Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » (Muszáj megkérdeznem). Ti...

(Muszáj megkérdeznem). Ti mennyire hisztek ebben a covid-19ben és mi a véleményetek a helyzetrő)?

Figyelt kérdés
Több oldalon néztem körül, mint a "vírustagadók", mind a "vírushívők" álláspontját. Szeretném a ti véleményetek is megnézni erről.

2020. dec. 13. 23:24
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
24%

Hiszek benne, nem tudok nem hinni. Akármerre nézek magam körül, egyre többen megbetegszenek. A könnyű náthától kezdve a halálos kimenetelig volt minden. Volt 80 éves aki otthon átvészelte, és volt 28 éves aki kórházban oxigént kapott.

Nem hiszem, hogy az intézkedések eltúlzottak lennének. Én inkább egy még drasztikusabbat hoznék be, és talán hamarabb le lehetne tudni.

2020. dec. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%

Nos ez szerintem se hit kérdése.

Hogy túl van-e ragozva? Igen is meg nem is.

Kommunikációs szinten igen, ugyanakkor egyrészt a tartalom nem kellően informatív, azaz hiányzik, hogy az emberek el tudják kerülni a gócokat, továbbá szerintem főleg a dolgozóknak kevés eszközük van arra, hogy csökkentsék a kockázatot, főleg ha ezzel megélhetésük kerül veszélybe.

Magyarán a nyugati világban a tájékozatlanság, szervezetlenség és a fegyelmezetlenség miatt rosszabb a vírushelyzet, mint lehetne.

2020. dec. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
74%

A hazugság okozza a szervezetlenséget. A hazugsághoz, bizonytalansághoz nem lehet kommunikációban, szervezettségben felkészülni. Csak ahol borulni látszik a dolog, ott próbálnak valamit rögtönözni a látszat fenntartása érdekében.

Egyensúlyozás folyik a félelem keltés és a tüntetések elkerülése között. A védőoltás érdekében.

2020. dec. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
52%

“ Én inkább egy még drasztikusabbat hoznék be, és talán hamarabb le lehetne tudni.”


Az influenzát letudtuk?

2020. dec. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
63%

#13-as én nem így látom.

A bizonytalanságnak az információ hiányából születik, amit mihamarabb csökkenteni kell, ehhez viszont az adatok kellenek, de amíg nincs kellő információ, addig is kellene egy határozott és szakértők által hozott eljárási rend, amit nyilván időnként felül kell vizsgálni..

2020. dec. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
61%

Nem hit kérdése, hogy létezik-e a vírus, mert létezik. Az emberek többségét még mindig félreértik, vírustagadóként vannak megbélyegezve, holott kb. mindenki (köztük én is) az idióta intézkedéseket kritizálja. Például mi értelme van a 8 óra utáni kijárási tilalomnak? 100-ból 90 ember 8 után eddig is otthon volt, az a maradék 10, aki mondjuk egy haverjától menne haza egy beszélgetésből, nem hiszem, hogy a gyakorlatilag üres utcán terjesztené a vírust. Meg alapból, egész nap mozoghatsz a "tömegben", de este, mikor alig vannak, akkor nem... Maszkot is azért húznak az emberek, mert muszáj, és az is megkérdőjelezhető, ugyanis az esetszámokon nem az látszik, hogy bármit is érne.

Két véglet létezik (szerintem), az egyik a teljes katonai vesztegzár, a másik pedig az, hogy térjünk vissza a normális kerékvágásba. Ezek a bohóckodó intézkedések semmi másra nem jók, csak arra, hogy hergeljék az embereket.

2020. dec. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
16%
#16 vannak elég visszás, értelmetlen intézkedések, de a maszk hordása nem az. Objektív tudományos módszerekkel ki lett mutatva milliószor, hogy csökkenti a cseppfertőzéssel fertőző ágensek terjedését. A járványgörbe pedig mérséklődik, nyilván nem esik egyből nullára, csak ahhoz érteni kellene, hogy mi az az exponenciális növekedés, belekalkulálni a lappangási időket és egyéb tényezőket, hogy érthetővé váljon, hogy miért is nem lett egyből happy end.
2020. dec. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
72%
Talán ha rendesen kezelnék és nem immungyengitő kezeléseket csinálnának a betegeken akkor nem halnának meg annyian. A WHO eltűntek az influenzások? Erdekes nem?
2020. dec. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
32%
Istenem de imádom, hogy az van lepontozva, aki az objektív tényeket közli, a szubjektív alaptalan okoskodás meg nyerő 😀 hu gyerekek. Nem hittem volna hogy ide jutunk
2020. dec. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
88%
Én azt látom, hogy vannak akik komolyabban megbetegszenek, de a többségen minimális tünetekkel vagy tünetmentesen átmegy. Azon ismerőseim, akik nem rettegtek és nem dőltek be a sajtó pánikkeltésének, semmi bajuk nem volt, és szinte csak azoknál okozott komolyabb tünetet, akik már előre pánikoltak, állandóan hordták a maszkot meg agyba főbe fertőtlenítettek. Viszont mindenkinek más fontos az életben és sajnos sokan most úgy vélik, hogy az ő szempontjuk fontosabb a másikénál, ezért jogukban áll a másikat degradálni, alpári jelzőkkel illetni stb., úgy hogy nem is ismeri az illető helyzetét. Sajnos a tájékoztatás nagyon egyoldalú, biztos ez is közrejátszik, pedig csak akkor lesz esélyünk túlleni rajta, ha a többség végre felébred a hipnózisból és elkezd gondolkodni is, ahelyett, hogy mindent rögtön elhisz a sajtónak meg a politikusoknak.
2020. dec. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!