Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan bírjam ki az éjszakai...

Hogyan bírjam ki az éjszakai műszakot?

Figyelt kérdés
Sajnos van egy kisebb alvás zavar szerűségem, és már gyerekkorom óta világosba, illetve nap közbe nem tudok aludni, járok hozzá orvoshoz, próbáljuk javítani kisebb nagyobb sikerrel. Próbáltam a besötétítést, de az agyam valahogy akkor is átlépte a holtpontot, és reggel 6 után már úgy fogja fel, hogy reggel van, indul a nap stb. Ezzel eddig sosem volt baj, mert pont ezért mindig este fekszem le, még ha bulizni is elmegyek mindig gondoskodok arról, hogy még sötétbe, illetve a reggeli órák előtt már ágyban legyek. Most a munkahelyemen viszont behozták az éjszakai műszakot. Egyszerűen szörnyű, mivel nem tudok napközben aludni, mindig pont melóba üt be a nagyon durva fáradtság/álmosság, nem tudok koncentrálni, ragadnak le a szemeim folyton, viszont amint hazaérek ismét átlépem ezt a reggeli holt pontot, és pont addigra “veszik el” ez a fáradtság és nem tudok aludni. Tudom, sokan mondják, “hogyha elég álmos vagy úgyis elalszol”, és nyilván, nem 0 órát alszok egész héten amikor éjszakás vagyok, viszont amint sikerül napközbe nagy nehezen bealudni, max fél órán belül felkelek valamiért, és utána órákig megint nem tudok. Így egész nap nagyon max 2-3 órát tudok összesen összehozni, azt is úgy, hogy reggeltől estig az ágyban fekszem, így teljesen el is veszi a napom, és semmit nem tudok csinálni, mivel este mehetek újra szenvedni. Ez általában azt eredményezi, hogy hétvégére egy zombi leszek, teljesen tönkretesz fizikailag, meg lelkileg is, már kb nincsenek érzéseim sokszor, borzasztó. Mivel tudnék orvosolni a problémán? Bemennem sajnos muszáj, próbáltak szólni nekik, de közölték, hogy ez egy 3 műszakos munkahely innentől, váltani nem szeretnék, mert kitudja találok-e covid alatt más munkát, illetve amúgy is nagyon szeretem/megszoktam ezt a helyet. Ahogy írtam, besötétítést próbáltam, a telefonom mindig kikapcsolom, hogy ne legyen zavaró tényező (kivéve ha éppen valami altató/nyugtató hatású zenével próbálkozom, gyógyszerekhez nem szeretnék folyamodni, esetleg valami tipp, hogy hogyan lehet ezt saját kezűleg legyőzni? Megszokni se lehet sajnos, mert hétvégére amíg nagyon talán hozzászokom, már másik műszak jön. Előre köszönöm a tanácsokar!

2021. jan. 12. 12:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Tea, vagy tej lefekvés előtt!
2021. jan. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azt sehogy. Én képtelen lennék rá.

Amúgy azt mondják, minden egyes év éjszakázás egy másik évet vesz el az ember életéből.

2021. jan. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!