Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy lehet, hogy még nem...

Hogy lehet, hogy még nem kaptam el a covidot?

Figyelt kérdés

Tudom furcsa a kérdés, de számomra nagyon furcsa, hogy nem kaptam el a covidot. Ősztől egyetemre jártam, rengetegszer voltam tömegben, akár maszk nélkül is. Miután átálltunk onlinera is csoportmunkák miatt többször találkoztam a csoporttársaimmal. Így tömegközlekedtem is elég sokat. Járok futni, ezt maszk nélkül teszem különben megfulladnék. Meg hát járok boltba, voltam fodrásznál meg a szükséges dolgokat elintézem.

Félreértés ne essék, nem tüntetően akarom elkapni. Ahol kell, ott maszkot viselek, kezet mosok és használok kézfertőtlenítőt, csak egyáltalán nem vigyázok így nagyon, hogy ne kapjam el. Az antigén teszt szerint még nem estem át rajta, és felmerült bennem a kérdés, hogy előfordulhat-e hogy nem is tudom elkapni? Sok olyat hallottunk már, hogy egy háztartásban élők közül valaki elkapta a másik meg nem. Létezik, hogy valaki egyszerűen nem tudja elkapni/eleve immunis rá? Ha igen, ezt hogy lehet kideríteni? Persze lehet csak szimplán szerencsém volt eddig, de érdekelne a dolog.

Köszi!



2021. márc. 8. 13:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
én sem családban sem
2021. márc. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
45%
Kapaszkodjál, én egy egy embert se ismerek, aki elkapta, pedig sok embert ismerek. Boltban felvesszük a maszkot, de ennyi, és mindenki jön-megy, intézi a dolgait, dolgozik, utazik, stb.
2021. márc. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Mi még csak most hallottunk két emberről, hogy mentő vitte be őket magas lázzal, meg volt aki otthon átvészelte tán. De meg lehet kövezni nyugodtan, de ugyan ne mondja senki hogy az éves szinten nagy halálozási rátát okozó influenza járvány nem szedi áldozatait, nem, csak covid van. Félreértés ne essék, nem vírustagadó vagyok , hanem járványtagadó. Ja persze mennek érvelések, hogy az influenza visszaszorult, a maszkozás és védekezési stratégia miatt :D Érdekes, covid ezt letojja nagy ívben a fertőzési adatok szerint, de az influenzának halleluja bejött, meg még az összes többi felső légúti betegségnek is.
2021. márc. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%

2, én megkapaszkodtam, nagyon irigyellek.

több tucat beteg ismerősről, és jópár halottról is tudok

2021. márc. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
39%

Majd a majomparádé is fog kapaszkodni, ha már 3 hete agonizál otthon, és a lehető legszrabbul reagál a kis szervezete a covidra.

Addig meg jártassa a száját, bár ezek azok az egyedek, akik még a hullaházban is bizonygatnák a fszságaikat.

2021. márc. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
16%
Szerencséd volt eddig. Majd kiderül hogy ezután is így lesz-e.
2021. márc. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
35%

Én sem kaptam még el a vírust, viszont baromira aggódok, így 21 éves fejjel, pedig én is egyetemista vagyok, és ősszel nekünk is jelenléti oktatás volt novemberig. Már ott tartok, hogy inkább nekiállok olvasni valami regényt / szakirodalmat, minthogy megnyissam a Facebookomat, mert olyan híreket olvasok - Telex, 24.hu, Mandiner, 444, 888, szóval elég vegyes felosztásban - hogy szabályosan rosszul leszek:. belehaltak az oltásban, gyurcsány vs orbán, gazdasági válság, elszegényedés, mutyizás, választások, alkalmatlan kormány, alkalmatlan ellenzék, egyre több fiatal kerül kórházba, stb.


Regisztráltam az oltásra, viszont nem tudom hogy beadassam-e magamnak. Őszintén szólva, aggódom, pedig nem vagyok ilyen típus.


21/F

2021. márc. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%
Nem olyan nagy csoda, mivel az emberek 80%-a még nem kapta el. Úgyhogy az lenne kicsit furcsa, ha elkaptad volna.
2021. márc. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem beleírni, hogy én viszont ismerettségi körben jó pár covidosról tudok. Olyanról is, aki belehalt. Tehát egyáltalán nem tagadom a vírust, sőt a veszélyességét sem. Csupán érdekelne, hogy kimutatható-e valahogy és van-e olyan, hogy valaki nem tudja megkapni.
2021. márc. 9. 00:35
 10/14 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti: Teljesen megértelek, én is hasonlóan vagyok. :(
2021. márc. 9. 00:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!