Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Örömmel tölt el, hogy itt van...

Örömmel tölt el, hogy itt van a vakcina?

Figyelt kérdés

2020. dec. 26. 22:56
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
59%
Igen
2020. dec. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
65%

Is-is.

Ha az oltás az ára a normális életnek, akkor örülök neki.

Bár jobban örültem volna, ha enélkül is normális élet lenne.

2020. dec. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 A kérdező kommentje:

Én is örülök, de még jobban örülnék ha több ember szeretné beadatni magának, mert így nem fog véget érni a járvány.


Nem is értem, hogy az oltásellenesek miért gondolják magukat okosabbnak a vakcinávát kifejlesztő tudósoknál.

2020. dec. 26. 23:13
 4/59 anonim ***** válasza:
60%
Engem nem érdekel, és beoltatni se fogom magam. És akkor majd 3 havonta újra, vagy hogyan lesz? Azt hallottam attól még lehetsz beteg, csak a súlyos tünetek kialakulásától véd meg.
2020. dec. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 A kérdező kommentje:
Inkább beoltatom magam 3-6 havonta, minthogy intenzívre kerüljek. Egyébként ezt még nem tudni kell e ismétlő oltás.
2020. dec. 26. 23:19
 6/59 anonim ***** válasza:
51%
Igen, nagyon örülök neki! Nagy nap volt ez!
2020. dec. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
53%
Én annak örülnék, ha már be lennék oltva.
2020. dec. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
68%
Ha tényleg használ akkor örülök neki, de én első körben biztos nem fogom beoltatni, majd ha az elsőknek semmi baja nem lesz és védettek is lesznek majd akkor elgondolkodom a dolgon
2020. dec. 27. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
58%

Igen, örülök az oltás elkezdődésének.

A vizsgálatok már bebizonyították, hogy nincsenek aránytalan mellékhatások, és 95%-ban véd is, a súlyos lefolyástól (ami a fertőzöttek talán 10-20%-át érinti) meg még inkább.

Azért is kértem az oltást, mert lehet, hogy én nem (bár ki tudja), de akinek tünetmentesen (vagy akár a tünetek megjelenése előtt) átadom, az esetleg belehal, és jobb a lelkiismeretem, ha kiveszem a részemet az össztársadalmi védekezésből. Mindannyian felelősek vagyunk egymásért is.

(Egyébként amikor már be leszek oltva, de még tart a járvány, az eddigi óvintézkedéseket továbbra is betartom, mert még beoltva is lehetek tünetmentes továbbadó.)

Jóllehet a covid-19 ellen sebtében kellett kifejleszteni a vakcinát, de az RNS-szekvencián alapuló technológia elég régi ahhoz, hogy ne kelljen tőle nagyon félni. De tekintve, hogy jelen helyzetben, amikor az egész civilizáció egy deprimált, pánikszerű állapotban van, és ez rám is kihat (mint legtöbbünkre), még akkor is az oltásra szavazok, ha ez véget tud vetni ennek a tömegpszichózisnak, ha születendő gyerekeink fejéből esetleg majd koronatüskék nőnek ki az oltás ma még nem látható mellékhatásaként.

A hazai programban nem fogok az elsők közt sorra kerülni, mondhatni az utolsók közt leszek (nem vagyok eü. dolgozó, egészséges fiatal vagyok), így addigra már lesz elég tapasztalat a hazai oltóanyag-szállítmány minőségével kapcsolatban is. Nem tudom, ez gyógyszer esetén megtehető-e, kijátszható-e, de tudjuk, hogy pl. a hazánkba irányuló német élelmiszerek vagy az EU-ba irányuló amerikai és kínai iparcikkek sok exportőrnél szignifikánsan silányabbak a saját országaik részére gyártottaknál. Mondjuk szüleim még inkább ki vannak téve ennek a hazai terepi kísérleti szerepnek, mert koruk miatt ők jóval előbb kerülnek sorra.

Aminek még fennáll az esélye, hogy pontosan amikor én kerülök sorra, elfogy a Pfizer oltóanyaga, és elővesznek egy olyat, amelyiket éppen akkor dobnak piacra, és még pont a kezdetén tartanak a szélesebb tesztelésnek, akár még világviszonylatban is. Bár akkor is megvan a lehetőségem, hogy 1 perccel előtte lemondok róla.

2020. dec. 27. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
25%

Nincs itt, szerintem kamu, ha meg igaz, akkor valószínű pár napon belül, vagy rövid időn belül betiltják. Egy vakcina 15-20 év, ez előtt az emberek csak kísérleti alanyok, 20 év után lehet azt mondani, hogy van-e hosszabb távú mellékhatás vagy nincs.

Vigyázni kell, hogy ne kapd el, ennyi. Véleményem, hogy aki nem akarja elkapni, az nem is kapja el, se 1 év alatt, se 100 év alatt. Így inkább maszkban járok a következő 15 évben, aztán ha biztos jó lesz az oltás 15 év után is, akkor adatnám be.

2020. dec. 27. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!