Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Örömmel tölt el, hogy itt van...

Örömmel tölt el, hogy itt van a vakcina?

Figyelt kérdés

2020. dec. 26. 22:56
1 2 3 4 5 6
 31/59 A kérdező kommentje:
#31 Teljesen egyetértek! Arra én is rácsodálkoztam, hogy korabban értelmesnek tűnő ismerőseimről is kiderült, hogy buták, mint a föld.
2020. dec. 28. 17:00
 32/59 anonim ***** válasza:
58%
Igen. Mindannyiunk felelössege, hogy beoltassuk magunkat. Ezzel nemcsak magunkat vedjük a covid19 lehetseges sulyos következmenyeitöl, de embertarsainkat is!
2020. dec. 29. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
51%
Persze, minden értelmes ember örül neki.
2020. dec. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
35%
Minden értelmes ember megveti. De nézöpont kérdése.
2020. dec. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
51%
Én csak pusztán érdeklődésből és nem vitaindításból kérdezem, hogy mi a konkrét probléma, amiért az ellenzők nem akarják beadatni. Tényleg érdekel, mert mindig csak a fröcsögést látom mindig csak ellene, de konkrét érveket nem.
2020. dec. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 A kérdező kommentje:
#35 Megalapozott érveket ne várj, mivel nem is léteznek.
2020. dec. 30. 20:48
 37/59 anonim ***** válasza:
84%

#35: Én alábbi ellenérvekkel találkoztam eddig netes fórumokon (személyes ismerőseim körében nem):

- A Pfizer céget Bill Gates alapítványa támogatta, hogy időben fel tudjanak készülni a tömeggyártásra, mert bankoktól hitelt csak akkor kapott volna a gyár, amikor már beigazolódott az oltás biztonságossága és hatékonysága. Ebből egyesek arra következtetnek, hogy az oltással nyomkövető chipet fogunk kapni, mint ahogy a Microsoft adatokat gyűjthet rólunk - ez utóbbiban mondjuk lehet valami, de azért a beoltott nyomkövető az már mégis mekkora...

- Amerikában a jobboldal mondjuk nem túlzottan vette komolyan a járványt, nem érdekelte túlzottan a vakcina se, meg is lett az eredménye a választásokon. Egyes hazai radikális jobboldaliak ebből leszűrve azt vallják, az amerikai oltásokkal olyan vegyületeket adnak be járulékosan, amitől engedékenyebbek leszünk, és behódolunk a nyugati, főleg amerikai pénzemberek diktálta szellemi áramlatoknak. Sőt esetleg, mivel RNS van az oltásban, ezzel azt is beprogramozhatják, hogy ha mi nem is, de utódaink már legyenek olyan megengedőek a nyugati hülyeségekre, ahogy a nyugatiak szeretnék.

- Az tény, hogy a nyugat-európaiak (protekcionista módon) jobban támogatnak egy német-amerikai oltást, mint egy oroszt vagy kínait. Nem is nagyon kötöttek üzletet vakcinalekötésre, ha meg tudják oldani a sajátjukból. Az is tény, hogy az oroszok kicsivel előbb jelentették be a sikeres Szputnyik-V vakcinát, mint a németek-amerikaiak, miközben a német-amerikai már gyakorlatilag egyből megfelelt az EU-előírásoknak, az orosznál pedig még most is kutatások folynak, hogy ne csak az orosz, hanem az EU-s követelményeket is kielégítsék. (Kicsit hasonló az eset a kínai vakcinával is.) Az orosz teszteléseiben egyébként a mi kutatóink is részt vesznek most. Nekünk nincs olyan kötődésünk a részben német vakcinához, mint a németeknek, akik persze az EU fő "urai" is. Mindebből egyes Kelet-szkeptikusok, főleg a baloldalon, azt következtették, hogy az oroszok olyan vakcinát akarnak idehozni, ami nem is megfelelő, egyrészt mert a vakcina bejelentésekor még nem felelt meg az EU-protokollnak (az majd most derül ki, hogy - mindenben - megfelel-e), másrészt fenti okokból nem nyugati, hanem "csak" kelet-európai, na meg utóbb angol laborok tesztelik. (Mondjuk most az angolok is fekete bárányok kicsit a kilépés miatt.)

