Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért oltatnád be magad a...

Helosziaszia kérdése:

Miért oltatnád be magad a koronavírus elleni vakcinával?

Figyelt kérdés

Az emberek 98,7%-a még nem kapta el, annak ellenére hogy orrba szájba tesztelgetnek.

A lakosság 99,9%-a túlélte, úgy hogy egy éve itt van velünk a vírus, és például itt nálunk Mo.-on akinek valaha volt pozitív covid tesztje, ő később akármiben is halt meg, a koronás halottak táborát erősítette.

Tehát én megértem, ha valaki fél és úgy látja majd ez az oltóanyag megvédi őt.

Csak kérdezem hogy nem furcsa, hogy ilyen számadatok mellett mégis mi ad okot rá, hogy ennyiféle vakcinát készítsenek, és mindenáron oltanának befele mindenkit? Elgondolkodtatok már ezen?

Te beoltatnád-e magad?



2021. jan. 31. 22:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/77 A kérdező kommentje:
Igen valóban, de én akkor se értem mi javunk szolgálna egy olyan vakcinával beoltatni magunkat, ami egy olyan vírus ellen véd, amit gyakorlatilag annyi homály fed, mint a vakcinát.. ennyi reklámot semmi más nem kapott még, mint ez a vakcina.. és ha olyan nagy halálos járvány lenne, az ellenszert pénzért árulnák, és az emberek ölni tudnának érte, de ellenben most pedig csak azért hogy másokat védjünk, vagy mert sok helyen már"kötelező"..
2021. jan. 31. 23:37
 12/77 anonim ***** válasza:
50%

Érdekes, most jött ki az évi összhalálozás statisztika. Tízezerrel többen haltak meg idén, mint tavaly...

Érdekes módon én még soha nem találkoztam katonával a kórházunkban, pedig ott dolgozom:D

[link]

Ha nincsenek a korlátozások, az egészségügy összeomlott volna már novemberben, legkésőbb decemberben. És akkor nem csak az idősek haltak volna meg, hanem azok is, akik esetleg más ellátásra szorultak volna. Egyébként egy csöpp empátia elég ahhoz, hogy belássuk: az idősek élete is számít.

2021. jan. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/77 anonim ***** válasza:
45%

Ha nem adnák ingyen, alanyi jogon, akkor eleve rengeteg ember nem engedhetné meg magának, és ha lerobbanna a fél világ akkor egy újabb hatalmas gazdasági világválság elé nézhetnénk. De nem ám olyan kis aprócska elé, mint a 2008-as volt.

Ha ez a vírus nem ebben a modern korban kapta volna telibe az emberiséget, hanem 100 vagy 200 évvel ezelőtt, akkor pont úgy zajlana mint az akkori világjárványok, de gondolom te is ott voltál anno töriórán, és ezt nem kell ecsetelni.

2021. jan. 31. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/77 anonim ***** válasza:
100%
Nem adják ingyen. Ugyanúgy fizetsz érte, csak nem közvetlenül, hanem az adódon keresztül. Az állam veszi meg...
2021. jan. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/77 A kérdező kommentje:

Okés, akkor adassátok majd be, csak ne érje megkülönböztetés azokat, akik nem kérnek belőle!

És akkor még ennyit:Oltás ide vagy oda. Teljesen mindegy, hogy megkapod e azt, az oltás nem a vírust pusztítja el hanem a szervezetet készíti fel a fertőzésre. Magyarul mindegy hogy oltott e valaki bármivel a fertőzést így is úgy is elkapja, csak egy JÓ OLTÁSNÁL nincsenek tünetek,mert a szervezet hamar reagál és legyőzi azt, illetve az ellenanyag képzése igencsak gyors vagy folyamatos.


Ergo, megkülönböztetni embereket oltott és nem oltottakat tiszta hülyeség. Ha valaki az úgynevezett vad vírust kapja el ugyanolyan védett mint aki oltakozott de bizonyos esetekben talán jobban is védve van.Rengeteg baktériumnak és vírusnak vagyunk gazdái. Folyamatosan fertőzzük egymást és ennek köszönhetően tud az immunrendszerünk egészséges maradni és minket is abban tartani.


