Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan tudhatom, hogy mentális...

Honnan tudhatom, hogy mentálisan beteg vagyok-e?

Figyelt kérdés
Gyermekkorom óta járom a pszichológusokat és a pszichiátereket. Gyógyszereket is szedek, de semmi hatásuk. A lényeget mondom: évek óta meg akarok halni. Nem tudom miért. Eddig 2x próbálkoztam öngyilkossággal, amiket még így utólag sem bántam meg, sőt, büszke is vagyok magamra, elmesélem mindenkinek részletesen. Mivel hogy nem érzem magam mentálisan egészségesnek, így gondoltam kitöltök tesztet, illetve kaptam az orvosaimtól is papírt. Következő kérdésekre kellett válaszolnom: milyen a kedvem, ha... Hogy érzem most magam... Van-e olyan, hogy szorongok-e emberek közelében, de nem, nem tudom a válaszokat!!! Fogalmam sincs hogy vagyok, vagy hogy mit akarok csinálni. Továbbá az is kérdéses, hogy meg akarok-e halni. Egyszerűen nem tudom, mégis megteszem olykor amit nem kéne... Mivel hogy 18 év alattiaknak nem állítanak ki diagnózist, ezért még nincs válasz arra, hogy milyen betegségem van, már ha van... 17 múltam, de nem bírok várni a válaszra, reménykedem abban, hogy elmebeteg vagyok, mert.... Nem tudom miért. Vegyük úgy a kérdést, hogy 18 vagyok már... Mi a diagnózis szerintetek, mire gyanakodtok? 17L
2018. dec. 17. 23:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Én azt javasolnám hogy ne foglalkozz az életértelmével egyelőre, csak a tanulással. Legyél ötös mindenből, és ha 5 év után is megakarsz majd halni akkor tedd fel a kérdést újra :)
2018. dec. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ja, tanulásról nem írtam. Magánanuló vagyok, és ha napi 5 órákat tanulok, akkor is 1-est kapok, mert nagyon nehezen tanulok/nehezen jegyzek meg dolgokat. Ezzel szenvedek már gyerekkorom óta. Amikor rendesen jártam suliba, akkor is ugyanez volt a helyzet.
2018. dec. 17. 23:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Már végre egy jó szakember kezébe kéne kerülnöd, mert ezek semmit se érnek. Természetesen nem vagy elmebeteg, az egészen más, depressziós vagy, de láthatólag nem jó kezelést kapsz. Mi az, hogy pszichológusOK és pszichiáterEK? Hány? Mennyi ideig jártál egyhez? Szeretted őket? Anélkül nem működik!

Mért vagy magántanuló? Kortársaid közé kéne járnod. Tanulniegyedül nyilván sokkal nehezebb, mint ha résztveszel az órán.

2018. dec. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!