Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Másnak még sose ment el a...

Másnak még sose ment el a szaglása, ha beteg volt?

Figyelt kérdés

Nem teljesen értem miért mondják, hogy a szaglás/ízérzék elvesztése covid specifikus tünet. Világ életemben ez volt, ha náthás voltam, hogy 1-2 hétig se ízeket se szagokat nem éreztem. Anyukám legnagyobb szerencséjére, mert mindig itatta velem a borzalmasabbnál borzalmasabb gyógyteáit, de ilyenkor semmit sem éreztem belőlük. :)

Másnak ez tényleg ennyire szokatlan?



2021. febr. 26. 02:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én életemben is volt úgy 15 éve egy alkalom, amikor egy influenza miatt 2 hétig se szag, se íz. Le is fogytam, mert nem volt kedvem így enni. Akkor jöttem rá, hogy az abszolút fogyókúrás módszer az ízlelőbimbók érzéstelenítése volna.
2021. febr. 26. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%
Ha valaki náthás,alap hogy elmegy a szaglása.
2021. febr. 26. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem többször is volt már ilyen nátha után, de az pár nap alatt elmúlik.
2021. febr. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A mérték sem mindegy. Nekem pl. még sosem ment el annyira a szaglásom hogy 2 hétig nem éreztem semmit. (Bár az is lehet hogy csak nem figyeltem fel rá, mert akkor még nem nevezték pándémiának a megfázást)
2021. febr. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, nekem pont fordítva. Amikor beteg vagyok, mindig felerősödik a szaglásom. Mindent jobban érzek. Nem is igazán ez a "baj" hanem az, hogy minden illatot, szagot ingernek érzek, és szinte bármilyen szag is csapja meg az orrom, tüsszögök tőle. Nagyon kellemetlen, amikor 5-10 percenként tüsszögök, 1 nap betegség miatt már ezért fáj a torkom.

De szerintem ez egyedi eset, mindenkitől azt hallom, ha csak meg van fázva, ha nem is szűnik meg a szaglásuk, akkor legalább tompa lesz.

2021. febr. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is bedugul az orrom teljesen mikor meg vagyok fázva és emiatt nem érzek szagot sem és ízt sem max hogy sós vagy édes valami
2021. febr. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmazzunk úgy, hogy a koronavírusra sokkal jellemzőbb a szaglásvesztés, főleg a náthatünet nélküli szaglásvesztés, mint bármi másra. Előfordul influenzánál is, de nem gyakori annyira.


Aki esetleg tanult alap valószínűségszámítást a középiskolában, ott szoktak hozni egy példát, hogy a kórházban a betegek 20%-a lázas és 10%-a influenzás, de az influenzásoknak 60%-a lázas. Tehát ha lázas vagy, akkor valószínűbb, hogy influenzás is vagy, mint ha nem lennél lázas. Mert ugyan vannak lázasok a nem influenzás csoportban is, de kisebb arányban.

2021. febr. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%

Ha náthás vagy az orrdugulás miatt nem érzel ízeket, szagokat.


A covidos, akkor orrdugulás nélkül se érzel semmit, mivel teljesen máshogy betegít meg. Egész egyszerűen megfertőződnek azok a sejtek amik az ízekért, szagokért felelnek.

2021. febr. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha náthás vagyok akkor az ízlésem és szaglásom tompul, de nem megy el teljesen. De ha elkapod a vírust jó eséllyel nem tompul mindkettő hanem elmegy teljesen. Novemberben kaptam el és másfél hétig szó szerint semmit de semmit nem éreztem, borzasztó élmény volt (még most se jött vissza teljesen) Szerintem a kettő nem ugyanaz.
2021. febr. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
30%
Akkor is szoktam szagokat, ízeket érezni, ha náthás vagyok.
2021. febr. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!