Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Eg.ü.dolgozóknak (kvázi)...

Eg.ü.dolgozóknak (kvázi) önkéntes a koronavírus oltás beadatása? Nincs kényszer? Indirekt módon se (nem dolgozhat az eg.ü-ben, ha nem oltatja magát)?

Figyelt kérdés
Létezik jelenleg olyan kategória, embercsoport stb, akiknek direkt, vagy indirekt módon kötelező a koronavírusvakcina beadatása Magyarországon? És külföldön?

2021. jan. 4. 16:44
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
41%

Itthon biztos nincs.

De az összes értelmes eü dolgozó ismerősöm beoltatja magát, kényszer nélkül is.

2021. jan. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 Ypszilon1980 ***** válasza:
89%
Nincs ilyen kényszer semmilyen módon, de ha olyan helyen dolgozik, akkor nagyon ajánlott és a munkáltatónak biztosítania kell. Nagyon sok oka lehet annak, ha egy eü dolgozó nem oltatja be magát, jelenleg pedig önkéntes, éppen ezért senkinek nincs joga ezt megkérdőjelezni. Szerintem mindenki el tudja dönteni mit szeretne, milyen rizikófaktorok érik, milyen korcsoportba tartozik.
2021. jan. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem aki eü dolgozó létére nem fogja fel, miért kell a vakcina, az agyilag nem alkalmas rá, hogy eü-ben dolgozzon.
2021. jan. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A válaszotok másik fele sajnos propaganda ízű, én csak a kérdésemre vártam választ, de ha már másról is írtatok, gondolom, vagytok annyira rugalmasak, hogy az érem másik oldalát is képesek vagytok objektívben végiggondolni, tisztelettel. Eredetileg nem szándékoztam linelni, írni, de akkor tessék, puszta tájékoztató, életmentő (prevenciós) jelleggel:


Cím:

"FDA vizsgálja a Pfizer COVID vakcinát, miután több egészségügyi dolgozó kórházba került" 2021-01-03


(Tele van hivatalos linkekkel és videók is vannak hozzá.)


[link]


Továbbiak.


Cím:

"Védőoltások, vagy halált okozó oltások" 2021-01-01


[link]

2021. jan. 4. 17:22
 5/53 anonim ***** válasza:
16%

"Nagyon sok oka lehet annak, ha egy eü dolgozó nem oltatja be magát"

Milyen okokra gondolsz pl.?

2021. jan. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
86%
Például allergia.
2021. jan. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
43%

Hűha, allergiás reakció. Ugye tudod, hogy anafilaxiat bármi okozhat kB? Bármilyen gyógyszer. A penicillinallergia pl. elég gyakori, mégsem tiltjuk be az összes penicillinszármazékot. Mikor otthon beszedsz egy tablettát, akkor is mindig eszedbe juthatna, hogy potenciálisan bele is halhatsz.

Egyébként emiatt kell 15 percig az oltóponton maradni. Az anafilaxiát meg nem nehéz kezelni, csak időben kell.

Amúgy pedig így is marha ritka mellékhatás. De mint mondtam, ez minden oltásnál, gyógyszernél benne van a pakliban. Sőt, olyan is volt már, aki tengeri herkentyűtől halt meg egy étteremben, mert nem tudta, hogy allergiás rá.

2021. jan. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
39%

Hát azért minden kis allergia még nem jó ok rá... Akkor ezzel az erővel eleve kb. minden harmadik ember nem lenne oltható az egészségügyben sem, hiszen minden harmadik ember pollenallergiás. Erről pedig szó sincs.

Egészségügyisek esetében szerintem az lenne a normális, ha csak egy egész pici hányaduk hinne el minden hülyeséget a csippekről meg hasonlókról, és az összes többi orvosra bízná, hogy eldöntse, oltható-e vagy nem.


"Szerintem mindenki el tudja dönteni mit szeretne, milyen rizikófaktorok érik, milyen korcsoportba tartozik."

Szerintem meg csak orvos tudja eldönteni, minden egészségügyben dolgozó nem. (Pl. egy egészségügyben dolgozó takarítónő honnan tudná?)

2021. jan. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 Ypszilon1980 ***** válasza:
61%
Miért ne tudhatná egy takarítónő? Ha már egyszer volt valakinek allergiás reakciója egy oltástól, akkor valószínűleg most sem fogja beadatni, de akár lehet ez egy olyan krónikus betegség, ami eleve kizárja. Itt most nem arról van szó, hogy maga a covid oltás a problémás, hanem az lehet egy összetevő miatt is, vagy maga az idegen fehérje váltja ki.
2021. jan. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
39%

"Ha már egyszer volt valakinek allergiás reakciója egy oltástól, akkor valószínűleg most sem fogja beadatni"

De ilyen esetben biztos, hogy jól teszi, ha ő maga eldönti, hogy ő nem oltható? Nem kéne mégis orvostól megkérdeznie? Van valahol egy lista arról, hogy milyen típusú gyógyszerallergiáknál nem javasolják az oltást?

2021. jan. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!