Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mekkora az esélye hogy egy...

Mekkora az esélye hogy egy idős cukorbeteg könnyen átvészeli a covid fertőzést?

Figyelt kérdés
Apám vasárnap lázas volt és gyenge, másnap már jól volt de nem érez ízeket. 75 éves cukorbeteg, és magas a vérnyomása. A hazidoki nem akarja teszteltetni, holott a kora és az eü állapota miatt indokolt lenne, hogy minél előbb megkaphassa a favipiravirt, ha pozitív. Nehezen mozog ezért rendeltünk neki házhoz fizetős tesztelést. Aggódom érte.

2021. márc. 24. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Számszerűsíteni nem tudom, de van rá simán esélye.
2021. márc. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Jol tettetek, hogy leteszteltetitek, sajnos eleg gyanus.

Amivel lehet, tamogassatok ,hogy eleget pihenjen es eleget igyon, eleget egyen, semmi megterheles ne kelljen neki.

Ahogy meglesz az eredmeny, rogton kerjetek gyogyit a dokitol,ne hagyd magad lerazni.

Pont a napokban neztem, hogy az elhunytaknal 3 dolog nagyon gyakori: cukorbetegseg, elhizas, szivbetegseg

Nagyon drukkolok, hogy rendbe jojjon! :(

2021. márc. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Nekem decemberben apa covidos volt és ő mamánál lakik,de mamának kötni kell a lábát (de ugyebár nem mehetet be senki hozzájuk)és ezért apának kellett kötni,és ráadásul azt mondta mama hogy majdnem egésznap ott volt vele és csodák csodája nem kapta el mama (és mama ezek után nem is hisz ennek a covid témának)
2021. márc. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Ha más alapbetegsége nincs,akkor átvészelheti jól megszervezett ápolással.
2021. márc. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyedül él, özvegy, a szomszédai is mond idősek. A férjemmel napközben dolgozunk, az unokák meg szintén kovidosak. Így nem tudjuk napi szinten ápolni, ha rosszul lenne. Ha el is tudnánk menni hozzá nem érnénk haza 8-ig. Ehh, nem tudom hogy oldjuk meg.
2021. márc. 24. 19:54
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Etelt rendeljetek neki hazhoz, szoljatok, hogy gyanus/ha pozitiv - akkor a futar a kilincsre akasztja, csinaljatok neki a telefonjara veszhivast, h csak egy gombot kelljen megnyomnia,ha rosszul van.

Esetleg kereshettek a kozelben egy onkentes lelkes valakit,aki vallalna hogy napkozben ranez, akar ugy is h csak lecsekkolja tisztes tavolbol, reagal e a csengore vagy ilyesmi.

Kitartast, marha nehez ez.

2021. márc. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A Papa végül negatív lett, de esküszik azóta sem érez ízeket. Szerintem ez már inkább pszichoszomatikus tünet lehet nála.
2021. márc. 29. 22:23
 8/8 anonim ***** válasza:
Az jó, ha már meggyógyult. Viszont nyugodtan higgy neki, nem ő az egyedüli, aki a betegség elmúlása után se érez ízeket/szagokat. Ez nem olyan, mint megfázásnál, teljesen más biológiai hatások miatt van, tehát nem azért, mert eldugult az orra. Sőt, nekem olyan volt, hogy füstszagot éreztem még egy hónappal utána is, mindig kerestem, ki dohányzik. Azt hittem, nem vagyok normális.
2021. márc. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!