Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az emberek miért félnek...

Az emberek miért félnek legalább egy minimális felelőséget vállalni a járvány miatt?

Figyelt kérdés

Pályakezdőként egy hónapja állami igazgatóságnál dolgozok és már akkor is meglepődve tapasztaltam, hogy a legalább 100 fős épületben semmilyen maszkhordás nincs, ami érdemben azóta sem változott. A kollégák gond nélkül jönnek be dolgozni náthásan, betegen, köhögve és megjegyzik, hogy "jajj megfáztam" vagy "nem jó ez az influenza". Az ilyen emberek nem merik bevallani maguknak, hogy akár Covidosak is lehetnek?

Hatan vagyunk összezárva egy légtérbe, de amúgy is össze-vissza mászkálnak egymáshoz, megy a poénkodás beülnek egymás mellé. A legjobb, hogy mindenféle mondvacsinált indokokkal kikérik az autókat és mennek ki terepre. Engem is hivogatnak állandóan és már én szégyellem magam, hogy nem megyek. Pl. most a dunai olajszennyezés miatt, persze alapvetően szívesen megnézném mert szakmailag nagyon érdekes, de én jelenleg nem tudok ott segíteni és semmi kedvem 4 másik emberrel autókázni, tök fölöslegesen, akiknek a fele beteg és maszkot sem hajlandó hordani, ellenben vígan elpoénkodik, hogy jajj hát milyen dögrovása van. Komolyan pályakezdő fiatalként az az érzésem, hogy az idősebb kollégákba nem túl sok érettség szorult.

Valahogy legalább a következő pár napot szeretném már kibírni, hogy legalább karácsonykor és szilveszterkor normálisan tudjak itthon lenni a családdal, ha már az egész év ilyen sz*rul sikerült, és ne a szobába legyek bezárva mások hülyesége miatt. Az irodában délután kettőkor már alig kapok levegőt mert azon kevesek közé tartozok akik maszkot hordanak, ráadásul muszáj vagyok komolyabb maszkot, mert rajtam kívűl a 6 főből csak egy másik hord. Persze nem azt várnám el, hogy mindenki abban üljön nyolc órát de ha legalább a másik asztalához odamegyek vagy valami.

Azt is megértem, hogy kevés a táppénz de úgy látom elsődlegesen nem ez a főprobléma hanem egyszerűen a felfogása az egésznek...


2020. dec. 15. 18:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Azért a vállalat vezetőségét súlyosan megbüntetnék, és be is zárnák hónapokra.
2020. dec. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ja és persze a munkánk 99%-a otthonról elvégezhető lenne, de az állami szférában a home office fogalmát szerintem nem tudják értelmezni xD
2020. dec. 15. 19:10
 3/11 anonim ***** válasza:

jesszus kérdező......ez szörnyű...azt szabad tudni, hogy melyik városban vagy megyében vagy??

Ezt miért nem ellenőrzi senki?

Mi az , hogy nem hordanak maszkot?

Szörnyűű... tegnap én is láttam egy oktató egy tanulóval vezetni és egyikőjükön sem volt maszk...hát én teljesen le voltam döbbenve, mert én még nem nagyon tapasztaltam ilyet itt Pécsen mostanában, hogy valaki még mindig nem tudja rendesen hordani azt a k..maszkot..

Le vagyok döbbenve a kollégáid felelőtlenségén...

2020. dec. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

ez a home office is, én ezt komolyan nem értem...mintha direkt szívatnák az embert...szerintem az van kb , hogy nincs élete a főnökségnek aki kitalálja, hogy márpedig nálunk nincs home office , itt be kell járni dolgozni, és ezt

élvezik..így tudják kiélni csak a szociális ingereiket vagy én nem tudom...

sajnos ezt itt is tapasztalom, hogy nem küldik el az embereket home officeba, miközben otthonról is simán elvégezhető lenne a munka...

2020. dec. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az emberek miért mástól várják, hogy vigyázzanak és felelősséget vállaljanak, ahelyett, hogy maguk tennének valamit azért, hogy ne legyenek metegek?

Qrva jó, hogy mindenki a másikat cseszegeti, miközben bagóznak, zabálnak, egészségtelenül élnek, de arra van energiájuk, hogy a másikat csesztessék, hogy vigyázzanak rájuk.

Ráadásul mindenkinek más fontos az életben, van akinek a maszk valóban óriási probléma és van, aki szinte az öngyilkosságig jut a szabadság megvonásától, illetve rengetegen elvesztették a munkájukat, megélhetésüket, stb., de őket nagy ívben leszarja mindenki, mert vigyázzunk egymásra úgy, hogy te vigyázz rám, de én nem vigyázok magamra.

2020. dec. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Túl skat nézted a TV-t. Ha ennyire be vagy szarva, maradj otthon vagy mondj fel, de hagyd békén az értelmesebb kollégákat, akiknek van annyi eszük, hogy nem szopják be ezt az átverést. Háboroghatsz, de aztán majd csodálkozni fogsz, hogy mindíg pont azok betegek, akik hordják a szájkosarat, akik meg nem, azoknak meg nem lesz bajuk. Mert jelenleg pont így van.
2020. dec. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Jajj Istenem... Nincs is TV-m nekem az már kimaradt az életemből... Kedves utolsó kettő lehet inkább a konteonlog volt sok. Sajnos másfélszeresére nőtt a halálozás Magyarországon novemberben az ilyen gondolkodás miatt. Nem, nem én féltem magamat, szerinted huszonévesen nekem mi bajom lehet nulla betegséggel? Csak hát van egy családom is akik közül nem mindenki ilyen és sajnos volt nem egy covid eset a családban, egyikőjük maszk nélkül autóban utazott egy covidossal, igen ő pl 4 hétre be lett zárva emiatt, a saját meg a többi ember hülyesége miatt.

Meg azért megnéznélek téged 10 nap lélegeztető gép után, egy kanalat nem tudsz megfogni. Van ennél szebb módja is a halálnak, mindegy, hogy hány éves korban

2020. dec. 17. 15:17
 8/11 A kérdező kommentje:

Egyébként ja, én is elvesztettem a korábbi munkám március 13-án a legelső pillanatban vágtak ki, mert én próbaidőn voltam. Ja, jó lett volna dolgozni, elköltözni itthonról, önálló életet kezdeni stb. Ehelyett otthon rohadhattam novemberig, munka nélkül, tényleg fasza volt...

És most elvárom hogy a covidos kolléga maradjon már otthon két hétig így karácsony előtt...

2020. dec. 17. 15:22
 9/11 anonim ***** válasza:
Mert te aztán olyan jó orvos vagy, hogy ránézésre megmondod ki covidos, amikor a tesztek sem mutatják ki kellő pontossággal. De ha annyira félsz, maradj te otthon, ne mástól várj el mindent.
2020. dec. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igazából végső soron mindegy hogy covidos-e, jelen helyzetben. De a szaglás és ízlelés elvesztése elég klasszik tünet. De a tesztet se véletlenül találták ki és a PCR tesztek megbízhatók.

És igen egy valamire való társadalomban vigyázunk egymásra. Nem vezetünk részegen, megállunk a pirosnál, a kezünkbe köhögünk stb. még ha nem is mindig kényelmes.

2020. dec. 17. 18:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!