Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van/volt közeli ismerőseid...

Helosziaszia kérdése:

Van/volt közeli ismerőseid között koronás beteg? Esetleg olyan aki sajnos nem élte túl?

Figyelt kérdés

Otthon gyógyultak, vagy kórházban? Ti hogy élitek ezt meg?

Szavazást indítok, beoltatnád-e magad?



2021. jan. 23. 14:28
A kérdező szavazást indított:
Beoltatnám magam, hogy védjem környezetem
Egyelőre nem oltatnám be magam
Soha nem oltatnám be magam
43 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%

Van/volt közeli ismerőseid között koronás beteg? Nincs, nem tudok róla.

Esetleg olyan aki sajnos nem élte túl? Nincs róla tudomásom.

Szavazást indítok, beoltatnád-e magad? Soha nem oltatnám be magam

2021. jan. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
61%

Én voltam koronás, de enyhe tüneteim voltak (erős fejfájás, tüdőfájdalom, hőemelkedés, ízérzékelés elvesztése). A baráti társaságomból többünknek csak ennyi problémája volt, de mi fiatal egyetemisták vagyunk. Viszont a nagymamám testvére kórházba került töréssel, ott kapta el, és egy hónap múlva meg is halt.

Én szeretném magam beoltatni, de egyelőre még nem olvastam róla eleget. Ha választhatok a vakcinák közül, akkor mindenképp oltatok, de ha találomra kapom, és ne adj isten az itthon be sem vizsgált angolt vagy oroszt adják, akkor inkább köszi, de maradok önkéntes karanténban továbbra is....

2021. jan. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Tehát törés miatt került kórházba? Akkor meg semmilyen tünete nem volt?
2021. jan. 23. 14:41
 4/20 anonim ***** válasza:
47%

1 hónapig küzdöttem a coviddal a férjemmel együtt (én 38,ő 39 éves).

Káros szenvedélyünk, alapbetegségünk nincs.

Én 10 napig voltam lázas, 2 hétig szinte csak feküdtem. A dokim "megnyugtatott", akár 6 hónapig is maradhatnak a tüneteim... :(


Nem ismertem, de a helyi kórház főigazgatója covidban halt meg.


Nem oltatnám be magam, most túl sok a kavarás a vakcinákkal.

2021. jan. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
92%

2. vagyok.

Igen, töréssel vitték be, és ki sem jött sajnos, mert még odabent lezajlott az egész... A családját értesítették csak, hogy elkapta és valószínűleg ilyen gyenge szervezettel nem is fogja túlélni. Tüdőembóliát kapott végül.

2021. jan. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

#5 és a hozzátartozói nem is mehettek be hozzá?

Egyébként igen, ha egyszer egy idős bekerül nehezen jön ki, ellentétben ha otthon kikúrálja magát nagyobb esélye van szerintem meggyógyulni

2021. jan. 23. 15:08
 7/20 anonim ***** válasza:
90%
Nem mehettek be, totálisan le van zárva a kórház. A temetésén látták utoljára szegény nénit.
2021. jan. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Elég érdekes szerintem, hogy hirzarlat van es latogatasi tilalom is
2021. jan. 23. 15:14
 9/20 anonim ***** válasza:
29%

Mégis, hogy engednenek be koronás betegekhez a kórházba? Gondolkozz már ember....

Egyébként nekem távolabbi rokonaim voltak betegek, volt osztaylytarsam munkatársaim is de a home office miatt nem kaptam el tőlük. Elég sokan a környezetemben.

Meghlani egyik haverom rokona halt meg 45 evesen a főnöke fertőzte meg az egész csapatot.

Beoltatnam magam nincs okom nem oltatni.

2021. jan. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagynéném halt meg. Kórházban az első tesztje negatív volt, de 3 NAPOT kellett várni az eredményre, addig vegyes osztályra tették, a második már pozitív lett, szóval lehet, hogy a kórházban kapta el. (Mi nagyon vigyáztunk rá, a családban senkinek semmi tünete nem volt) Már legalább 4 olyan esetről tudok az ismeretségi körben, mint a mienk, hogy egy idős emberhez az alapbetegsége miatt kell mentőt hívni, az első tesztje negatív, vegyes osztályon vár az eredményre, a második teszt meg már pozitív) Sem itthon, sem a kórházban nem voltak covidos tünetei, más miatt kellett kihívni a mentőket. Az ő halálában a Covid valószínűleg nem játszott nagy szerepet, de ki tudja?

A temetést intézve több halotti bizonyítvány másolatot is láttam az ügyintézők asztalain, mindnél az elsődleges halálok a COVID volt:(

Az ismeretségi körömben amúgy több covidos is volt: mivel én még nem vagyok olyan öreg, a kortársaim közül nem kerültek kórházba, idősebb ismerősök közül volt, aki annyira rosszul lett, hogy mentőt hívott, de nem vitték be (szerintem szerencséje volt ezzel). Az ismeretségi körben 2-en haltak még meg, mindketten 50-esek.


Egy ideális világban egy új vakcina esetében várnék még min. 2 évet, hogy kiderüljön, nincs-e valami hosszabb távon jelentkező mellékhatás, de a jelenlegi helyzetben valószínűleg beoltatnám magam egy olyan vakcinával, amivel kapcsolatban legalább minimális bizalmam van. De mire én odáig jutok, hogy sorra kerüljek...

Viszont ha sokáig megy még ez a h*lye kommunikáció arról, hogy "100% biztonságos", akkor lehet, hogy kiverik a biztosítékot, és nem fogom kérni, mert már h*nyok tőle! Hiába nem teljesen új fejlesztések ezek, nem volt idő érdemben tesztelni, nem volt idő a beoltottak utánkövetésére, a klinikai vizsgálatok még 2022-ig tartanak, miközben már oltanak. Szóval értem én, hogy vészhelyzet van, de semmi alapjuk nincs azzal félrevezetni az embereket, hogy 100% biztonságosak a vakcinák, mert egyrészt ilyen nincs, másrészt még senki sem tudhatja. Nagyobb lenne részemről a bizalom, ha azt kommunikálnák, hogy "igen, ebben is van kockázat, de jelenleg ez a kisebbik rossz".

2021. jan. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!