Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek is nevetséges az...

Szerintetek is nevetséges az oltás sorrendje?

Figyelt kérdés
Tehát, oltják az időseket (akiket külön levélben kérlelt oltásra Müller Cecília...), MÁV/BKK stb. dolgozókat, várandós nőket, tanárokat a szőkéket, barnákat,kicsiket, nagyokat stb stb. csak az "átlag" melós/dolgozó, a gazdaságot ténylegesen működtető 30-60 év közöttieket nem. A csapból is ez folyik, hogy most őket érinti legjobban a vírus, akkor miért nem lehet őket oltani?
2021. márc. 28. 18:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem a nyugdíjasokkal kellett volna kezdeni. Ők szépen maradjanak otthon, minek kóborolnak?
2021. márc. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Az igazán aktívak (25-49 között) 7%-a van jelenleg oltva, és csodálkozunk, hogy ilyen helyzetben vagyunk...
2021. márc. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Mivel a nyugdíjasok halnak bele a leginkább, nem feltétlenül mert mocorognak, hazaviheti nekik a vírust gyerek, unoka, bevásárolni azért nekik is kell... Szerintem ésszerűbb lett volna egy meghatározott időpontig regisztráltatni őket, gyorsan beoltani mind, ezután pedig már a regisztrációk sorrendjét figyelembe venni. Nem heteket várni hogy a legutolsó idős is beméltóztassa magát regisztrálni és még mindig elsőbbséget élvezve...
2021. márc. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nincs bajom azzal, hogy a nyugdíjasokat veszik előre. Morálisan ez indokolt.


Az nem, hogy még mindig van olyan nyugdíjas, aki lassan 4 hónapja (2020. dec eleje) nem tudja eldönteni, hogy akar-e oltást (ráadásul a regisztráció nem kötelez semmire ugye), az ma beregisztrál, és a jövő héten már oltják is, miközben 40-50-es, a legelején regisztrált embereknek még hónapokat kell várni. Ez így azért nem fair. Kellett volna egy határidő, amíg leadhatják a jelentkezésüket.

2021. márc. 28. 18:43
 5/13 anonim ***** válasza:
96%

Logikusan nézve a kormánynak jóval nagyobb veszteség egy aktív korú dolgozót elveszíteni, mint egy nyugdíjast. De mégsem eszerint cselekedtek.

Nehogy az legyen, hogy a munkavállalók kifekszenek, esetleg neadjisten maradandó károsodásokat szenvednek, a nyugdíjasok pedig leállnak bulizni.

Én egyáltalán nem a nyuggerek ellen vagyok, de szerintem egy kis időre meg lehet velük beszélni, hogy maradjanak otthon, nem kell a sulisokkal egyidőben(!!) rohanni farhátért.

2021. márc. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
2 milliós szavazóbázis...
2021. márc. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
16%

Lehet szidni, meg hangulatot kelteni a nyugdíjasok ellen, csak éppen mindenki elfelejti, hogy rajtuk kívül alig regisztrált valaki.

Egy-két hónapja még mindenki tagadta a vírust és lehülyézte azokat akik az oltásra jelentkeztek.

Most, hogy már a fiatalok is hullanak, hirtelen mindenkinek fontos lett az oltás.

Ennyi!

2021. márc. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Kedves #7! 20 éves vagyok, február legelején jelentkeztem, ahogy jópár barátom is! Azóta nem kaptunk semmit.
2021. márc. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mi is januárban jelentkeztünk, akkor telt le a három hónap a covid fertőzéstől számítva, természetesen nincs azóta se a kanyarban sem az oltásunk. Erősen középkorúak vagyunk.
2021. márc. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%
Én sem értem. Ahogyan te is és néhány hozzászóló is írta, szerintem az aktív korosztállyal kellett volna kezdeni az oltást, azokkal akik minden nap dolgoznak, közlekednek, vásárolnak, esetleg iskolába járnak (tudom, hogy távoktatás van, de szerintem akkor az is működhetne) stb., hiszen nekik nincsen lehetőségük kivonni magukat a forgalomból, szükség van rájuk és ezáltal ki vannak téve a fertőzésnek, könnyen terjeszthetik is. Szóval én értem, hogy az idősek (akik sokszor akár ilyen-olyan egészségügyi problémákkal is küzdenek) veszélyeztetettnek számítanak, de szerintem őket könnyebb lett volna "otthon tartani" és ezáltal megvédeni őket a vírustól, mert ők szimplán megtehetik. Valamint én azt sem értettem, hogy miért a otthonok lakóit oltották be és miért nem csak a dolgozókat, hiszen tulajdonképpen rajtuk keresztül juthat be a vírus.
2021. márc. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!