Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha valakinek AIDS miatt...

Ha valakinek AIDS miatt teljesen legyengül az immunrendszere és elkapja a COVID-ot, akkor a halála esetén az AIDS volt a kiváltó ok, vagy a COVID?

Figyelt kérdés
Csak mert olvastam itt olyan érvet, hogy azokkal az alapbetegséggel amikkel sokan nem élték túl a COVID-ot, még sokáig élhettek volna. Na az AIDS pont ilyen, sokáig elélhetsz, hacsak meg nem támad egy betegség.

2021. febr. 11. 16:09
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
A covid, mert ha nincs covid, akkor életben marad (még egy ideig).
2021. febr. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#1 Szóval ha vakaki a COVID miatt kórházba kerül, majd miután gyógyulás után a kórházból kijövet elüti egy autó, akkor a COVID miatt hal meg, mert ha nincs a COVID akkor nem járt volna arra? :) (bocsi, nem hagyhattam ki. Nyilván nem csak egyféle választ fogadok el. :)
2021. febr. 11. 16:13
 3/10 anonim ***** válasza:
29%
Nem. Az az orvosok hibája, mivel ha továbbra is beteg maradt volna, akkor nem megy el a kórházból és nem üti el az autó.
2021. febr. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Precízebb számításoknál azt szokták megbecsülni, hogy hány "emberévet" vesztettünk, tehát ha nincs a járvány, akkor akik meghaltak, azok hány évvel élnek tovább. Ha egy 20 éves, amúgy makkegészséges ember hal bele a koronavírusba, ő ezzel kb. 50-70 évet vesztett, ha egy 60 éves, ő pedig kb. 10-30 évet, alapbetegségektől függően. Az általad említett AIDS beteg, akinek legyengült a szervezete (egyébként ma már ez ritka a HIV fertőződés esetén, mert elég jól tudják kezelni) talán csak egy-két évet veszít.


Úgy tudom, a kutatások szerint a koronavírusos halottak átlagosan 10 évet veszítenek. Ez persze az átlag, nem mindenkinél lesz pont 10 év.


Más oldalon viszont a járvány elleni intézkedések nyereséget is hoznak, mert kevesebb a közúti baleset, az influenzába is kevesebben halnak bele stb. Viszont vannak olyanok is, akik a koronavírus miatt, de nem abba halnak bele: egy elmaradt szűrővizsgálat okozhat ilyet például, vagy a túlterhelt kórház nem tud megfelelően ellátni egy baleseti sérültet.

2021. febr. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
15%

4

Oké, de ez hogy jön a halálozás okához?

2021. febr. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Mondjuk ez annyiból nem jó felvetés, hogy az AIDS-be ígyis-úgyis belehalsz pár éven belül. Amiről te beszélsz, hogy akár 40-50 évet is ellehet élni az a kezelt HIV fertőzés. Az AIDS csak szerencsével lehet hosszan tartó, egyébként nincs rá gyógymód. Az időben felismert HIV az, amit már lassan tudnak annyira kezelni, hogy olyan betegség legyen, amit krónikusként kezelni lehet.
2021. febr. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
#5: úgy, hogy nincs értelme a kérdésnek, hogy mi a halál oka. Mert ez egy összetettebb dolog, és az elvesztett évek száma az az eszköz, amivel tényleg kezelni lehet. Szóval ha én 30 éves vagyok, súlyos AIDS állapotában, majd elkapom a koronavírust és meghalok, akkor 1-2 évet vesztettem a koronavírus miatt és 50-et az AIDS miatt. Ezt nem lehet egyetlen indokba belesűríteni, hogy miben haltam meg.
2021. febr. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
34%

7

Márpedig általában valamilyen okot rá kell írni a kórlapra vagy valahova.

2021. febr. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
Ilyen esetben a COVAIDS lesz a halál oka.
2021. febr. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
36%
Azt még Nyunyóka néni sem tagadta, hogy akinek a testében megtalálták a vírust, annak egyértelműen azt adták/adják meg halálokként, még ha a villamos ütötte is el. Boncolás amúgy sincs!
2021. febr. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!