Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van itt olyan aki csinált...

Van itt olyan aki csinált antitest tesztet covid fertőzés után és negatív lett neki?

Figyelt kérdés

Még októberben volt 2-3 napom amikor rázott a hideg, de olyan fura, fájdalmas módon, mint előtte még soha, fejfájásom volt, meg 1-2 nap nátha. Nem fordult rosszabbra, így nem foglalkoztam vele, de mint a legtöbb optimsita ember, én is úgy gondoltam, hogy átszaladhatott rajtam a betegség. Persze nem mentem sehova utána még egy hétig, amúgy is home office volt, bevásárlás házhoz jött, szóval semmi változás a normál életemhez képest.

Most vásároltam patikában egy gyorstesztet, hogy széles körben elérhető lett végre és IgG és IgM-re is negatív vagyok, pedig őszintén szólva örültem volna, ha túlvagyok ezen a marhaságon és védett vagyok. Bár az emberek nagy része ezt hiszi egyből ahogy náthás egy kicsit, tudom.

Viszont volt olyan ismerősöm aki 5 hétig nagyon beteg volt, igazolt covidos és neki sem termelődött antitest a vérében, megnézette direkt szerológiai teszttel. Ez mennyire általános dolog?



2021. febr. 25. 23:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%
A fertőzésen való átesés csak ideiglenesen véd a vírussal szemben, ergo korlátolt ideig találhatók meg a szervezetében az antitestek.
2021. febr. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
36%
A tesztek nem valók semmire. Ha nem lett volna antitested ki sem gyógyultál volna a covidból. Vagy nem is a covidtól voltál beteg. Van akinek fél évvel a fertőzés után is kimutathatók az antitestjei. A hazugságpolitikában ne keress logikát.
2021. febr. 26. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%

Nyáron olvastam egy amerikai tanulmányt, miszerint 1 hónappal a "gyógyulás" után a betegeknek csak a harmadának lett elég sok antitestje, és ők is jellemzően a legsúlyosabb tüneteket produkálók csoportjából kerültek ki. 3 hónappal a "gyógyulás" után az eredeti egyharmad is harmadolódott:(

Másrészt állítólag ezek a gyorstesztek sokszor adnak fals negatívat.

Ismerősöm nemrég lett beoltva, tervezi, hogy kb. 1 héttel a második oltás után csinál tesztet, hát, kíváncsi leszek:D

2021. febr. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%

Ha az antitest-teszt pozitív, akkor tuti hogy védett vagy. Ha negatív, akkor vagy védett vagy, vagy nem - ugyanis az immunrendszer másképpen is "emlékezhet" a koronavírusra, nem csak antitestek segítségével.


A fertőzésen átesettek nagy többsége hosszú időre védett lesz: ezt onnan tudjuk, hogy bár előfordul, igen ritka az újrafertőződés. Akkor is, ha sokuk vérében az antitestek nem mutathatók ki.


Az persze érthető, ha a hatóságok csak azt fogadják el élő védettségnek, ha valakinek az antitestek kimutathatók, hiszen az elég hülye teszt lenne, hogy direkt megfertőznek, hogy kiderüljön, megbetegedsz-e vagy nem. Szóval hiába lehetsz védett antitestek nélkül is, jelenleg ezt nem tudjuk bizonyítani, kimutatni.

2021. febr. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%

Szia!


Én és a férjem,valamint a 3 éves gyerekünk is benne volt a COVID-ban novemberben,pár hétre rá csináltattunk tesztet,és egyikőnk sem termelt ellenanyagot.Mondták is, hogy vigyázzunk,mert bármikor elkaphatjuk.

2021. febr. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
23%
A hazugságpolitikában ne keressetek logikát.
2021. febr. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%
Oké, kimutatják az antitesteket. Utána meg szó nélkül megadják 4 hónapra az igazolást. Mire fel? Honnan tudják, hogy 2 hét után is kimutatható lesz-e? Akinél a PCR negatív, antitest pozitív, lehet, hogy már nagyon régen volt beteg és esélyes, hogy bármikor megszűnik a védettsége.
2021. febr. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
15%
Szart sem érnek a tesztek, lehet nem is létezik a covid. Hazudtak már nagyobbat is.
2021. febr. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Tényleg bárki reálisnak tartja, hogy van egy "titok" amiről alsó hangon több tízezer orvos, tisztségviselő, tudós és egyéb beavatottak tudnak és még nem látott erről napvilágot bizonyíték...? Ennél nagyságrendekkel kisebb titkos is titokban maradnak örökre.
2021. febr. 26. 23:56
 10/16 anonim ***** válasza:

"Ennél nagyságrendekkel kisebb titkos is titokban maradnak örökre."


Ennek a mondatnak nincs értelme, ráadasul még az állításoddal sincs összhangban.

2021. febr. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!