Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Aki az AstraZenecát kapja az...

Aki az AstraZenecát kapja az tényleg az életével játszik?

Figyelt kérdés
Egyre több országban függesztik fel vele az oltást, mert túl veszélyes mellékhatásokat produkál. Természetesen az EU-s országok mind bekamuzzák, hogy a mellékhatások nem az oltástól vannak (a gyártói figyelmeztetés ellenére). Persze megértem, hogy kell a pénz, de az emberek szeme miért nem nyílik már fel? Az ismeretségi körömben is rengetegen vannak (meg szerintem a tietekben is) akiknek durva mellékhatásai voltak. Szédülés, magas láz, hányinger. Aki beadatja az ezeknek ellenére is vásárra viszi az életét az oltási igazolás miatt? Vagy egy kis tüdő embólia semmi ahhoz képest amire egy korona fertőzés képes?
2021. márc. 12. 19:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
82%

Nem.


Millió oltottból 1-2-5-10 eset nem mérvadó.


0.001% és hasonló számokról beszélünk. A vírus halálozási rátája még egészséges fiatal embereknél is nagyságrendekkel magasabb, mint a vakcinák miatt ESETLEGESEN okozott trombózis miatt.

2021. márc. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
80%

"A technológia lényege, hogy egy módosított (sokszorozósádra nem képes) vírusba ültetve juttatjuk be a SARS-CoV-2 tüskefehérjét kódoló gént. Ha párhuzamba állítjuk az mRNS vakcinákkal, ott ezt a feladatot nanoméretű zsírcseppecskék látják el.

A hordozó vírus, amely a vírusok természetéből adódóan rendkívül hatékonyan juttatja a sejtekbe a kifejezni kívánt, tüskefehérjét kódoló gént, ebben az esetben egy csimpánz adenovírus. A közhiedelemmel ellentétben ebben semmi ördögi sincs, a tudományos magyarázat a következő:

A vektorvakcinák esetében az immunrendszerünk, a koronavírus tüskefehérjét kódoló gént bejuttató vírus (vektor) ellen is fellép és kialakít védelmet. Logikus, hogy amennyiben olyan adenovírust használnák vektorként, amellyel az emberek többsége évről-évre találkozik, a vakcina is hatástalan lenne, hiszen eleve van az emberek többségének védelme ellene. Így olyan ritka emberi (Ad5 vagy Ad26) vagy esetenként állati adenovírushoz kell nyúlni, amely a tudományos vizsgálatok alapján ritkán találkozott emberekkel, így az emberek döntő többségében nincs ellene immunválasz, amely a vakcina hatásosságát tenné semmissé."

2021. márc. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
71%

"Érted, aki pozitív volt, de elütötte egy autó, erre bekerült a covid áldozatok közé. És nem is hazudtak, mert "koronavírusos áldozat halt meg"."


És ez hogy jön ide?


Minden gyógyszernek/védőoltásnak van mellékhatása. Ez semmivel sem veszélyesebb, mint bármi más. Ha te megeszel egy mogyorót, semmi bajod nem lesz, míg aki allergiás rá, az meghal. Ettől nem a mogyoró rád nem veszélyes

2021. márc. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

#13!

Azért írtam, hogy a fertőzöttek száma adatot fenntartásokkal kel kezelni. Magyarországon úgy pl nincs összhangban a fertőzöttek és a gyógyultak száma. Tudod miért van ez? Azért mert az a szabály, hogy regisztrálják a teszteket minden nap. Ez azt jelenti, hogy van Jóska bácsi, produkál 1 pozitív tesztet akkor másnap 1el nőtt a fertőzöttek száma. 1 hét múlva még mindig pozitív akkor azon a héten is +1. És 1 személy 2 fertőzöttet jelent. De ez nem lényeg, az AstraZenecáról akartam kérdezni, arra válaszolj.

2021. márc. 12. 19:58
 15/23 anonim ***** válasza:
54%
Arra válaszoltam. A többi meg teljesen felesleges spekuláció
2021. márc. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
51%
Nekem szimpatikusabb, hogy beszélnek róla és vizsgálják. Valahogy sem Oroszországról sem Kínáról nem tudom elképzelni, hogy kiállnak a világ elé és az mondják, "10 ember a több 10 millióból meghalt röviddel azután, miután megkapta az oltásunkat".
2021. márc. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
78%
100 millió beoltottból nyilván meghal néhány ember ebben-abban. Nincs ebben semmi meglepő.
2021. márc. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
67%

"Valahogy sem Oroszországról sem Kínáról nem tudom elképzelni, hogy kiállnak a világ elé és az mondják, "10 ember a több 10 millióból meghalt röviddel azután, miután megkapta az oltásunkat"


Csakhogy a több mint 100 millió beoltottból 65 millió az USA-ban él, 25 M meg Angliában. :) Mindenki hazudik?

2021. márc. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
56%
18: Az USAban és Angliában mióta oltanak Sputnikkal meg Sinopharmmal? Mert én arra értettem. Hogy az Astra lehetséges problémáiról legalább beszélnek.
2021. márc. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
66%

Most akármi van oltás után, akkor az mind az oltás mellékhatása...

Valamelyik nap egy 94 éves beteget vizsgáltam szívritmuszavarral, akinek a panaszai 3 héttel a 2. Moderna után kezdődtek. A bácsinak nem lehetett elmagyarázni, hogy ennyi idősen sajnos nagy a valószínűség a szívritmuszavarra, ő meg volt győződve róla, hogy az oltás miatt lett. Én nem annyira.

2021. márc. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!