Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Azért nem vagyok sosem beteg...

Azért nem vagyok sosem beteg mert soha nem mosok kezet?

Figyelt kérdés
Sosem vagyok megfázva, egyszer 5 éve télen 2 napot kapart a torkom, de ennyi. Influenzás sosem voltam, lázam is utoljára 15 évesen volt. Nem sportolok semmit. Az egész családom koronás volt, az összes kollégám is, engem nem teszteltek de sose semmi bajom nem volt.
2020. nov. 29. 09:49
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Nem
2020. nov. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%
De undi, hogy kakilas utan is csak hagyod.
2020. nov. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

Mosakodni, fürödni sem szoktál?

Mert azért olyankor csak tiszta lesz a kezed is, mégha nem is mosod meg.

2020. nov. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem függ össze a kettő. Sokan vannak, akik szintén ritkán betegszenek meg, pedig kezet mosnak.

Ami a koronavírust illeti, te is elkaphattad, attól még, hogy nem lettél tesztelve, mivel tünetmentes is lehet!

Hiszed vagy sem, de azzal, hogy nem mosol kezet, azzal pont, hogy ártasz magadnak, cseppet sem egészséges. Gondolj bele, mennyi mindent összefogdosol egy nap, a buszon, villamoson, boltokban, plázákban és még sorolhatnám, hogy hol. Szerinted minden mindenhol tiszta? Szó sincs róla. A baktériumok és a kosz meg ráragad a kezedre. Ez téged nem zavar??

Nem tudom miért olyan nagy dolog kezet mosni. Nem kell állandóan, de mondjuk wc-zés után és evés előtt alap.

Nyilvános wc-k esetében annál inkább ajánlott, mert egy nagy bevásárlóközpont, vagy pláza, vagy mozi wc-jét nemcsak te használod és bizony nem takarítják ki minden ember után. Nem tudhatod, ki visz be esetleg oda egy gombás fertőzést.


Szóval nem, biztos, hogy nem a kézmosás hiányának köszönheted, hogy sosem vagy beteg. Egy COVID-járvány idején ez még veszélyesebb is. Aztán vagy összeszedsz valami betegséget, vagy nem.

2020. nov. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
46%
És büszke is vagy az igénytelenségedre?
2020. nov. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%
Bár nem tartom helyénvalónak ezt a szintű igénytelenséget, ettől függetlenül biztosan van összefüggés. A szervezeted hozzászokott a fertőzésekhez, erősebb, ellenállóbb. Sokan a koronavírust is azért kapják el, mert túlzásba viszik a védekezést, például fertőtlenítővel lemossák állandóan a jó bacikat a kezükről, kaput nyitva a többi vírusnak, baktériumnak. Szerintem egy középút jobb megoldás lenne, de sajnos az most nagyon ritka.
2020. nov. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!