- Van még a Pfizeréhez hasonló elvű Moderna, ill. az oroszhoz hasonló, velük utóbb együttműködési megállapodást kötött angol AstraZeneca terméke, előbbit már tudtommal oltják, de csak Amerikában, utóbbi nem sikerült valami hatékonyra a nagyon korai előzetes eredmények alapján, de a mostanára megjött végleges adatok szerint ez se rosszabb.

Szerintem most a legfontosabb, hogy hiteles forrásokból tájékozódjunk, ne pedig sokadkézből, ahol többnyire politikai szélsőségesek is torzítják az információt.

Magam is csak azért olvasok el fórumokon szélsőséges véleményeket, mert kíváncsi vagyok emberek tájékozatlanságára és megvezethetőségére.

2020. dec. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
35%
Mindmeghalunk, Bill Géc csipszet tesz belénk, túl hamar lett kész , jobb, lett volna ha tíz évig készül, nem tudjuk mi van benne, meddők és autisták leszünk, gyógyszergyártók megakarnak gazdagodni, földönkívüli DNS-t tesznek belénk, szabadkőművesek átakarják venni az uralmat, nem ismerjük a hosszútávú mellékhatásokat, meg amúgy sincs vírus, csak kitalálták, és az oltástól többen fognak meghalni, mint covidban, ésengembiztosnemoltanakbe.
2020. dec. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem ne feledkezzünk meg arról, az emberek leginkább az influenzával kapcsolatban foglalkoznak felnőttkori oltással. És nagyon sokan azt se kérik (részben azért is, mert sokba kerül, kivéve időseknek, ill. idén bárkinek).

De míg egy influenza (durva közelítéssel) hasonlóan hat mindenkire, addig a covid az emberek túlnyomó részénél az influenzánál enyhébb, sokkal enyhébb vagy (teszt híján) észrevétlen lefolyású, addig talán minden ötödik-tizedik esetben súlyosabb, akár sokkal súlyosabb, gyakorlatilag tönkremennek szervek, a beteg fuldoklik, vagy összeomlik kiválasztása, esetleg keringése.

Amíg a családi, ismerősi körben annyi a személyes élmény, hogy ez egy kis náthát okozó vírus, addig aki nincs tisztában a fentiekkel, úgy véli, ha influenza ellen is megvolt oltással, akkor egy enyhe náthára miért kérné.

Hogy kinél milyen súlyos a lefolyás, előre nem tudható. Az életkorral, ill. a meglévő alapbetegségekkel ugyan mutat összefüggést a lefolyás súlyossága - és még sokkal inkább, a súlyosra forduló lefolyás túlélése -, de a súlyos lefolyás így is bárkinél relatíve könnyen előállhat, és az esetben hosszú távú károsító hatásai is gyakran vannak.


Továbbá, mivel amíg nincs elfojtva a járvány, addig bárki - tünetmentes fertőzöttként is - szem lehet a láncban, így akaratlanul is sok ember halálát és egészségromlását okozó járványt fenntartva, ezért egymás iránti felelősségünk is lenne csökkenteni a továbbadás esélyét. A továbbadás akár még beoltottként is lehetséges, de azért annak esélye jóval kisebb lehet.

2020. dec. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
60%

Így van, Zsolt!

Én is csak azért fogok oltakozni, hogy meglegyen a nyájimmunitás. Amúgy én is átestem a Covid-on nagyon enyhe tünetekkel, és a környezetemben se volt súlyos beteg, így én is kételkedhetnék a komolyságában, de nem teszem. Közös érdekünk az oltás, ha nem akarjuk jövő karácsonyt is így tölteni.

2020. dec. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!