A fogékonyság bármilyen fertőzés esetén tehát egyén függő. Csakis az egyén immunrendszerének működésétől függ.


Hogy vigyázzunk egymásra rendbenvan de azzal, hogy nem megyünk ki 8 után és maszkozunk, illetve nem mehetünk bizonyos helyekre aligha segít azokon akiknek gyengébb a védekező mehanizmusuk.Sőt gátoljuk az ellenálló képességünk folyamatos kondicióját. Tehát vigyázni mindenki csak magára tud elég vitaminnal ásványi anyagokkal és mozgással.


Persze vannak nagyo jó védőoltások is amik hasznosak és rengeteg ember életét mentették meg az idők során, talán majd pár 10 év múlva ez is az lehet.De jelenleg úgy tűnik olyan fertőzésre ekkora figyelmet fordítani mint a mostani amiből rengetegen minden féle orvosi segítség nélkül felépülnek enyhén szólva tulzásnak gondolom.


Senki nem él örökké és nagyon keveseknek adatik meg, hogy álmában kínok és szenvedés nélkül kerüljön az örök boldogságba. Alegtöbb ember sajnos valamilyen betegség következtében távozik az öröklétbe.


Legjobban akkor tudunk egészségesek maradni, ha elsősorban odafigyelünk magunkra és nem másoktól várjuk el!

2021. febr. 1. 00:03
 16/77 anonim ***** válasza:
44%

Pont ezért gusztustalan azt várni hogy majd a többi beolttatja magát, mert mindenkinek a saját felelőssége, nem várhatja el másoktól hogy majd ők megoldják a helyzetet.

Ha vagyunk négyen mondjuk és megbeszéljük hogy együtt fizetünk ki valamit, mert csak így van rá pénzünk, de én azt mondom hogy mégsem szállok be, akkor nem tudjátok megoldani, mert az én részem is kéne a közös célhoz.

Mindenki vegye ki a maga részét, aki meg ennyire nem képes, az ne menjen emberek közé.

2021. febr. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/77 anonim ***** válasza:
33%

A vírusfertőzéstől szerzett immunitás a jelenlegi adatok alapján átlagban hamar elmúlik, és az oltás által szerzett jóval biztosabb is. Ez tehát nem igaz. A korlátozások pont azokon segítenek, akiknek gyengébb az immunrendszerük, őket védjük ezzel elsősorban, hogy kisebb eséllyel fertőződjenek meg.

Megkülönböztetés alatt nem tudom, hogy pontosan mit értesz.

Ha már lesznek _pontos_ adatok arról, hogy az oltás a fertőzőképességet milyen mértékben csökkenti (azt tudjuk, hogy nagy mértékben csökkenti, csak nem pontosan), akkor mi a baj azzal, hogy a beoltottak pl. utazhatnak, stb? Azt én sem gondolom, hogy ilyen hétköznapibb dolgokban jó lenne különbséget tenni, mint maszkviselés a járvány alatt, mert nem lenne normálisan kivitelezhető, de pl. hogy a beoltottak esetleg könnyebben utazhatnának, tök logikus lenne. Vagy csak nem kéne nekik negatív teszt, ilyesmi. Kifejtenéd, hogy itt pontosan mire gondoltál?

2021. febr. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/77 anonim ***** válasza:
63%
Egyébként az oltási hajlandóság tartósan növekszik Mo.-n is, és valószínűleg el fogja érni a nyájimmunitáshoz szükséges értéket, tehát nem kell nagyon parázni.
2021. febr. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/77 A kérdező kommentje:
Aki fél, az oltassa be magát, utána már nem kaphatja el, akkor mit foglalkozik másokkal? Hidd el az "oltakozni" nem vágyók többen vannak, mint ti.. és ne akarjatok ránk erőszakolni ilyen pár hónap alatt összehordott nyavalyát
2021. febr. 1. 00:13
 20/77 anonim ***** válasza:
42%
Talán azért foglalkozik másokkal mert rá is kihat ha sok az idióta. Mert az ő életét is negatívan befolyásolja ha végül összeomlik az egészségügy vagy a gazdaság. De ehhez picit komplexebb módon kéne gondolkodni, hogy megértsd, és ne csak annyi tegye ki a gondolataidat hogy "én, én, én".
2021. febr. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!