Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Derült már ki rólad, hogy...

Derült már ki rólad, hogy tünetmentesen covid fertőzött vagy?

Figyelt kérdés

Esetleg ismeretek olyan személyt, akiről véletlenül derült ki, hogy tünetmentesen, de aktívan fertőző volt?

Mert hogy erről szólnak egy éve a hírek, hogy tünetmentes fertőzöttekből akár 10x annyi lehet, de alig-alig hallani konkrét eseteket. Legalábbis én a környezetemből egyet sem hallottam, pedig Budapesten élek. Ha itt nincs 1-2 elvétve, akkor a nagy számok törvénye alapján hol lenne?

Városi legendákat persze hallottam, hogy a kolléga unokájának az új barátnőjének van egy osztálytársa, aki hallott arról, hogy...

De egyelőre ez a tünetmentes fertőzöttség olyan, mint a fehér holló.



2021. márc. 4. 16:56
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
10-es válasz írónak! Én voltam a 9-es. Épp a ma (2021.03.06.) déli híradó mondta hogy az első poítív PCR teszt után akár 2 - 27 nap is el telhet mire az első tünet meg jelenhet. De az is lehet hogy valaki tényleg tünet mentesen át vészeli. Ez függ az illető immur rendszerétől, és attól is hogy ki milyan változatot kap el a Covid-19-ből. Mert ugye multálodott a covid-19.
2021. márc. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
10-es válasz írónak! Én voltam a 9-es. És amit még nem írtam le. A Covid-19 osztályon ha nincsennek tűnetei, és a PCR teszten kívűl minden más lelete negatív és jól érzi magát akkor maximum 15 napig tarthatják bent. Ezt az öcsém mondta, akinek viszont az orvos mondta. Már mint azt hogy tünetek nélkül maximum 15 napig tarthatják bent abban az eseben is, ha a PCR teszt pozitív, de minden más lelete negatív, és tünetei sincsennek. Ugyanis állítolag, az orvosoknak is meg vannak kötve a kezük abban hogy a kórház az korház és nem börtön. Ráadásul állítolag egészségesnek tünő embert nem finansziroz a TB. Vagyis a kötelező karantén időszakot le számítva ha nem lesznek tűnetei emire kezelhetik akkor nem tarthatják bent a végtelenségig. Tehát nem hogy 27 de még 21 napig sem tarthatják bent, ha nincsennek tünetei. Ráadásul igy foglalja a helyet is, és esetleg egy már ebben a pillanatban is nagyon sulyos Covid-19-es től veszei vagy veheti el a helyét. Szóval ez ügyben fele más érzéseim vannak. Mert egyrész fedrtőző betegségről van szó, és tartsák bent addig ameddig kell. Más részt senki sem örülne ha emiatt egy akár lélegeztető gépre szoruló Covid-19-os tól venné el a helyét. Szóval remélem érted ezt a dilemámat. Mert egyik sem jó meg oldás igazából.
2021. márc. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!