Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lélegeztetőgépről kb hány %...

Lélegeztetőgépről kb hány % éli túl?

Figyelt kérdés
Apukám lélegeztetőn van, nagyon kevés infót tudunk, folyamat foglalt a kórházi telefon. Kb mennyi az esélye hogy túl éli?

2021. márc. 10. 21:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%
Kereken 50% (ha kerekítünk).
2021. márc. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
29%

Az első jól írja sajnos, de szurkolok!

Az sem mindegy, hogy milyen az általános állapota, hány éves stb.

Én ismerek olyat, aki hetekig gépen volt, de sikerült túlélnie.

2021. márc. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Lélegeztetőgép vagy légzéssegítő gép???


Mert nagyon nem mindegy.

A hírekben valamiért mindig lélegeztetőgépet mondanak, miközben a koronásokat légzéssegítő gépre teszik.


https://www.youtube.com/watch?v=IQFHig9Zuxw

2021. márc. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
17%

3

A túlélési arány attól még nem fog változni, tök mindegy, hogy minek hívjuk.

2021. márc. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
39%

Szóval akkor a fejfájást nevezhetjük agyvérzésnek és fordítva? :D

Ne röhögtess már....


"Az egyszerűbb, non-invazív lélegeztetésre képes gépeket a kevésbé súlyos esetekben alkalmazzák a légzés támogatására. Ilyenkor a beteg egy arcmaszkon vagy orrkanülön át kap meghatározott összetételű légkeveréket, aminek oxigéntartalma szabályozható. A non-invazív légzéstámogató készülékek egyik típusa a HFNC, ami nagy áramlással – akár 60 liter/perc – képes adagolni az oxigént a beteg tüdejébe. A magas áramlás még a kilégzés utolsó szakaszában is nyitva tartja a tüdőben a szőlőfürtszerűen elhelyezkedő léghólyagocskákat – ennek azért van jelentősége, mert itt zajlik a gázcsere. Továbbá a belélegzett gáz fűthető és párásítható, ez pedig megelőzi a légutak kiszáradását.


A non-invazív lélegeztetés hátránya fertőző betegségek kezelése esetén, a rendszer tömítetlenségéből fakad. A kórokozók könnyebben kijuthatnak a környezetbe, és megfertőzhetik az orvosokat, nővéreket. Ez a jelenleg is zajló koronavírus járvány miatt került reflektorfénybe. Az ellátó személyzet megfertőződése elkerülhető a megfelelő védőfelszerelés használatával.


A beteg a kritikus szakaszt könnyebben átvészeli a légzéstámogató eszköz segítségével. Abban az esetben, ha a beteg állapota nem javul, intubáció és invazív gépi lélegeztetés válhat szükségessé, így azonban megnő a biotrauma mértéke. Invazív lélegeztetés esetén a légcsőbe helyezett tubuson keresztül lélegeztetik a beteget."


Nagyon nem mindegy, hogy maszkon kap csak "oxigént" vagy rendesen intubálták és úgy működtetik a tüdejét...

2021. márc. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%

5

Lélegeztetőgép alatt nem az oxigénmaszkot értik, ne okoskodj.

2021. márc. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%

Hidd el, a média azt érti alatta :D


Pár ismerős azért bekerült kórházba és kapott "lélegeztetést"... vagyis egy műanyag maszkot az arcra.

2021. márc. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
De én a kérdezőről beszéltem, nem a médiáról. Azt nem hiába nem követem.
2021. márc. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én meg kérdeztem a kérdezőtől, hogy maszk vagy intubálták apukáját...

de még nem érkezett válasz

2021. márc. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hát gondolom a kórház értesítette őket, szóval nem hiszem, hogy benézte a szó jelentését. Ha csak oxigénmaszk lenne az apján, szerintem tudna chatelni vagy ilyesmi. Vagy nem?
2021. márc. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!