Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Titeket is elszomorít amikor...

Titeket is elszomorít amikor találkoztok egykori barátokkal, osztálytársakkal akik mostanra teljesen lecsúsztak?

Figyelt kérdés

Minap futottam össze egy gyerekkori barátommal akivel egy 10 éve megszakadt a kapcslat. Most egy padon ült és La Fiestát iszogatott, cigit tekert, koszos ruhában. Teljesen lepukkant, közmunkás, napszámos bérből él. Nem is akar tenni, hogy jobb legyen neki, alkoholista, drogozik, egy hajszál választja el a hajléktalanságtól.


Nagyon rossz volt így látni, nektek volt hasonló?


2016. dec. 29. 12:37
 1/10 anonim ***** válasza:
61%

Én nem szoktam szomorkodni vagy sajnálkozni.


Ahogy az ismerőseim elnézem, a 99% saját maga miatt van ott, ahol. Akár jó pozícióban, akár lecsúszva. Ha valaki nem akar tenni magáért, akkor azon mit sajnáljak?


Nekem olyan ismerősöm van, akitől 5 éve azt hallgatom hogy nem akar semmi "szakmába vágó" munkát végezni, mert annyira meggyűlölte egyetem mellett. Közben diplomája nincs meg, végzettség nélkül végez kuli munkát minimálbérért, és csak ábrándozik hogy "talán azt kellene csinálni" "talán ha elkezdeném". Csak ugye felnőtt embernek cselekedni kellene, nem csak várni a csodát.


Én mondjuk inkább akkor szomorodom el, mikor látom hogy mások mennyivel többre vitték tőlem. Nem tőlük sajnálom, inkább magamat ostorozom, hogy én miért voltam ilyen lusta, semmirekellő, hogy csak ott vagyok ahol vagyok.

2016. dec. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Durván senki sem csúszott le még általános iskolás osztályunkból sem. Az ilyet akkor is sajnálnám, ha akkoriban ellenségem lett volna. (Általánosban még keményen csépeltük egymást.)
2016. dec. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg az én osztályom nagy részével is ez lesz felnőttkorára, de biztosan nem fog elszomorítani, mert most nagyon menőnek képzelik magukat, miközben nem tudnak civilizáltan viselkedni, nem tanulnak, nem tisztelik a tanárokat, lenézik a tanuló diákokat stb.
2016. dec. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
persze, minden lecsúszottat sajnálok, ha ismerem, ha nem, de vannak különbségek köztük is...nyilván egy alkoholista, láncdohányos nem érint meg annyira, mint aki próbál felkapaszkodni, vagy gyerekeit mindenáron ellátni. meg kb. el szoktam gondolkodni azon, engem vajon ki sajnálna ilyen helyzetben... felszínes világban élünk
2016. dec. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Le lehet pontozni, ettől függetlenül a régi ismerőseim nagy része mindig azzal jött, hogy "minek tanulni", "úgysem visszük semmire" "most kell élni".


Fiatalon leszarták az életüket aztán most sír a szájuk.


Meg most tudnak azzal jönni hogy "szerencsés vagyok" mert jó állásom van, "szerencsés vagyok" mert tanultam....ez hol szerencse? Éveket, évtizedeket öltem abba, hogy többre vigyem miközben ők részegen fetrengtek minden este. Ők is megtehették volna ugyanezt...

2016. dec. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem jobban zavar az, amikor "felcsúsztak", és olyan, mintha egy köztársasági elnökkel, vagy a dalai lámával találkoznék.
2016. dec. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
3. Tini koromban azt hittem, hogy nekem is sok osztálytársam fogja így végezni, de végül senki se kötött ki ennyire mélyen tudtommal. Bár tény, hogy ketten meghaltak érettségi környékén az életvitelükből fakadóan és azt hiszem ez nagy pofon volt mindenkinek, összeszedte mindenki magát valamennyire.
2016. dec. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Pont ma talalkoztam azzal a volt osztalytarsammal,aki azota rendszeresen el mindenfele szerekkel(ami nem alkohol vagy dohanytermek),es raadasul 18 alattiak vagyunk. Nem annyira szomoritott el,egy okos,ertelmes fiu volt,valaszthatott volna mas utat is. Az o baja,van nekem miert szomorkodnom.
2016. dec. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Leszarom őket. Engem mindig lenéztek, mert tanultam, strébernek tartottak (nem, sosem nyaliztam egy tanárnak sem, egyszerűen csak tanutam). Én most nettó 800-at keresek és szarok bele a problémáikba. Akkor nekik volt pár jó évük, ez után meg nekem lesz, ennyi.
2016. dec. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

800 nettót hogy lehet keresni?


Nekem nem csúsztak le volt osztálytársaim általában, hanem a kb. átlagemberek lettek, egy részük kiment külföldre.

2016. dec. 30. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!