Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 78 éves, krónikus beteg (több...

78 éves, krónikus beteg (több betegésge is van) ember kaphat Sinopharmot? Lehetséges, hogy a vakcinától lett rosszul?

Figyelt kérdés

Papám megkapta a Sinopharmot, egyébként Pfizert kapott volna, de azt mondta a háziorvos, hogy csak kínai van, jó lesz-e. Papám elfogadta, beoltották, 4 nap nagyon magas láz és fájdalmak után ma elvitte a mentő.

Azt tudni kell, hogy jár hozzá egy gondozó, aki COVID-os tüneteket produkált, de egy negatív gyorsteszt után ugyanúgy kijárt az idősekhez. Én arra gondoltam, talán már elkaphatta, és így kapta meg az oltást, ezért lett baj.

Vagy eleve nem is kaphatott volna Sinopharmot? Mit tudtok erről?



2021. márc. 16. 12:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
83%
Sajnos én is a gondozóra tippelek. A gyorsteszt negatív eredménye csupán 50% megbízhatóságú. Ha tünetei voltak, PCR is kellett volna. Felelőtlen, hogy így ment idős ember közelébe. :(
2021. márc. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

9-es, bocsánat, valóban nem írtam le. Tehát bekerült a kórházba nagyon magas csillapíthatlan lázzal. Ott letesztelték és pozitív lett.

Most több részletet is megtudtam: nem is közvetlen az oltás után lett rosszul, hanem rá 8 napra.

Az oltás előtt és után is jártak át hozzá barátok, családtagok és a gondozó is. Sajnos a saját családtagjaim is úgy átjárkáltak hozzá, hogy többnek volt hőemelkedése, rossz közérzete és izomfájdalma. Bárkitől elkaphatta. :(

Köszönöm a válaszokat, és kérlek ne értsétek félre, én nem az oltást magát okoltam, csak szerettem volna tudni, hogy esetleg rossz fajtát kapott-e. De ezek szerint nem a típusával volt baj.

2021. márc. 19. 20:44
 13/18 anonim ***** válasza:
77%

Persze kérdező, megértem, hogy nem az oltást okolod, most biztos amúgy össze vagytok zavarodva, gondolom az orvosoknak meg kisebb gondja is nagyobb, mint elmagyaráznod valamit normálisan 😔

Sajnálom a nagypapádat, de reméljük, hogy jobban lesz, teljesen reménytelen esetek is épültek föl.

Sajnos azt nem lehet eleget hangsúlyozni, hogy a második oltás után (nemhogy az első után) több hét a védettség kialakulása, habár az első is csökkenti a súlyos lefolyás kialakulását, ha van ideje kifejteni a hatást.😔 Sajnos nem veszik ezt sokan elég komolyan: csak 5 percre szaladok be, csak egy kis hőemelkedés, áh csak kapar a torkom.... és még van a baj.

Minden esetre őszintén Jobbulást kívánok nagyapádnak!

2021. márc. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
82%
Most egy olyan szakaszába értünk a járványnak, amikor rengeteg a napi új fertőzött, viszont beléptünk a tömeges oltás szakaszába is. Körülbelül naponta 40-50 ezer embert oltanak be itthon, így a számok törvénye alapján sajnos lesznek olyanok, akik egy lappangó fertőzésre kapják meg az oltást. Ki kell mondani, hogy ebben az esetben rosszabbul jár, mintha nem oltják be, csak mondjuk hetekkel később.
2021. márc. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nagy kár, h ndm tesztelnek oltás előtt. :( biztos, h benne vkt a covid. Ismerősöm is így járt. Ugyh nekinis szoritunk illetve paoádnak is.
2021. márc. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Minekutan ***** válasza:
Igen. Ez hatalmas hiba hogy oltás előtt nem tesztelnek. Mert az is pénz lenne...Na ja, így meg aki lappangó fertőzésre kapja meg az oltást, és nem elég acélos az egészsége, az kórházba is kerülhet.
2021. márc. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Hogy van a papád azóta?
2021. máj. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Kijött a kórházból, túlélte! Sajnos azóta is beteg, de az életveszélyen már túl van. :)
2021. máj. 3. 15:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!