vele. Van valami amivel ez elérhető? Egyszerűen a boldog énem egy sokkal jobb valaki.


19/F



2019. nov. 27. 13:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt sajnos nem lehet tartósan csinálni. Mert másnap rosszul alszol, lekésed a buszt, odaég a kaja... ilyen kis apróságok is befolyásolják az érzelmeket.


Elkerülhetetlenek a negatív dolgok. De, talán ha olyanokat csinálsz, amiket szeretsz, kinyújtható az érzés.

2019. nov. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az előttem válaszolóval jórészt egyetértek. Ugyanakkor felhívom a figyelmedet arra, hogy bizonyos fajta személyiségzavarra utal a szubjektív érzések ilyen szélsőséges megnyilvánulása, ezért talán érdemes lenne kikérni egy pszichiáter életvezetési tanácsait. Sokat segít az életben, ha az ember tisztában van önmagával.
2019. nov. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azért furcsa, mert néha ok nélkül jön. És még ha le is kések egy vonatot, az a tipikus "annyi baj legyen" féle elcsépelt de boldog gondolatok egyszerűen pozitív irányba terelnek. Szinte nem is tudom befolyásolni mikor jön, de amikor jön elég hamar eltűnik:/
2019. nov. 27. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!