Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehet valami komolyabb hátrány...

Lehet valami komolyabb hátrányom abból, ha kiveszik a mandulámat?

Figyelt kérdés

MANDULAKŐvel küszködök, amely köztudott, hogy rossz leheletet okoz, ami megkeseríti a szociális életem. 16 éves vagyok, fiú. Inkább bevállalok évente több megfázást, csak ne legyen ez a kellemetlenségem.

Ja és a mandulaköveim naponta termelődnek újra, a fogmosás nem segít. Nincs valami jó idegrendszerem se.



2021. febr. 17. 19:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Semmi hátrányod nem lesz belőle, nem fogsz megfázni többször, mint eddig. Nekem még általános iskolában kivették, azóta alig voltam beteg. Tüdőgyulladásom pl még soha nem volt. A lányomnak is kivették 4,5 évesen, azóta ő sem annyira beteges. Sok ismerősnek pozitív tapasztalata van a mandulaműtétet követően.
2021. febr. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Szüleim nagyon ellene vannak, de megprobálom elmagyarázni nekik, hogy több pozitívummal jár a műtét, mint negatívummal.
2021. febr. 17. 19:51
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Első vagyok. Gondolom azért ellenzik a szüleid, mert mint minden műtétnek, a mandulaműtétnek is vannak veszélyei.
2021. febr. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%
Nem tudom, ki mondta neked, hogy többször fogsz megfázni, mert ez nem igaz. Nekem azért vették ki első általános isk. utáni nyári szünetben, mert az első osztályban 3 hónapot voltam beteg, csoda, hogy nem kellett évet ismételnem. Utána meg alig voltam beteg, szóval nálam segített. Az tény, hogy már elég nagy vagy és nehezebb lesz a felgyógyulás, mint 7 éves korban. A garatmandula tényleges élettani szerepének fontosságát még a szakemberek is sokszor vitatják.
2021. febr. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Ha fül-orr-gégész is javasolja, akkor vetesd ki nyugodtan. Ha a szüleid nem akarják megengedni, akkor várd meg a 18-at. Arra figyelj, hogy a fogaid és az orrüreged is rendben legyenek, plusz az emésztésed, mert ezek is okozhatnak rossz leheletet.
2021. febr. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

Nekem is volt sok. Ki is akarták venni a mandulámat harminc évesen.

Közben, rengeteg borsmenta van a kertben, és a nagyapámtól kapott kisüsti pálinkába beletettünk pár ágat 1-2 hónapra.

Abból ittam meg minden este kb 2 evőkanálnyit. Mert amúgy nem iszok alkoholt. Ezt is elég volt lenyelni.. Zöld, és nagyon mentás. De finom. Az alkoholt leszámítva.


Az összes mandulakő kijött tőle pár hét alatt. Azóta sem jött vissza, már 38 éves vagyok.


És megúsztam a műtétet!


Csak azért írtam le, hogy meg tud gyógyulni.

2021. febr. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a segítséget, de nem hinném, hogy ezek a kövek elmúlnának valaha is. Mély gödrök vannak a mandulámban, kiskoromban többször torokgyuszim is volt. Ez a szájíz, lehelet tönkre tesz. Egyébként valószínű e miatt van kellemetlen leheletem, sikerült kipiszkálnom egy ilyen követ ami nem volt mélyen és rettentő bűzös volt. És szerintem, mások tapasztalatai alapján nincs nagy jelentőségük a mandulának a szervetemben.
2021. febr. 18. 01:50
 8/11 A kérdező kommentje:
Annyit kérdeznék még, hogy műtét esetén mindkét mandulámat kiszedik, a jobb és bal oldalit is?
2021. febr. 18. 11:06
 9/11 anonim ***** válasza:
60%

Nekem felnőtt koromban vették ki a torokmandulámat. Nekem is tele volt lyukakkal. Nekem nem volt rossz szagú a leheletem, csak nagyon zavart, hogy ha belekerült valami ételdarabka, hátul a nyelvemet birizgálta. A fül-orr-gégész amikor megvizsgált, azt mondta, ennek a mandulának már nem sok hasznát veszem, annyi lyuk van benne, végül ez győzött meg, hogy kivetessem.

Az egészségi állapotom nem változott, se jobb, se rosszabb nem lett.

Mindazonáltal, ha tudtam volna olyan alternatív gyógymódról, amit a 6-os írt, biztosan kipróbáltam volna.

2021. febr. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%
Igen mégbetegebb leszel a mandulák védelmi vonalat képeznek a betolakodó nyavajákkal szemben, én sem engedtem kivetetni, közép kori mentalitás h ha évi 3-4x bedurran ki kell venni...hagyd szépen ott őket és sós vizzel gargarizálj 20 forintos befetetés és akkor nincs mütét
2021. febr. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!