Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan döntsem el hogy depress...

Hogyan döntsem el hogy depressziós vagyok-e vagy csak gyenge ember aki magára akarja fogni jogy beteg?

Figyelt kérdés
Segítséget szeretnék kérni vagy csak mások tapasztalataira vagyok kivancsi,hogyan és miként jön a megvilágosodás hogy depresszióval küzdik az ember? Én nagyon régóta kűzdök boldogtalansággal, rengeteget sírok és nem látok semmiféle kiutat ebből..olvasgattam forumokat van akiknek hozzám képest tényleg nagyobb gondjai vannak és kezelik őket ehhez képest ilyenkor úgy érzem csak egy gyenge lusta ember vagyok aki sajnáltatja magát..illetve sok helyen olvasom hogy mindenki csak magán tud segíteni de nekem még ez sem megy..még ehhez is jellemtelen gyenge embernek érzem magam..a párom szerint rossz ember vagyok, a családomban jó szót szinte soha nem hallok sem magamról sem egymásról..elhiszem hogy velem van a gond de egyszerűen nem tudok változtatni magamon nem megy és csak egyre rosszabb minden..még az orvoshoz is félek elmenni mert kiröhögne és azt mondaná kevés vagyok..egyszer egy műtét során kellett 1 órás pszihológiai vizsgálaton részt venni volt egy mondat ami nagyon bántott..azt írták hárításra hajlamos..ez azt jelenti hogy másokban keresem a hibát? Nem akartam még megölni magam ahhoz is gyáva lennék, akkor meg nem vagyok elég depressziós egy orvoshoz? Gyógyszert szedni meg nem akarok..a baratnom orvoshoz jar es csak raszoktattak az antidepresszansra amitol most elvonasi tunetei vannak..akkor ki vagy mo tudna segiteni? Kilatastalan vagyok minden teren
2020. jan. 28. 11:33
 1/6 anonim ***** válasza:
34%
A hárításra hajlamos kifejezést kb rólad találták ki. Az egész szöveged merő egy hárítás. "Ezt sem akarom, azt sem akarom, ez ezért nem jó, az meg amazért" Na, ez maga a hárítás. Azt megteheted, hogy keresel egy jó pszichiátert, és elmész hozzá mondjuk holnap. Közben elkezdesz sportolni, de azt már ma. Ha ezek nehezedre esnek akkor depressziós vagy. De ha meg sem teszed, akkor gyenge. Szóval 2 napon belül tudni fogod, h akkor mi is a helyzet veled.
2020. jan. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az ilyen tipusú emberek tesznek hozzá a legtöbbet a vaciláláshoz mint Te. Köszönöm a választ.
2020. jan. 28. 11:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Klinikai szakpszichológus el tudja dönteni, felkeresheted.
2020. jan. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kezdj el sportolni (ahogy az első is említette, csak kicsit kíméletlen megfogalmazásban). Napi 1,5 óra kemény és izzasztó edzés (pl 20-30 perc futás, aztán súlyzós edzés) és lehet, hogy máris jobban fogod érezni magad. A környezet mérgező, amiben élsz, ez egyértelmű (a saját párod szerint rossz ember vagy? Mivan?), szóval idővel próbálj meg onnan kiszabadulni.
2020. jan. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Olyan depressziós vagy helyből, mint én nekifutásból...


Kilátástalannak érzed a helyzeted, rengeteget sírsz, rossznak látod magad, bűntudat-érzésed van, szorongsz, félsz, hogy az orvos is olyannak fog látni, mint ahogy te látod magad ("gyenge", "jellemtelen", stb.), rosszabbnak látod a dolgokat, mint amilyenek, kiemeled a negatív információkat (a gyógyszerrel kapcsolatban például).


Nekem volt olyan gyógyszer, ami segített és jobban lettem tőle. Nem hiszem, hogy ne érte volna meg szedni az elvonási tünetek miatt - ami nálam olyanokból állt, hogy 2 hétig rosszul aludtam meg fájt a fejem, vagy volt egy másik, ami miatt 1 hétig émelyegtem, de számomra ezek apró kis kellemetlenségek voltak a hónapokig tartó depresszióhoz képest.


Ha semmiképp nem szeretnél gyógyszert szedni, akkor nyilván a pszichoterápia maradt, de sok esetben csak a kettő (gyógyszer+terápia) működik igazán. A terápia hosszútávú megoldás, de csak sokára kezd el "hatni", a gyógyszer rövid távon, rövid idő alatt kezd el hatni, de hosszútávon nem elég, mert anélkül visszatér a depresszió a rossz gondolkodási sémák miatt.

2020. jan. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm. igazából a barátnőm példája miatt félek a gyógyszertől ő orvoshoz jár a depije miatt lassam egy éve és szedi az antidepresszánst amit le akar most tenni mert hízik tőle meg szerinte nem egészséges..és olyam elvonási tüntetei vannak hogy rosszabb mint az elején..és fizikailag szenved tőle..
2020. jan. 28. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!