Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért azokat a dolgokat...

Miért azokat a dolgokat tiltogatják európaszerte, ami az ellenállóképességet és a gyógyulási esélyeket javítaná?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen minden tilos, konditerem, sportolási lehetőségek, pl. el tudom képzelni milyen veszélyes a tenisz. Szauna sem ok, pedig állítólag 100 fokon már “megdöglik” a vírus.


Cserében minden értelmetlen marhaság kötelező, mint pl maszk. Németeknél látszik tisztán hogy az őszi hullám ugyanúgy ugrik maszkkal, mint a tavaszi maszk nélkül. De azért hordani kell. Ha nem elég a hatás, akkor parkolóban is. Ha nincs hatás akkor az utcán is. Majd otthon.

Mi értelme? Kb olyan mint egy ismerősöm a magas talajvíznél a földbe vájt picénél elkezdte szivattyúzni ezerrel a vizet az utcára. Persze semmit nem apadt. 4 hét után a víz magától elment, amikor jött a szárazság, de ő szentül meg volt győződve hogyha nem szivattyúz (le is égett 3 hét alatt), akkor sosem ment volna el a víz.


Meg hová vezet hogy mindneki vastagon keni magát izopropillal?

Lesz még egyáltalán immunrendszer?



2020. nov. 26. 12:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%
A konditeremtől nem lesz jobb az immunrendszered a sok tömegnövelő csak tönkretesz. Immunrendszert akarsz, akkor fussál.
2020. nov. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%

A sportolási lehetőségeket senki sem tiltja. Nyugodtan tornászhatsz otthon. Sportolhatsz a szabadban.

Szauna nem úgy működik, hogy odateleportál az ember a fülkébe :D Elég sok mindent összetapizik az ember, mire odajut. Meg én egy sima megfázottal sem szeretnék egy szaunában lenni.

2020. nov. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Egyes nem előítéletes kicsit sem. Mert ugye a konditeremben csak szert lehet szedni. Marha.


Nálunk mondjuk fitnesz teremnek hívják, van futógép, amit szívesen használok novembertől, mert amióta nincs mandulám, 12 fok alatt köhögök a kinti futástól és még bezárnak hogy koronás vagyok.

De futás után szoktam vagy gépekkel vagy gép nélkül (pl fekvőtámasz, 4 ütemű ft., gugolás) gyakorolni, amire nem mindig van otthon hely. Utána meg nem esik rosszul a szauna. Amit szedek az max a rántotta, meg a marhapörkölt. Egyébként küzdősportolok majdnem 30 éve, most az is tilos. Max ugrálhatunk a tablet előtt zoommal.

2020. nov. 26. 15:52
 4/20 A kérdező kommentje:

“ Szauna nem úgy működik, hogy odateleportál az ember a fülkébe ”


Érdekes módon munkába vinatozni nem tilos. :)

2020. nov. 26. 15:53
 5/20 A kérdező kommentje:
*vonatozni
2020. nov. 26. 15:54
 6/20 anonim ***** válasza:
73%
Nem is a vonatozásra gondoltam. Az öltözőkre, zuhanyzókra. Ezeket nem tudják minden ember után fertőtleníteni, amikor pár percenként használja vki.
2020. nov. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
73%
Ugrálókötelezz, nem kell nagy hely, egy helyben lehet csinálni és baromi fárasztó.
2020. nov. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
5%
Azért mert azt akarják, hogy beteg légy. Hogy legyen mire fogni a koronavírust.
2020. nov. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

7: pont a kötelezés az amivel edzésen is el lehet kergetni a világból. :)

Valamiért sosem ment olyan lazán mint másoknak. Meg itthon a pincében a 2.05 m pont kevés a bénázásomhoz. Marad a burpee, meg hasonlók. Van egy futópad, de arra én már pont nem férek rá lent. Illetve pont igen, csak ne mozduljak.

2020. nov. 27. 07:07
 10/20 anonim ***** válasza:
4%

A maszk hordása ugyanolyan betegséget okoz, mint a légkondi ha nem cserélik rendszeresen a szűrőjét.

Legionellosis

A betegséget a levegőbe porlasztott fertőzött vízcseppek okozzák. Klinikai tünetek azonban csak akkor következnek be, ha más rizikótényező is jelen van, mint pl.: dohányzás, idült tüdőbetegség, immunhiányos állapot, cukorbetegség, krónikus vesebetegség. A betegség 2-10 napos lappangási időt követően, influenzához hasonló tünetekkel - magas lázzal (Pontiac-láz), felfájással, izgatott köhögéssel, mellkasi- és izomfájdalommal - kezdődik. Elsősorban a tüdőben okoz gyulladásos folyamatot, amely röntgenképe igen változatos lehet.

2020. nov. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!