Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Találkoztok most barátokkal?

Találkoztok most barátokkal?

Figyelt kérdés

Látom, hogy egyre több a beteg, nekem megint leállították a munkahelyem , egy csomó ember megint elveszíti az állását azért, hogy csökkentsük a betegszámokat stb stb, és nekem valahogy így nincs sok kedvem barátokkal élőben találkozni, azért hogy utána meg közben azon aggódjak, hogy most éppen kit fogok kinyírni azzal hogy valakit megfertőzök vagy valakitől elkapok valamit...

már elnézést kicsi lehet túlzónak tűnik, de pl barátnőmék csak egy sima kis családi összejövetel után betegedtek le , konkrétan a fél család...

Még a családi összejöveteleknél is ezt érzem, de nyilván fél évig a családtól nem zárkózhatunk el teljesen, viszont a barátokkal való találkozást egyszerűen most ebben az időszakban csak egy plusz veszélyforrásnak élem meg..

nem is tudnám magam elengedni úgy, mert azon paráznék végig, hogy elkapunk egymástól valamit.

Különben meg skypon akár minden nap tarthatnánk bulikat " szóval igazából én azt gondolom talán most ebben a helyzetben ez lenne a leghelyesebb..

egyszerűen látom, hogy hány ember a munkáját, megélhetését veszíti megint el, hogy védelmezzük ezzel a családtagjainkat, embereket és szabályosan majdnem hogy ezek után taplóságnak gondolnám, ha felnőtt emberként ennyit nem bírnánk ki, hogy legalább felesleges veszélyforrásnak ne tegyük ki magunkat.Ti mit gondoltok erről? Én túlzom el?



2020. nov. 14. 13:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
én szivesen találkoznék velük ha elérhet közelségben lennének
2020. nov. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%
Nincsenek barátaim.
2020. nov. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
Akikkel egyébként is ritkán találkozunk (pedig lenne rá lehetőség) azokkal nem erőltetem most. Nagyobb társasággal sem szívesen találkozok. De pl. egy külföldön élő barátom múltkor megállt nálam, ha már erre akadt dolga. Szerintem érdemes óvatosnak lenni, és mérlegelni. Ha mondjuk mindegyikőtök home officeban van, akkor valószínűleg nem gond. De aki sok ember között dolgozik, az kevésbé találkozgasson, lehetőleg!
2020. nov. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%
Természetesen ránk nincs hatással orbánc hatása .
2020. nov. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem találkoznék velük szívesen, max egy közös séta mehetne a parkban, másfél m távolban, azt bármikor. De ha jön valaki rokon felém, még akkor is hátrálok, automatizmus lett már.


Családi összejöveteleken sokszor azért is lesznek betegek valamennyien, mert valaki rányitja az ablakot az egész bandára, várnak valakit a hidegben, hideget isznak, nem tudnak figyelni magukra. Bennük van a vírus valamilyen szinten és el tud szaporodni.

2020. nov. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Persze. Tíz főig lehet, de arra vigyázunk, hogy túl sokan azért ne legyünk.
2020. nov. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%
Na ezért tökmindegy az esti jogszerűtlen emberi jogokat sértő mindenkit mindenáron betiltás. Nappal úgyis van találkozás.
2020. nov. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%
Miért ne találkoznánk? Én azt látom, hogy akik rettegnek, azok sorra betegszenek meg, akik meg nem veszik komolyan, azoknak kutya bajuk sincs. A sok értelmetlen korlátozás és előírás tesz beteggé. Minél jobban kötelező a maszk, annál több a beteg. A túlzott fertőtlenítés, az állandó betegségre gondolás, a sok stressz, a friss levegő megvonása mind mind betegít. Szóval én nem akarok megbetegedni, úgyhogy szarok az idióta baromságokra, meg a sok önző irigy emberre, aki csak magára gondol és retteg. Ha ők betegek akarnak lenni, legyenek, de én nem fogok. Vagy ha esetleg mégis elkapnám, nem fogok hisztizni mint egy óvodás, mint ahogy mindenki teszi. Otthon kifekszem legfeljebb, mint eddig is, de orvosnak most inkább nem szólnék. De én ennek most elég kicsi esélyt adnék.
2020. nov. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
65%

Igen. Akkor is találkoznék velük, ha sokkal nagyobb esélye lenne, hogy meghalok/meghalnak mások. Nem fogom hagyni, hogy kivesszenek belőlem az érzelmek. Szerencsére a baráti köröm is hasonlóan gondolkodik.


A nagy túlélésben egyet felejt el mindenki: ÉLNI... Szeretni, mosolyogni, beszélgetni, megérinteni, megölelni, megsimogatni. Pedig minden percért kár, mert - vírustól függetlenül - lehet, hogy holnap már túl késő lesz.


Az életnek többről kéne szólnia, mint a túlélésről. Vagy nem érdemlünk többet...?

2020. nov. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%
Én inkább kibírom baráti ölelések nélkül, és csak messzebbről kacsintgatunk egymásra, csak ne zárjanak be minket hónapokra mert terjed a covid. Úgyhogy ha ez kell hozzá, távolságot tartok inkább tőlük, nem megyek közel. De azért találkozunk.
2020. nov. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!