Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 78 éves, krónikus beteg (több...

78 éves, krónikus beteg (több betegésge is van) ember kaphat Sinopharmot? Lehetséges, hogy a vakcinától lett rosszul?

Figyelt kérdés

Papám megkapta a Sinopharmot, egyébként Pfizert kapott volna, de azt mondta a háziorvos, hogy csak kínai van, jó lesz-e. Papám elfogadta, beoltották, 4 nap nagyon magas láz és fájdalmak után ma elvitte a mentő.

Azt tudni kell, hogy jár hozzá egy gondozó, aki COVID-os tüneteket produkált, de egy negatív gyorsteszt után ugyanúgy kijárt az idősekhez. Én arra gondoltam, talán már elkaphatta, és így kapta meg az oltást, ezért lett baj.

Vagy eleve nem is kaphatott volna Sinopharmot? Mit tudtok erről?



2021. márc. 16. 12:08
A kérdező szavazást indított:
Kaphat Sinopharmot idős beteg ember is
Nem kaphatta volna meg a Sinopharmot
27 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%

Én is így gondolom, hogy már benne volt a covid, amikor az oltást megkapta. :( Elég felelőtlen volt a gondozó, a negatív gyorsteszt nem olyan megbízható mint a PCR.

Önmagában a Sinopharm nem kellett volna hogy bajt okozzon.

2021. márc. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Idős korban előfordulhat intenzívebb oltási reakció. Vagy valóban egy korábbi megfertőződés is lehet a háttérben. Jobbulást kívánok a Papádnak!

Egyébként pont a Sinopharmról hallani, hogy a legminimálisabb oltási reakciókkal jár. Nekem több ismerősömet is azzal oltották, volt aki másnap már el is felejtette, melyik karjába kapta.

2021. márc. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően a Sinopharmot olyan krónikus betegek kaphatják, akiknek "egyensúlyban van a krónikus betegsége". Tehát pl egy jól kezelt cukorbetegség, ilyesmi.

Idősek esetén a nagyobb kockázat az az oltásban, hogy éppen hogy a gyengébb immunrendszer miatt nem olyan a hatása az oltásnak, így nem olyan jól véd. A tünetek közvetlenül az oltás után (tehát pl aznap este, másnap) jelentkeztek? Bár az akkor is sanszosabb, hogy a gondozó volt covidos... A gyorstesztek sokszor nem mutatják ki, a PCR meg a tünetmenteset is. Nagybátyám lázas, beteg, gyorsteszt nem mutatott, PCR igen.

Én lehet megszaggatnám azt a gondozót...

2021. márc. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Anyám 81, apám 76. Mindketten a kínait kapták, és semmi bajuk. Mindketten szívbetegek.

Szinte biztos, hogy a kedves gondozó fertőzte le papádat.

2021. márc. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Igen, lehet a gondozó volt. Bár most kiderült, átjárkáltak hozzá a barátai is, akik előtte hőemelkedésesek voltak. Mivel 3 nap alatt elmúlt nekik, már mentek is ide-oda. Köztük papámhoz is.

Azóta is kórházban van kétoldali tüdőgyulladással, nem nagyon javul az állapota. :(

2021. márc. 19. 11:00
 6/18 anonim ***** válasza:
Szia. Minden oltásnál meg van a rizikó hogy jelentkezik 1-2 tünet akár fejfájás, láz, gyengeség, hidegrázás stb.. ezek természetes és sok esetben immunválasz tünetei ami nem jelent rosszat. Mindenkinél más, és más sok antivaccer van akik minden fajta humbukban hisznek, de a vakcinák se ahogy a gyógyszerek se 100%-os biztonságúak sajnos. Nem mindenkinél alakul jól, de tegyünk fel egy esetet ami nem statisztika csak egy körülbelükli számítás. Ha a vírust elkapod tegyük fel van 2-3% esélyed hogy belehalj betegségek,elhízás stb rádob erre akkor már lehet van 5-10% is de ez mindenkinél más. Míg ha beoltatod magad van 1 a 10000-hez esélyed ha jó egészséged van hogy valami nagyobb bajod legyen, de pontos statisztikák kimutatják hogy mi hogy van. Lényeg hogy sokkal jobb ha az oltástól érzed magad kicsit szarul mintsem a betegségtől amibe könnyedén belehalhatsz. Én jeleneleg az Astrazenecan kívűl bármit elfogadnék, azt is csak azért nem mert csak rosszat hallottam róla hogy valami gebaszos vele. Nekem kína/sputnik is jöhet édesanyám is sputnikot kapott kutya baja nincs egyedül pár napig volt immunreakció és munka után pihent ennyi:) Jobbulást a papának tiszta szívből kívánom, ja és mellesleg amikor dédim kapott anno olyan 80 éves kora körül egy influenza oltást hasonlóan szarul lett tőle ő is, pedig akkor még COVID fasorban se volt. Mindegyik ilyen oltásnál meg van a rizikó sajnos, de inkább oltás mintsem betegség ez az én véleményem. Szép napot neked!
2021. márc. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm 6-os, de nem tudom olvastad-e, elkapta a COVID-ot, majd nemsokkal utána beoltották. Szóval itt nincs inkább, ő megkapta mindkettőt, és míg csak COVID-osan járt-kelt vígan, oltás után egyből a kórházban kötött ki.

Nem vagyok oltásellenes, sőt! Csak nem értem, ilyen hogy történhet meg 2021-ben. :(

2021. márc. 19. 13:49
 8/18 anonim ***** válasza:
78%
Bocsi elkerülte a figyelmem az a rész.Tudom hogy nem vagy oltásellenes azt csak azért tettem bele, hogy tudd hogy sokan terjesztenek rémhíreket az oltásokkal kapcsolatban:/. Hát igen az az ápoló akkor feletébb felelőtlen volt a gyorsteszt meg hát nem elég bizonyíték szerintem, hisz ha jól emlékszem valami 60% pontosságú. A betegség meg rá az oltás meg nem túl jó sajnos igen. Ez az ápoló sara lesz szerintem nem az oltásé. Ez elég dühítő egyébként számomra most így belegondolva:( jobbulást, és kitartást neki!
2021. márc. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%
Ha nagyapám covidos lett volna (igazoltan) akkor nem kaphatott volna oltást 3 hónapig. Sehol nem írtad, hogy covidos volt, mikor az oltást kapta. Ha meg már fertőzött volt, nagy eséllyel oltás nélkül is megbetegedett volna. Az oltás okoz immunreakciót, ez a lázat magyarázná, de tüdőgyulladást nem, azt maga a covid okoz. Inkább a drága gondozó meg a "nagyszerű" haverokat okold, ne az oltást, mert annak ehhez nem sok köze van.
2021. márc. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Maga a fertőzés lappangása kB egy hét...
2021. márc. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!