Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Meddig "fertőznek"?

Meddig "fertőznek"?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kérdés elméleti: az érdekelne,hogy ha valaki elkap mondjuk egy gyomorvírust, fertőzést (hányással,hasmenéssel)akkor meddig élnek meg a felületeken a kórokozók? Egy idő után már nem fertőznek? Vagy általuk visszafertőződhet az egyén? Ha pl:nem takarít alaposan?Csak elgondolkodtam rajta.

2021. márc. 22. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Ez attól függ, pontosan milyen vírusról beszélünk, és mi a felület. Pl. réz felületen sokkal rövidebb ideig maradnak fertőzőképesek a vírusok, mint műanyag felületen. A "gyomorvírus" nem elég pontos megnevezés.
2021. márc. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! Mondjuk a Calicira gondoltam sajnos eléggyakori. Kilincseken, kapcsolókon, műszaki kütyükön, wc és fürdőszoba tartozékain? Órák, napok?
2021. márc. 22. 21:24
 3/5 anonim ***** válasza:
57%
Van aki még akkor sem kapja el ha veled egy háztartásban él. A virusok ilyenek. Immunrendszertől függ. Én gyerekként a mumszpszot sem kaptam el a többi mumpszos gyerektől, influenzás sosem voltam, náthás 6 évente egyszer vagyok. Minden az immunrendszertől függ. Persze takarítani azt alapból kell 🌝
2021. márc. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
calicivírus rozsdamentes acél felületen 7 napig marad fertőző
2021. márc. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2021. márc. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!