Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Örömmel tölt el, hogy itt van...

Örömmel tölt el, hogy itt van a vakcina?

Figyelt kérdés

2020. dec. 26. 22:56
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
60%
Oké. Pááá
2020. dec. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
41%

11, csak az zavar, hogy nem telt el 15-20 év, de abban igazad lehet, hogy kész sablonokból indulhattak el, így rövidebb a fejlesztési idő, erre nem gondoltam.

A covid így lecsenghet (az oltottak így is elhalálozhatnak, csak mellékhatásban).

2020. dec. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
73%
Mindig is az oltások mellett álltam. De most előszőr visszataszítanak az ellentmondások. Így nem merem vallani, hogy mindig mást mondanak. A 4. válaszoló írta: “Azt hallottam attól még lehetsz beteg, csak a súlyos tünetek kialakulásától véd meg.” Eleinte én is ezt hallottam. Most legutóbb már az volt, hogy aki beoltatja magát, annak kéne egy igazolás, hogy védett, stb... Akkor most mi van? Amíg ilyen sok az ellentmondás, nem merem vállalni.
2020. dec. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
72%

Kedves 24-es!

Való igaz, hogy oltottan is lehetsz beteg, de a Pfizer 95%-os hatékonysága azt jelenti, hogy a védettséged kialakulása után (a második adag beadása után hetekkel) 5%-ára zuhan ennek az esélye.

A covid azért egy alattomos betegség, mert (még mindig nem eléggé ismert okokból) nagyon-nagyon eltérően tud hatni emberekre, még egyazon emberre is, ha kétszer elkapja. A fertőzöttek nagyságrendileg tizede nagyon rossz állapotba kerül. A Pfizer oltása ennek esélyét is legalább 95%-ban csökkenti, de valószínű, hogy még jobban, csak erről még nem gyűlt össze kellően reprezentatív minta.

Más oltószerek hatásossága: a ModeRNA szintén 95%, de ebből mi nem kapunk egyelőre, nincs rá lekötött keret. Az AstraZeneca jóval alacsonyabb hatásfokúnak látszott, de lehet, hogy azok még részeredmények voltak. A Sputnik V 90% feletti hatékonyságát az EU-snál sokkal kisebb mintán mérték, ahhoz, hogy nálunk bevethessék, még további tesztekre lesz szükség. A kínai szintúgy.


Írod: akit beoltanak, annak kell egy igazolás... - Akit beoltanak, az kap egy igazolást. Pl. a német kormány igyekszik gátolni a német cégeket, hogy pozitívan diszkriminálják az oltottakat, és pl. a magyar kormány sem igen szeretne (legalábbis hatósági szinten) ilyen megkülönböztetést, bár egyelőre nem is beszélnek róla, hogy a magyar cégeket korlátozni terveznék ebben, de a papír azért van, mert jól jöhet még, pl. már több európai légitársaság is bejelentette, hogy a papírral egyszerűbb lesz náluk repülni.

2020. dec. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
46%
25 voltam, elfelejtettem leírni, az influenza elleni oltásoknál a hatékonyság tudtommal talán 70% körüli, ehhez képest ez egész jó.
2020. dec. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
74%
tegyük hozzá: influenza oltásnál is akik meg is betegednek, enyhe lefolyású lesz
2020. dec. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
78%
Én mondjuk jobban örültem volna egy tuti gyógyszernek, mint az oltásnak, de azért ez is valami. De hol a gyógyszer? Az hol késik? Akkor nem kellene mindenkit oltani, csak aki beteg, meggyógyítják. Vagy gyógyszert inkább baktérium ellen tudnak kifejleszteni?
2020. dec. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
44%

Azt úgy hívják, hogy vérplazma-terápia. Jelenleg jobbat nem tudunk. Vannak ismert vegyületek a súlyos szövődmények kezelésére, de az már tényleg csak tűzoltás.

Azért sem jó megvárni, amíg valaki megfertőződik, mert jellemző, hogy teljesen átlagos felsőlégúti tünetekkel indul, ekkor még nem igazán veszi komolyan a legtöbb ember, de még a háziorvos se mindig, legfeljebb hazaparancsolják a munkahelyről, aztán órák alatt tüdővizenyős állapot... Itt sokszor még lehet segíteni, de néha nem...

2020. dec. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 A kérdező kommentje:
#28 Egy párezer forintos vakcina sokkal előnyösebb, mint a betegek terápiás kezelése, nem beszélve a rizikóról.
2020. dec. 27. 23:03
 30/59 anonim ***** válasza:
54%
Örülök neki, be is adatom. A hosszútávú hatásokra meg kár várni, mert ha ez olyan lesz, mint az influezna, hogy minden évben jelentkezik, akkor minden évben új vakcina kell majd. Addig viszont én köszönöm, de visszatérnék a rendes életemhez. Bár már sose lesz a régi, mert kiderült mennyi agyhalott ismerősöm van...
2020. dec. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!