Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Vonaton össze lehet szedni...

Vonaton össze lehet szedni fertőzést, baktériumot ha ráültem a wc-re?

Figyelt kérdés
Nem tudtam föléguggolni mert hasmenésem volt, attól félek hogy nem e jutott baci a hüvelyembe emiatt. (22N)

2021. jan. 4. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Igen
2021. jan. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Sajnos igen :C
2021. jan. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Simán, de ne parázz ezen előre. Az is lehet, hogy szerencséd volt és megúsztad. Én ilyen esetben wc papírral körberakom. Idegen wc csupasz felületére soha semmilyen körülmények között ne ülj rá!
2021. jan. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Lehet, de nem törvényszerű, szóval majd meglátod, lesz e gond, ne parázz. Egyébként drogériákban lehet kapni papír "ülőkét", amit utána lehúzol a wc-n, 10 darab párszáz forint, érdemes ilyen alkalmakra beszerezni.
2021. jan. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
Mivel mindenki be van tojva és vagy papírra ül vagy rá sem ül, senki nem hagy rajta bacit.
2021. jan. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%
El lehet kapni, de kevés rá az esély, szerintem erre felesleges ennyire ráparázni...
2021. jan. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
Soha életemben nem kaptam el így semmit, pedig bevallom, mindenhol ráülök a WC-re, mert nem tudok föléguggolva még pisilni sem. Bár a vonat egy olyan hely, ahol csak papírra ülök rá, de máshol még azt sem szoktam.
2021. jan. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A deszkatol borbetegseget, nem nemiszervet erinto betegseget szedhetsz ossze. Illetve, a legalantasabb a nemi herpesz. Alapvetoen az ajakherpesszel ellentetben nem kizarolagosan a nemi szerveken jon elo, de torzs, hat, vall, arc. Viszont ebbol az is kovetkezik, hogy elvileg barhol feloltozve el lehet kapni, megis ritka.
2021. jan. 15. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyszer olvastam erről egy cikket, hogy a közhiedelemmel ellentétben nagyon bonyolult a vécéülőkétől megfertőződni. Egyrészt, mert úgy ülünk rá, hogy a testnyílásaink nem érintkeznek a tárggyal, másrészt a bőrön keresztül nem hatolnak át ezek a kórokozók, meg ha már rákerültek a bőrre, nem mászkálnak rajta. Annyi veszélye lehet, hogy te magad tapizod meg a vécéülőkével érintkezett bőrfelületedet, majd belenyúlsz a szádba, szemedbe, egyéb testnyílásaidba.

Itt is hasonlóról írnak, de nem ez a cikk volt: [link]

A fő gond a nyilvános vécékkel, hogy a legtöbb ember nem ül rájuk, hanem fölöttük egyensúlyoz valahogy, miáltal olyan dolgok kerülnek a karimára (kaka-pisi-vér stb.), ami normálisan nem kerülne oda. Vonaton legtöbbször még ülőke sincs, amit fel lehetne hajtani. Viszont az jó, hogy a vonatos klotyók fémből vannak, amit azért könnyebb tisztán tartani, mint a műanyagot. Már persze, ha megvan rá a szándék. Legközelebb azért érdemes lenne legalább a nálad lévő kézfertőtlenítőből nyomni rá egy csíkot és áttörölni papírral, ha nagyon fontos, hogy ráüljél. Nyilván vannak olyan szituációk (például az általad említett), amikor az ember inkább üljön. A hüvelyedbe valószínűleg nem került baci, mert a vonatos változatból még a szennyezett víz se tud visszacsapódni, ami tényleg okozhat sajnos fertőzést.

2021. jan. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!