Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért nem csak annak van...

Miért nem csak annak van karantén, akire átlagban veszélyesebb a vírus?

Figyelt kérdés
A középiskolák és az egyetemek bezárását én nem értem például. Az én főnökömnek volt egy igen idős ismerőse, aki elment síelni, elkapta a vírust, és meghalt. Mikor ezt megtudtam, feltettem magamnak a kérdést, hogy ha tudta, hogy veszélyes a vírus rá nézve, miért ment el síelni. Nem azért halt meg, mert az egyetemisták vagy a középiskolások bejártak. Ugye tudjuk, hogy a vírus a LEGINKÁBB arra veszélyes, aki idősebb, vagy valamilyen alapbetegsége van (mint a legtöbb vírus egyébként), és itt jön a kérdés: Nem lenne-e értelmesebb, ha azok, akik félnek a vírustól, vagy veszélyeztetett helyzetben vannak koruk, vagy alapproblémáik miatt, azok kerülnenek karanténba, maradnának otthon, és nekik az állam "ellátást" biztosít, befelé is védő maszkot küld nekik például, mint Franciaországban, stb. Tehát az, hogy a középiskolások és az egyetemisták bejárnak, az éttermesek kinyitnak, azzal nem értem, hogy mi lenne a baj. Én is vállakozásban dolgozom, és mondanom sem kell, hogy igen nehéz ez így. Úgy, hogy én személy szerint nem felek a vírustól. Aki fél, az idősebbek, alapbetegseggel rendelkezők, maradhatnának otthon, rendelhetnének ételt, stb, a diákok meg tanulhatnának, a dolgozók dolgozhatnának, mivel lefogadom, hogy sok ember szeretne már újra pénzt keresni. Ez nem működhetne?

2021. jan. 10. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
A sok kontakt miatt eljuthat a vírus olyanokhoz is, akik otthon maradnak. Legtöbben nem egyedül élnek, plusz a szülőket, nagyszülőket, negynéniket, nagybácsikat látogatják a fiatalabb hozzátartozók, akik megfertőzhetik. Sajnos a munkahelyeknél is fennáll ez a probléma, de munkahelyekkel ellentétben a középiskolák bezárásával nincsenek gazdasági károk. Tehát a tömeges kontaktok csökkentése a cél, függetlenül attól, hogy félsz vagy nem félsz.
2021. jan. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Mert mindenkit oltással akarnak zsarolni. Ez egy megfélemlítés, hogy csak az oltásban lásd a megoldást.
2021. jan. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Itt már régen nem arról szól a dolog hogy a vírust megállítsák, hanem egész egyszerűen az embereket könnyebben irányíthatóvá akarják tenni, erre a legjobb/legalkalmasabb dolog a félelem, az éheztetés,a kirekesztés.Ugye a vírust a kaszásnak állítják be, az emberek munkanélküliek pénz=kaja, nem kapod meg a vakcinát nem mehetsz ide oda,nem mehetsz emberek közé....


És nem nem vagyok vírustagadó, tudjátok a gond csak az ezzel a vírussal hogy annyira nem durva...


Ha a veszélyeztetetteket elkülönítenék nem lenne gond,nem döglenének éhen az emberek az elkövetkezendő 1-2 évben.

2021. jan. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
19%

Ha Sanyika együtt él a 98 éves nagyijával, akkor ő maga hiába nem veszélyeztetett, ha hazaviszi a vírust, akkor a nagyinak vége. Ha a suliból hazafele menet leül mellé a buszon Aranka néni, aki épp a temetőbe igyekszik, akkor neki is nagy eséllyel vége. Egy középsuliban vagy egyetemen nagyjából mindenki tud találni olyan indokot, ami miatt veszélyeztetett vagy a vele együtt élő hozzátartozója az (allergia, szénanátha, asztma, cukorbetegség, magas vérnyomás vagy csak simán idős kor nagyjából minden családban van), egy idő után eljutunk oda, hogy ha az emberek 80-90%-a kihúzza magát a jelenléti oktatás alól (jogosan vagy mondvacsinált indokkal), akkor felesleges erőltetni a dolgot a maradék 10-20% miatt.


Másrészt egészséges fiataloknál sem tudni, hogy kire milyen hatással lesz a fertőzés. Oké, hogy a többség enyhe tünetekkel átvészeli, de köztük is van (még ha elenyésző számban is), akinek semmi baja nem volt, fiatal, de mégis intenzív osztályra került vagy meghalt.

2021. jan. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
87%
Szerencsére most Sanyika 0-24-ben otthon van. Ja, nem is.
2021. jan. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!