Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki anorexiás volt és meggyógy...

Aki anorexiás volt és meggyógyult utána milyen súlyú lett?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi hogy az anorexiából gyógyultak mennyi idő múlva híznak vissza a normál súlyra és volt e olyan aki elhízott utána.

2016. ápr. 23. 14:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

Nem híztam el, jelenleg 160 cm és 47 kg vagyok. Kb. 10 éve gyógyultam ki ez alatt a súlyom 45-54 kg között volt.


A gyógyulás egyéni, 20 % soha nem gyógyul ki a betegségből és belehal a betegségbe :( Nekem pár év kellett, viszonylag könnyen ment a hízás, de nekem a legdurvább súlyom annyira nem volt vészes 39 kg. (Van aki 28-30 kg is lefogy na abból nagyon nehéz visszatérni..)

2016. ápr. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
41%

A kedves 1. nem hiszem hogy kigyógyult, hiszen a 47 a legalja az egészséges súlynak ahhoz a magassághoz...

A 39 meg már súlyosan alultáplált...

Saját tapasztalat nincsen, osztálytársam tudom példának hozni. Ő 160 cm mellé volt kb 35, most 65 vagy 70, sokkal jobb közérzettel, szép alakkal.

2016. ápr. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%
Ha nincs saját tapasztalatod akkor miért szólsz bele? Csak tudom, hogy meggyógyultam vagy nem.. Régen semmit nem ettem, ma pedig rendesen napi 3x étkezek és minden vérképen, vizsgálatom rendben van. Egyébként meg a normal súlytól csak egy kiló választ el (48 kg már normal lenne).
2016. ápr. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
De ha még normál súlyod sincs akkor meg? Ha meggyógyultál volna híznál. És napi 5x étkeznél, mint mindenki más.
2016. ápr. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
Nem érted az egész betegség lényegét. Egy anorexiás nem gondol normálisan a kajára, fél, hogy meghízik még a víztől is. Ha adsz neki egy szelet csokit, hogy muszáj megennie, akkor cirkuszt csinál. Képes jeget rágcsálni, csak, hogy normális kaját ne egyen. Ha valaki ellenőrzi, akkor elrakja, kidobja az ételt és azt hazudja, hogy evett. Most nem arról van szó, hogy kinek van normál testsúlya.. normál is lehet anorexiás ha pl. nagyon elvolt hízva. Tehát itt nem a kilók számítanak, hanem az evéshez való viszony. Ha valaki meggyógyul akkor nincs már ez a beteges gondolkodás az evésról, ételről és a kaloriákról. De mint mondtam ha te nem voltál ebben benne, akkor soha nem fogod megérteni, mit jelent anorexiásnak lenni és mit jelent gyógyultnak lenni.
2016. ápr. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Első válaszoló: neked mennyi idő alatt sikerült híznod 6kg-t? mennyire gyors ez a folyamat
2016. ápr. 23. 20:27
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Már ne emlékszem pontosan, de az orvos azt mondta, hogy beutal pszichiátriára ha még egy kilót fogyok. Ez valamelyest felébresztett, híztam pár kilót. Aztán végre kaptam melót, ami fontos volt nekem, szóval tényleg motivált voltam. Kb. 1 év után már normálisan viszonyultam a kajához. Viszont én alapból vékony vagyok és könnyebben fogyok, mint hízok (én nem túlsúlyom miatt voltam anorexiás, hanem mert a sportoltam és nálunk egy gramm feleslegért is leordították a fejünket). Kb. két év alatt lettem 50 kg, aztán ugrálni kezdett a súlyom, néha felment, néha le. Mos éppen
2016. ápr. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Bocsi nem fejeztem be...

Most éppen csökkent a súlyom, beteg voltam elkaptam valami vírust.

2016. ápr. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A mélypont 39kg volt a 168-hoz. Ott már jártányi eőrm sem volt, légszomj, szédülés, stb.

Aztán kikerültem a szr környezetből, ami okozta, és kb. 2 hónap alatt meghíztam 53-54-re (de akkor rengeteget ettem, éjszaka is), és egy éve tartom. Nem nagyon tudok több lenni, de még 60 kilósan sem érezném gáznak magam :)

2016. ápr. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Akkor ha beáll a súly könnyű tartani vagy figyelni kell arra hogy ne hízzunk el?
2016. ápr. 24. 13:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!